Skocz do zawartości

Eriba Taiga 510 b

Marius1984

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich serdecznie. Jestem tu nowy i potrzebuję parę porad. Kupiliśmy z żoną starą przyczepę marki Eriba model Taiga 510 b. Techniczne jest sprawna po przeglądzie w Niemczech. Posiada już solar i instalacje na 12V. Instalacja 220 V do podłączenia ze skrzynki również działa. Ale naturalnie całość chcę remontować w sensie malowanie zewnętrzne, zerwanie tapet i malowanie. To taka podstawa. Ale w czym problem?  A mianowicie jest lodówka marki Electrolux gazowa. Jest w niej przełącznik na 220 i 12 V. A właśnie chcę ją używać tylko na prądzie. Całkowicie rezygnuje z gazu. Problem w tym że nie działa i niewiem jak ją wyrwać z tej starej zabudowy nie niszcząc reszty i czy to może być jakiś przewód a jest ich pod nią trochę. Druga sprawa to szukam do niej kratek zewnętrznych takich jak przy rurce gazowej itp. Jak już mam zamiar malować to wymienić je na nowe. Zresztą są w opłakanym stanie. Istnieją jakieś sklepy internetowe gdzie można takie elementy kupić? Proszę nie pisać głupich odpowiedzi typu poszukaj sobie na Allegro bo wiadomo że ciężko to znaleźć. Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam serdecznie Mariusz. No i ważna jeszcze jedna kwestia. Szukam markizy do tego cuda.

DSC_0287.JPG

DSC_0072.JPG

DSC_0073.JPG

Edytowane przez Marius1984 (wyświetl historię edycji)

W pierwszej starej cepce wewnątrz lodówki, na bocznych ścianach były dwa długie wkręty które trzymały lodówkę do bocznych ścian meblowych.

Sprawdż!!!   Po ich odkręceniu mogłem wysunąć lodówkę i odkręcić miękki wąż od gazu. Najlepiej działała na gazie, potem 230V a najsłabiej na 12V. 

W dniu 2.07.2021 o 13:35, Marius1984 napisał:

W wewnątrz niestety nie ma śrub żadnych. 

Mam kolejne pytanie farba poliuratynowa będzie dobra do malowania na zewnątrz? Na pewno biel ale mat czy półmat? 

Nie wiem czy zauważyłeś - na forum panuje pewien podział i każdy użytkownik proszony jest o zachowanie porządku. Zadałeś kilka pytań o różnej tematyce w dodatku w kąciku ogólnym. O farbę powinieneś pytać w dziale dotyczącym ścian. Warto wcześniej przejrzeć archiwum i dopytać się w już istniejącym temacie.  I tak np. wyszukiwarka podpowiada: