Skocz do zawartości

Wjazd na Węgry


PYNIUS

Rekomendowane odpowiedzi

WĘGRY ZAPRASZAJĄ
Home / WĘGRY ZAPRASZAJĄ

Ambasada Węgier z radością informuje, że od 1 lipca br. cudzoziemcy będący w posiadaniu unijnego paszportu COVID mogą wjeżdżać na terytorium Węgier bez żadnych ograniczeń, jak również korzystać z usług turystycznych na terenie kraju na podobnych zasadach, jak osoby z węgierskim certyfikatem szczepień. Wraz z nimi bez ograniczeń mogą wjechać oraz przebywać na Węgrzech osoby niepełnoletnie. Ograniczenia zostały również zniesione dla posiadaczy unijnego paszportu COVID w przypadku przekroczenia granicy drogą lotniczą. 

Przypominamy, że od 23 czerwca zniesiona została tymczasowa kontrola sanitarna na granicach drogowych, z wyjątkiem  granicy Węgier z Ukrainą, gdzie nadal będą obowiązywać obecne restrykcyjne przepisy.

Jednocześnie informujemy, że w weekend liczba zaszczepionych osób na Węgrzech osiągnie 5,5 miliona, co będzie oznaczało możliwość wejścia do hoteli, restauracji, uzdrowisk i na plaże bez certyfikatu szczepień oraz zniesienie obowiązku używania masek (z wyjątkiem instytucji społecznych i szpitali)! 

Tranzyt nadal będzie możliwy. 

W myśl zasady podziału kompetencji ambasad oraz służb konsularnych prosimy, aby obywatele Polski, planujący wjazd na terytorium Węgier zgłaszali siędo Ambasady RP w Budapeszcie oraz do wybranego usługodawcy. Ambasada Węgier z uwagi na wzrost spraw konsularnych może udzielić ogólnych informacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 58
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

W dniu 3.07.2021 o 15:11, piterek napisał:

Dzisiaj wreszcie dojechało kilka załóg z Polski i już nie jesteśmy sami w Berek :)

Hej Piotr. Jakieś zapytania na granicy albo na kempingu o szczepienia miałeś ? Na majówkę nie byłem, to trzeba nadrobić ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Adaś, na granicy nikogo nie było, zarówno polskiej jak i węgierskiej, ale od dzisiaj Słowacja wprowadziła jakieś nowe zasady przekraczania granicy, więc moje info może być już nieaktualne. Co do szczepień, to od kilku dni na Węgrzech nic nie jest wymagane, ponieważ zaszczepiło się już 5.5 mln Węgrów, co było warunkiem zniesienia obostrzeń. Nie nosi się już masek na ulicy ani w sklepach, nikt nie będzie o nic pytał na kempingu, pozdrawiam.

Edytowane przez piterek
litrówka (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, piterek napisał:

Ile razy można pisać to samo??? Od 3go lipca Węgrzy nie wymagają żadnego testu ani paszportów ani zaświadczeń od proboszcza....NICZEGO!!! 

Akurat proboszcz mnie nie interesuje!!! 

Ahh ta uprzejmość rodaków... 

nie wiem gdzie Ty jesteś ale Z kempingu Tiszaujvaros dostałam taka wiadomość. Więc pytam, jeśli tak ciężko odpowiedzieć to po co sie udzielasz.

Hello
From now on, people from Poland and other EU countries can come only if you have EU vaccination certificate.
 
 
W dniu 4.07.2021 o 08:54, PLopaPL napisał:

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za swoją nieuprzejmosć, wyrażoną tym, że kilka lub kilkanaście razy informowałem o obecnej sytuacji na Węgrzech, co mogłaś w ramach własnej uprzejmości sobie przeczytać, zamiast kolejny raz zadawać to samo pytanie. Nie wiem kiedy dostałaś taką odpowiedź z kempingu, bo nie podałaś daty, ale od 3go lipca jest już ona nieaktualna. Jeśli cieżko jest przeczytać to, co jest na forum, to oczywiście lepiej zapytać enty raz o to samo, tak z uprzejmości. Miłego pobytu na Węgrzech...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, piterek napisał:

Ile razy można pisać to samo??? Od 3go lipca Węgrzy nie wymagają żadnego testu ani paszportów ani zaświadczeń od proboszcza....NICZEGO!!! 

tylko twoja odpowieź nijak ma się do oficjalnych informacji 
 

 

Ambasada Węgier z radością informuje, że od 1 lipca br. cudzoziemcy będący w posiadaniu unijnego paszportu COVID mogą wjeżdżać na terytorium Węgier bez żadnych ograniczeń, jak również korzystać z usług turystycznych na terenie kraju na podobnych zasadach, jak osoby z węgierskim certyfikatem szczepień. Wraz z nimi bez ograniczeń mogą wjechać oraz przebywać na Węgrzech osoby niepełnoletnie. Ograniczenia zostały również zniesione dla posiadaczy unijnego paszportu COVID w przypadku przekroczenia granicy drogą lotniczą. 
 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.