Skocz do zawartości

Klimatyzacja

hesus

Rekomendowane odpowiedzi

Nie odpowiem, ale podrzucę pomysł samodzielnego montażu. Procedura niezbyt skomplikowana. Trzeba zdemontować okno dachowe i w to miejsce założyć klimatyzator. Jestem po takim ulepszeniu mojej cepki. Całość zajęła około 3 godzin. Do montażu konieczna pomoc drugiej osoby. Jednostka waży około 40 kg 

21 minut temu, Agwido napisał:

Nie odpowiem, ale podrzucę pomysł samodzielnego montażu. Procedura niezbyt skomplikowana. Trzeba zdemontować okno dachowe i w to miejsce założyć klimatyzator. Jestem po takim ulepszeniu mojej cepki. Całość zajęła około 3 godzin. Do montażu konieczna pomoc drugiej osoby. Jednostka waży około 40 kg 

Samemu się da zamontować. Ja montowałem w poprzedniej budzie sam. Sama jednostka waży 30-35 kg jeśli mowa np o Dometicu. Jeśli to podławkowa to też samemu da się zamontować. To nic skomplikowanego

11 minut temu, jacek00 napisał:
34 minuty temu, Agwido napisał:
Sinclair 42....

Ale z dyfuzorem, który waży pewnie z 5 kg jak u Dometic

No niestety. Część wewnętrzna kolejne prawie 3 kg. W każdym razie moje uznanie za samodzielny montaż. Ja się trochę bałem, że moje 100 plus 40, zarwie dach , jak na nim stanę. Więc we dwóch to z wózka widłowego wsadziliśmy, tylko podpierając się lekko ?.  W poprzedniej przyczepie miałem zwykłą domową. Powieszoną z tyłu, rury pod podłogą, a jednostka wewnętrzna nad oknem. Wydaję się, że tamta była cichsza, choć na pewno mniej elegancka.

Godzinę temu, Agwido napisał:

No niestety. Część wewnętrzna kolejne prawie 3 kg. W każdym razie moje uznanie za samodzielny montaż. Ja się trochę bałem, że moje 100 plus 40, zarwie dach , jak na nim stanę.

Ja montowałem Dometica FreshJet 1700 - sama jednostka ważyła chyba  29 kg. Jedyna trudność to wnieść do po drabince na dach, bo potem to już łatwo

A ktokolwiek brał pod uwagę ze te 40kg na dachu moze powodować jego nadmiernego wyginanie sie podczas jazdy i podskakiwaniu przyczepy ? 
Wszyscy chcą chłodu ,tylko czy po za sporym wydatkiem na klimatyzator , nie dojdzie po jakim czasie uszczelnianie konstrukcji dachu... ?

Przecież klimę dachową montujesz w miejscu dedykowanym. W Adrii przednie okno dachowe było wzmocnienie i przygotowane pod montaż klimatyzacji - nawet otwór był w dachu do poprowadzenia kabli. Więc chyba producent jednak wie co robi