Skocz do zawartości

Konserwacja przedsionka.


wojtekmichu

Rekomendowane odpowiedzi

wojtekmichu, jak dobrze zrozumiałem chodzi o zadaszenie przed przedsionkiem - ja najnormalniej w świecie wrzuciłem do pralki , proszek do prania i po temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wojtekmichu ! Za mało danych . Zczego jest powłoka ? I jakie to zabrudzenia .? Zawsze mozna dobrać środek. Jeżeli to ma chronić przed deszczem i jest to zwykła tkanina tylko impregnowana / tzw. tropik / to nie polecam silnego wcierania a tym bardziej prania w pralce . Trudno mi jet powiedzieć . Wirek na pewno ma cos mocniejszego to może ryzykować. Ja przy kupnie przedsionka dostałem specjalny preparat w aerozolu. Po sezonie rozkładam przedsionek na trawie , myję wodą z dodatkiem zwykłego mydła i gabką usuwam zabrudzenia . Po wysuszeniu pryskam aerozolem i to wszystko. Rozłożyłem go teraz w Warce i był jak nowy . Faktem jest że przedsionek ma dopiero rok !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przedsionek czyści się letnią wodą ,lub letnią wodą z szarym mydłem.

Delikatnie przy użyciu miękkiej szczotki lub gąbki.

Nie wolno używać środków syntetycznych takich jak ajax,cif lub innych.

Zamki konserwuje się silikonem w spraju .

post-83692-imported-cfee1a27-8922-4822-bda7-86df25a9086e_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje Wir57 tylko już za póżno bo właśnie wczoraj przyszły inne rzeczy które zamówiłem w EL-CAMPIE poszukam może w Łodzi w Castoramie lub jest jeden sklep z częściami do przyczep a jak nie do na przyszły rok zamówię szkoda że wcześniej nie napisałem o tym na forum , a może jeszcze gdzieś bliżej Łodzi można kupić ten preparat? jak ktoś wie to byłbym bardzo wdzięczny za podpowiedż.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

A co powiecie szanowni forumowicze o wrzuceniu do pralki i prani z mydłem szrym i w temp 30stopni. Stanie śię coś niedobrego? Spierze się impregnat. Przedsionek Dorema. Trochę mi się zabrudził od środka jak i z zewnątrz. Jakieś ray. Zabrudzenia pochodzą od ziemi , piachu itp. Proszę o radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co powiecie szanowni forumowicze o wrzuceniu do pralki i prani z mydłem szrym i w temp 30stopni. Stanie śię coś niedobrego? Spierze się impregnat. Przedsionek Dorema. Trochę mi się zabrudził od środka jak i z zewnątrz. Jakieś ray. Zabrudzenia pochodzą od ziemi , piachu itp. Proszę o radę.

 

Witam

sugeruje zostawienie przedsionka w takim jaki jest teraz stanie do wiosny ,potem rozlozenie go i upranie recznie miejsc zabrudzonych ,woda z mydlem - Rysiu juz wypral swoj daszek w pralce - efekt daszek czysty tyle ze zrobil sie przeciwsloneczny i trzeba bylo go impregnowac ponownie

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 12 lat później...

Cześć wszystkim. Po dwóch latach używania przedsionka a w zasadzie przedsionek rozłożony od maja do wrzesnia przez dwa sezony pokrył się mchem no i stwierdziłem że czas na pranie. Dwa mc temu oddałem do pralni cztery elementy przedsionka tj boki i przód. Zapłaciłem stowke zaliczki no i czekałem do dziś. Dzisiaj odebrałem dopłacając 617 PLN szok tym bardziej że w dwa lata temu zaplaciłem za cały 250. W sumie koszt prania 716 zł :sciana: Więcej żadnej pralni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.