Skocz do zawartości

Proszę o opinię przed zakupem


Kasia i Tomek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 86
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Witam Państwa ponownie i proszę o kolejne opinie. https://www.otomoto.pl/oferta/knaus-sdwind-550fu-solar-przedsionek-ID6E1N4c.html 

Sprawa nieaktualna, przyczepa sprzedana.

P.S. Hobby poprzednio omawianej nie kupiłem, chyba wciąż stoi.

Pozdrawiam, T.

Edytowane przez Kasia i Tomek
ogłoszenie nieaktualne (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich Forumowiczów.

Podpinam się pod temat, bo mam dylemat w związku z koniecznością wymiany sprzętu. Otóż przyczepa, którą posiadamy okazała się za mała dla naszej 4 osobowej rodziny, w związku z czym padł pomysł zmiany na nieco większą, najlepiej w układzie z piętrusami dla dzieciaków. Jednocześnie, z uwagi na ciągnik, jaki posiadamy (wolnossąca dwulitrowa benzynówka), przyczepa ta musi być w miarę lekka (dmc w granicach 1300 kg, ale im mniej, tym lepiej). Z pierdyliarda oglądniętych ogłoszeń, na dzień dzisiejszy mamy dwa typy, za ocenę których będę wdzięczny:

https://m.olx.pl/d/oferta/burstner-tk480-averso-fifty-2009r-klima-markiza-prysznic-tv-6osob-CID5-IDKM25J.html
 

ewidentnie handlarz. Dwa tygodnie temu była pod Kielcami na otomoto za 43 600 bodajże, ale z uwagi na to, że sami udawaliśmy się na urlop, zanim zdecydowaliśmy się na kontakt ogłoszenie na otomoto zniknęło, a dzień później pojawiła się w Krakowie na olx za obecną kwotę. Mimo wszystko cena wydaje się być ok, poza tym do Krakowa mam blisko (jestem z Rzeszowa).

https://www.otomoto.pl/oferta/sterckeman-starlett-2011r-sterckeman-starlett-470-pe-dmc-1050-ID6E0FbY.html

Tu chyba osoba prywatna. Na razie się nie kontaktowaliśmy, bo aktualnie jesteśmy nad morzem, ale pod koniec tygodnia jak będziemy wracać, to w sumie przez Warszawę przejechać nie problem, o ile będzie jeszcze aktualne.

Z góry dzięki za pomoc i zainteresowanie tematem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
  • 4 tygodnie później...

Witam ponownie.

Jutro mam zamiar obejrzeć przyczepę z linka: https://www.otomoto.pl/oferta/knaus-550-fu-przyczepa-kempingowa-knaus-550-fu-ID6DUn23.html

Czy rzuca się Wam w oczy cos niepokojącego? Czy w takim Knausie należy zwrócić na coś szczególną uwagę?

Dzięki,

T.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli dobrze kojarzę, to ta przyczepa "wisi" na otomoto już dosyć długo. We wcześniejszej wersji ogłoszenia było chyba napisane, że przyczepa stała ze dwa lata nieużywana i nawet badań nie miała. Teraz widzę, że badania świeżo zrobione w sierpniu. Niech się bardziej doświadczeni koledzy i koleżanki wypowiedzą na co zwrócić szczególną uwagę w przypadku przyczepy używanej stacjonarnie bądź nieużywanej przez jakiś czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Kasia i Tomek napisał:

Witam ponownie.

Jutro mam zamiar obejrzeć przyczepę z linka: https://www.otomoto.pl/oferta/knaus-550-fu-przyczepa-kempingowa-knaus-550-fu-ID6DUn23.html

Czy rzuca się Wam w oczy cos niepokojącego? Czy w takim Knausie należy zwrócić na coś szczególną uwagę?

Dzięki,

T.

Witaj Tomku

Połóż się pod przyczepką z cieniutkim wkrętaczkiem - obejrzyj bardzo uważnie całą tylną krawędź podłogi tuż przy zakończeniu z tylną blachą i zobacz dyskretnie, czy nie jest zgniła tylna belka podłogowa idąca w poprzek od jednego tylnego narożnika do drugiego lub któryś z narożników z tyłu.

Spotkałem się z przypadkiem, kiedy w takiej przyczepce woda spływająca po "karoserii" od wewnątrz spowodowała wygnicie powyższej belki.

Jak włożysz w tą beleczkę - lub w któryś z drewnianych narożników - cieniutki wkrętaczek to zostaw ten egzemplarz i szukaj innego.

Ja już bylem kiedyś bliski kupienia takiej budki, ale w porę znajomy mi powiedział to co teraz piszę Tobie.

