Skocz do zawartości

Pierwszy wyjazd za nami, teraz pora na cos swojego


maciekx87

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

juz od kilku lat udzielam sie na forum i od lat pierwszy wyjazd nie doszedl do skutku. Az do teraz. Wypozyczylismy na 10dni kampera i pojechalismy do Chorwacji. Wrazenia super. Jestemy mega zadowoleni i doszlismy do wniosku ze tak mozemy spedzac urlopy. Brakowalo nam jednak w kamperze to, co moglaby dac nam przyczepa. Czyli np zostawienie przyczepy i pojechanie gdzies autem. To taka wyzszosc przyczepy nad kamperem moim zdaniem.

Poza tym na 1-2 dniowe wypady mam busa l2h2 ktorego na szybko moge dostosowac na wyskok. 
Ale do sedna…

ogladam nowe przyczepy ( bo tylko taka wchodzi w gre) i pytanie na jaka marke ewentualnie sie skusic? Dodam ze najbardziej podobaja mi sie Burstner, Hobby, Knaus,Dethlefs, Fendt, Adria. Niedaleko nas jest centrum karawaningowe z olbrzymim wyborem przyczep i powiem ze widac wielka roznice miedzy budzetowkami jak np Weinsberg a wyzej wymienionymi. 
Czy ktos ostatnio kupowal przyczepe i mial podobny dylemat? Aha, zakup bedzie w Niemczech bo tu mieszkamy.

pozdrawiam Wszystkich! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 49
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Popularne dni

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Poza wyglądem, układem i własnymi odczuciami o wyborze mogą decydować detale, albo suma małych detali. Na co ja poza wyglądem i zwracał bym uwagę to:
- długość gwarancji na szczelność (choć pamiętaj, że tu jesteś uwiązany do corocznych, obowiązkowych przeglądów)
- jakość zastosowanych systemów meblowych (zawiasy, prowadnice meblowe, czy systemy szuflad)
- zastosowanie okien "ramowych"
- rozwiązanie połączenia ściana/dach 
- pokrycie ścian zewnętrznych (GRP vs ALU) (alu zwykłe vs alu młotkowane), dachu czy podłogi od zewnątrz
- materiały użyte do produkcji ścian (XPS vs EPS) i innych elementów wykończających (ABS vs LFI)
- producent użytych podzespołów (tu np. lepszą opinie mają toalety Thetforda od Dometica)

Oczywiście wybór nowej przyczepy to tak wiele zmiennych że ciężko generalizować. Czasem o wyborze może zadecydować konfiguracja wyposażenia dodatkowego np. są producenci którzy elektryczne ogrzewanie podłogowe, proponują tylko w pakiecie zimowym (razem z grzałką ultrahet, XPSem w ścianach, i ogrzewanym reduktorem DuoControl) co znacząco podwyższa końcową cenę. Nie każdy producent daje możliwość potrójnego łóżka piętrowego, zastąpienia Trumatica urządzeniem Combi itp.

Ja bym wybrał układ (ja np. nie mam w tym wypadku wachlarza możliwości), pomyślał z czym koniecznie przyczepa ma fabrycznie do mnie przyjechać, zebrał oferty cenowe i wtedy jeździł i oglądał. Po odczuciach podejmiecie decyzję czy Waszym zdaniem warto dopłacić, czy nie widzicie różnicy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, jacekzoo napisał:

Nie można tego porównać, adria aviva vs Knaus sudwind to wygrywa knaus, bo aviva to budżetówka. Ale np alpina do sporta też ma się nijak i tutaj już knaus nie ma co szukać

Rozumiem, to troche tak jakby Mercedesa A klase porownywac z Bmw 7

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, to troche tak jakby Mercedesa A klase porownywac z Bmw 7

Raczej Dacię z Mercedesem U każdego niemal producenta masz linie budżetowe i linie premium. U niektórych zwyczajnie są to inne marki jak Tabbert u Knausa czy Fendt u Hobby.

 

Ty niestety szukasz czegoś małego. Takie budy w wyższych półkach raczej nie występują więc musisz celować w średnią półkę

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, jacek00 napisał:

Raczej Dacię z Mercedesem emoji14.png U każdego niemal producenta masz linie budżetowe i linie premium. U niektórych zwyczajnie są to inne marki jak Tabbert u Knausa czy Fendt u Hobby.

 

Ty niestety szukasz czegoś małego. Takie budy w wyższych półkach raczej nie występują więc musisz celować w średnią półkę

 

Zgadza sie, nie chcemy i nie potrzebujemy nic duzego. Przed chwila bylismy na placu z nowymi przyczepami roznych marek i ogladalismy nawet Weinsberga 390 Caracito qd i na upartego i taka by styknela. Za 14800€ to calkiem niezla alternatywa  jezeli ktos nie jest bardzo wymagajacy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, jacek00 napisał:

 

 

Ty niestety szukasz czegoś małego. Takie budy w wyższych półkach raczej nie występują więc musisz celować w średnią półkę

 

Za około stówkę z hakiem jest Fendt Bianco Activ 390.  Tylko nie wiem jaka to półka wedlug k.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem u klaji ostatnio nowe Taberty które przyjechały do klientów, jakość wykończenia porażka w 5 min znalazłem tyle mankamentów ze bym nie kupił napewno. Mówie o aspektach wizualnych. W sporcie nie zauważyłem u siebie żadnego bubla. Więc nie tylko firma ale i konkretny model trzeba oglądać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Dejv napisał:

Oglądałem u klaji ostatnio nowe Taberty które przyjechały do klientów, jakość wykończenia porażka w 5 min znalazłem tyle mankamentów ze bym nie kupił napewno. Mówie o aspektach wizualnych. W sporcie nie zauważyłem u siebie żadnego bubla. Więc nie tylko firma ale i konkretny model trzeba oglądać.

Mowisz o Knaus Sport? W oko wpadl mi np Fu 500, bardzo fajny

Teraz, jacek00 napisał:
44 minuty temu, danielpoz napisał:
Za około stówkę z hakiem jest Fendt Bianco Activ 390.  Tylko nie wiem jaka to półka wedlug k.pl

Fendt to Fendt - wiadomo jaka półka

Polecasz Fendt? 

46 minut temu, danielpoz napisał:

Za około stówkę z hakiem jest Fendt Bianco Activ 390.  Tylko nie wiem jaka to półka wedlug k.pl

Wlasnie patrze na tego fendt 390 i wydaje sie ze bylby idealny- mi zalezy na francuskim lozku i kibelku z tylu a Żona chce koniecznie pry wyjsciu na drugim koncu kuchnie. Ta bylaby idealna i cena tez fajna bo ok 20 k€

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.