Skocz do zawartości

Wjazd na Węgry


PYNIUS

Rekomendowane odpowiedzi

Jechałem dzisiaj, Na Polsko-Słowackiej  sprawdzanie paszportów covidowych, na Słowacko-Węgierskiej nie było nic.

Ze względu na problemy po drodze musiałem wjechać na kemping na Węgrzech i tutaj też luz niczego nie sprawdzali.

Wracałem do pl wczoraj. Pusto na granicach obu koszyce i barwinek. W Koszycach radiowóz z ekipą z nosami w telefonach

Dzisiaj Zwardoń i rajka też pusto

Wieczorem podam stan rajki i Zwardonia w drugą stronę

 

 

Wysłane z telefonu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 58
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Ja już mam mętlik w głowie. Powiedzcie mi - czy Węgrzy się w końcu otworzyli? Tzn. czy można wjeżdżać w celach turystycznych i korzystać z kąpielisk? Bo odbieram sprzeczne sygnały...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, mac napisał:

https://reopen.europa.eu/pl/map/HUN/7001

Tutaj są aktualne informacje. Można korzystać z basenów, kempingów mając certyfikat jeśli chodzi o testy nie wiem. 

Dzięki, ale jak w takim razie rozumieć tekst z tej strony:

"Cudzoziemcy przybywający z zagranicy w ruchu pasażerskim - o ile ustawa lub dekret rządowy nie stanowią inaczej — nie wjeżdżają na Węgry.

Lokalny organ policji znajdujący się w miejscu wjazdu na terytorium Węgier może udzielić zwolnienia na wniosek.

Organ policji może zezwolić na wjazd, jeżeli wnioskodawca udowodni jeden z następujących celów:"

I dalej:

"Cudzoziemcy mogą wjechać na Węgry wyłącznie z następujących powodów:

  • udział w węgierskim postępowaniu sądowym;
  • prowadzenie działalności gospodarczej lub innej działalności uzasadnionej zaproszeniem wystosowanym przez centralny organ rządowy, indywidualny organ regulacyjny lub autonomiczny organ państwowy;
  • korzystanie z opieki zdrowotnej, poświadczone dokumentem wydanym przez instytucję opieki zdrowotnej;
  • wykonywanie obowiązków w zakresie studiów lub egzaminów wymaganych przez instytucję edukacyjną, poświadczonych dokumentem wydanym przez instytucję edukacyjną;
  • biorąc udział w ruchu pasażerskim związanym z ładunkiem, jeżeli celem podróży jest albo dotarcie do punktu rozpoczęcia transportu towarowego, albo powrót do domu po wykonaniu takiego obowiązku przewozowego, jeżeli poświadczono dokumentem wydanym przez pracodawcę;
  • udział w imprezach rodzinnych (wesele, pogrzeb, chrzciny);
  • opiekowanie się krewnym;
  • udział w międzynarodowym wydarzeniu sportowym, kulturalnym lub religijnym o szczególnym znaczeniu."
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, mac napisał:

https://reopen.europa.eu/pl/map/HUN/7001

Tutaj są aktualne informacje. Można korzystać z basenów, kempingów mając certyfikat jeśli chodzi o testy nie wiem. 

Bzdura... od 3go lipca na Węgrzech zostały zniesione prawie wszystkie obostrzenia, pisaliśmy to już wielokrotnie, ale najwyraźniej nikt nie czyta wątków, lub po prostu nie wierzy forumowiczom. W tej chwili na baseny, kempingi mogą wejść WSZYSCY. Masek nie nosi sie praktycznie nigdzie. Wszystko wygląda jak za normalnych czasów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest aktualne na 5 lipca. Ktoś mi dziś mówił, że od 7 lipca się otworzyli...?

Teraz, piterek napisał:

Bzdura... od 3go lipca na Węgrzech zostały zniesione prawie wszystkie obostrzenia, pisaliśmy to już wielokrotnie, ale najwyraźniej nikt nie czyta wątków, lub po prostu nie wierzy forumowiczom. W tej chwili na baseny, kempingi mogą wejść WSZYSCY. Masek nie nosi sie praktycznie nigdzie. Wszystko wygląda jak za normalnych czasów.

No właśnie - nawet od trzeciego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem na Wegrzech od 1go lipca i jeszcze wtedy noszono maseczki w sklepach. Od 3go zostało to zniesione. Na granicach nie ma kontroli. Na kempingach czy basenach nikt nie pyta o żadne paszporty ani inne bzdety. Zyjesz jak normalny , wolny człowiek. Pisalismy to już wielokrotnie, nawet w tym watku...

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, piterek napisał:

Byłem na Wegrzech od 1go lipca i jeszcze wtedy noszono maseczki w sklepach. Od 3go zostało to zniesione. Na granicach nie ma kontroli. Na kempingach czy basenach nikt nie pyta o żadne paszporty ani inne bzdety. Zyjesz jak normalny , wolny człowiek. Pisalismy to już wielokrotnie, nawet w tym watku...

 

 

OK - czytałem. Na stronie ambasady była informacja, że otwarci sąd od 23 czerwca. Przejeżdżałem przez Węgry w pt/sob i na stacji pytałem o zasady to dostałem odpowiedź, że ni chu... No ale oni tak kumają w języku poangielskim, że może mnie nie zrozumieli, ale rozmawiałem z dwoma pracownikami stacji benzynowej i obaj twierdzili to samo. W dodatku dziwili się, że we ogóle jestem kamperem:-) Masakra...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś wróciłem m.in z Węgier. Obostrzeń brak, w Hajduszoboszlo brak ludzi. Kemping przy basenach max 30 % obłożenia (przy centralnych alejkach naliczyłem 75 miejsc wolnych). Baseny puste, zwłaszcza strefa ze zjeżdżalniami. Kontroli na granicach słowenia-wegry (jadąc od Mariboru), Węgry-slowacja (Koszyce), Słowacja - Polska (barwinek) brak. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, qtik1 napisał:

Dziś wróciłem m.in z Węgier. Obostrzeń brak, w Hajduszoboszlo brak ludzi. Kemping przy basenach max 30 % obłożenia (przy centralnych alejkach naliczyłem 75 miejsc wolnych). Baseny puste, zwłaszcza strefa ze zjeżdżalniami. Kontroli na granicach słowenia-wegry (jadąc od Mariboru), Węgry-slowacja (Koszyce), Słowacja - Polska (barwinek) brak. 

No proszę, a chciałem na 7-14 sierpnia zarezerwować na "moim" kempingu miejsce i zostało tylko kilka parcel w słońcu - o cieniu zapomnij...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Zulos napisał:

No proszę, a chciałem na 7-14 sierpnia zarezerwować na "moim" kempingu miejsce i zostało tylko kilka parcel w słońcu - o cieniu zapomnij...

Na "naszym"??? o jasny gwint...a znów planowałem tam się zatrzymać podczas powrotu z Grecji i to właśnie wypadnie chyba 14 sierpnia:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, pawel1966 napisał:

Na "naszym"??? o jasny gwint...a znów planowałem tam się zatrzymać podczas powrotu z Grecji i to właśnie wypadnie chyba 14 sierpnia:)

Przepraszam - oczywiście, że na "naszym"?

Skoro planujesz zahaczyć 14, to Ci zatrzymam, tylko szkoda, że się miniemy...☹️

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.