Pzdr

Włodek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Kasia i Tomek napisał:

Dziekuję za uwagi. Obejrze i sprawdzę.

Tak ogłoszenie wisi dość długo, poprzedni przegląd 2 lata temu. 

Posprawdzam, obejrzę i dam znać.

Pozdrawiam, T.

Te egzemplarze były znane z przegniwania części przedniej.Woda leciała w okolicy uchwytów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry Wszystkim, dziękujemy za opinie i podpowiedzi.

Jestem po oględzinach, nie znalazłem nic niepokojącego, choć idealnie nie jest, ale do rzeczy: Zapach ok, meble w dobrym stanie. Podłoga w dobrym stanie, narożniki wszędzie sztywne, chodzi się dobrze. Lodówka, truma itp. działa, rączki siedzą mocno.

Przyczepa sprowadzona w 2016 r. do Polski przez centrum kempingowe z Kutna, obecny właściciel jest drugim w Polsce. W zeszłym roku nie jeździła a tak przeglądy były wykonywane co roku. Opony z początku 2016 r.

Naklejki forum karawaning od poprzedniego właściciela - obecność naklejek wartością dodaną :)

Przedsionek OK

Mankamenty:

1. Ubita delikatnie przednia szyba - poniżej uszczelki więc nie cieknie ale w perspektywie do wymiany (zdjęcie)

2. brak części uszczelki na poziomej listwie z przodu - uszczelka do wymiany. (zdjęcie)

3. Zamek drzwi - niestety nie zrobiłem zdjęcia - drzwi po domknięciu mają delikatny luz. Po zamknięciu zsuwa się lekko do pionowego rowka ale tam już siedzi stabilnie. (zdjęcie)

4. Okno przednie lewe jest jakby przesunięte do tyłu - zamknięcie pionowe od strony tyłu wchodzi niemal w listwę a od przodu nie łapie na zaczepie. Jednak jest dobrze zamknięte. (zdjęcie)

5. Delikatny luz na zaczepie - 0,5 do 1 mm w pionie. Nie wiem czy to norma czy już za dużo.

6. Hamulec najazdowy - po wciśnięciu wychodzi do połowy. Wystarczy przesmarować czy raczej koszty będą?

7. Dołożone kawałki płyty w bakistach w narożnikach tylnych. Czy to jest fabryczne czy coś maskuje? (zdjęcie)

 

Generalnie, IMO przyczepa jest ok. jak na 16 lat jest ok, wymaga porządnego czyszczenia.

Proszę o informację, jak się zapina zaczep stabilizujący - nie może być smaru, to jasne ale czy po zapięciu musi być jakiś klik czy po prostu się go zaciąga i już. Nie znalazłem znacznika zużycia okładzin, jak je sprawdzić?

Pozdrawiamy, K. i T.

IMG_20211008_172031.jpg

IMG_20211008_171934.jpg

IMG_20211008_175338.jpg

IMG_20211008_175907.jpg

692.jpg

Edytowane przez Kasia i Tomek
dodanie zdjęć (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drugie zdjęcie to nie uszczelka tylko klin, q miejscu które lubi przeciekać....Można spojrzeć od strony zewnętrznej bakisty na butle.

Jak rozumiem okno jest tylko przesunięte tj.chodzi o samą szybę? To może być kwestia przesunięcia jej w górnej prowadnicy (tam gdzie jest zaczepiona) . Natomiast jeśli to jest ta sama strona gdzie drzwi, a drzwi są również przesunięte...?

Kwestia ubitego okna jest też dość pilna, może go wyrwać w trakcie jazdy (ja to przeżyłem). Koszt okien jest dość wysoki,a i kolor będzie inny, chyba że znajdziesz używkę albo dorobisz w Chorzowie:)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, w79 napisał:

Drugie zdjęcie to nie uszczelka tylko klin, q miejscu które lubi przeciekać....Można spojrzeć od strony zewnętrznej bakisty na butle.

Jak rozumiem okno jest tylko przesunięte tj.chodzi o samą szybę? To może być kwestia przesunięcia jej w górnej prowadnicy (tam gdzie jest zaczepiona) . Natomiast jeśli to jest ta sama strona gdzie drzwi, a drzwi są również przesunięte...?

Kwestia ubitego okna jest też dość pilna, może go wyrwać w trakcie jazdy (ja to przeżyłem). Koszt okien jest dość wysoki,a i kolor będzie inny, chyba że znajdziesz używkę albo dorobisz w Chorzowie:)

 

Sama szyba, jest po stronie przeciwnej od drzwi przy łóżku francuskim.

Ubite okno ma brakujący fragment w szafce - czy poklejenie, pospawanie rozwiąże doraźnie sprawę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.