Skocz do zawartości

Proszę o opinię przed zakupem


Kasia i Tomek

Rekomendowane odpowiedzi

15 minut temu, Maras napisał:

Zerknij jeszcze na prawy przedni bok . Wkręty na poszyciu !!!   

Zwróciłem uwagę, sprzedawca twierdzi, że do mocowania osłony prześwitu między ziemią a przyczepą. Są to takie jakby klipsy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 86
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

1 minutę temu, Kasia i Tomek napisał:

Zwróciłem uwagę, sprzedawca twierdzi, że do mocowania osłony prześwitu między ziemią a przyczepą. Są to takie jakby klipsy.

OK nad kołem mogą być .Ale ja piszę o tych wyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Maras napisał:

OK nad kołem mogą być .Ale ja piszę o tych wyżej.

Też się zastanawiałem i podejrzewałem, że jakaś naprawa była wykonana przy ich pomocy. Spróbuję to sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Kasia i Tomek napisał:

Też się zastanawiałem i podejrzewałem, że jakaś naprawa była wykonana przy ich pomocy. Spróbuję to sprawdzić.

Napiszcie może skąd jesteście i ktoś kto nie ma daleko do Was lub do miejsca ogłoszenia a zna się w temacie to Wam pomoże. Dzisiaj kamper czy przyczepa to chodliwy temat i ciężko w rozsądnych pieniądzach coś kupić w dobrym stanie na lata. Polecam też do ceny zakupu doliczyć kilka tysięcy na podszykowanie i doinwestowanie przyczepy. Jak ktoś sprzedaje to pewnie kilka rzeczy odpuścił a Wam będzie zależało by była sprawna i bezpieczna. Powodzenia ale i roztropności w podejmowaniu decyzji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.06.2021 o 07:03, maciejstraus napisał:

Napiszcie może skąd jesteście i ktoś kto nie ma daleko do Was lub do miejsca ogłoszenia a zna się w temacie to Wam pomoże. Dzisiaj kamper czy przyczepa to chodliwy temat i ciężko w rozsądnych pieniądzach coś kupić w dobrym stanie na lata. Polecam też do ceny zakupu doliczyć kilka tysięcy na podszykowanie i doinwestowanie przyczepy. Jak ktoś sprzedaje to pewnie kilka rzeczy odpuścił a Wam będzie zależało by była sprawna i bezpieczna. Powodzenia ale i roztropności w podejmowaniu decyzji. 

Dzięki @maciejstraus. Przyczepa nie została zakupiona. Jak nam coś wpadnie w oko to na pewno poproszę kogoś z forum o pomoc. Zdajemy sobie sprawę jak pięknie można się wpakować w koszty po pierwszym zachwycie. Mam ten plus, że moja niewiadka nie jest najlepsza ale nie jest też najgorsza i również te wakacje odbędzie z nami.

Dziękuję Wszystkim za dotychczasową pomoc. Jestem przekonany, że poproszę Was o opinię jeszcze nie raz ;)

Pozdrawiam, T.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam ponownie po przerwie. Poszukiwania trwają i proszę o opinię o kolejnej. Może ktoś byłby skłonny pomóc w oględzinach?

https://www.otomoto.pl/oferta/hobby-excellent-560-ID6DZa4X.html

Przyczepa nie używana od 10 lat, stała ponoć na hali cały czas na podporach. Na zdjęciach wygląda w porządku, raczej nie jest też od handlarza. Pytam bo tania nie jest...

Z góry dzięki za pomoc!

T.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O bakiście, osłonie dyszla i tylnym zderzaku można by jak w reklamach proszku - "bielsze nie będzie". Trzeba to oglądać z jakiego powodu tak "nie do pary" ?
Coś tu z rocznikiem nie pasuje, albo komuś się tyłek zainstalowało ze starszej. Hobby w 2001 roku zmieniło tylne lampy.

Jeśli była nieużywana, podjedź oglądać i sprawdź rocznik opon. Powinny mieć min 10 lat, czyli wymiana. No chyba, że ktoś hobbystycznie pod dachem hali zmieniał i będą np...5 letnie. Jeśli faktycznie stała to zapewne będzie wymagała przeglądu mechanicznego.
 

Edytowane przez Marcin T (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Kasia i Tomek napisał:

Pytam bo tania nie jest...

Cena normalna

23 minuty temu, Marcin T napisał:

Jeśli faktycznie stała to zapewne będzie wymagała przeglądu mechanicznego.

Przegląd ważny do lipca 2022 ale chyba chodzi Ci o sprawdzenie czy wszystko działa? No i dojdą koszty gazowe, wąż, reduktor, przegląd to min. 1000zł do negocjacji. 

1 godzinę temu, Kasia i Tomek napisał:

10 lat, stała ponoć na hali cały czas na podporach. 

?

Mam nadzieję, że na kołach, podparta tylko podporami. 

Coś tu nie gra tak niskie DMC dla 560. 

Poczytaj i porównaj zdjecia zderzaka 

36 minut temu, Marcin T napisał:

Coś tu z rocznikiem nie pasuje, albo komuś się tyłek zainstalowało ze starszej. Hobby w 2001 roku zmieniło tylne lampy.

Może to rocznik 2000

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, Marcin T napisał:

O bakiście, osłonie dyszla i tylnym zderzaku można by jak w reklamach proszku - "bielsze nie będzie". Trzeba to oglądać z jakiego powodu tak "nie do pary" ?
Coś tu z rocznikiem nie pasuje, albo komuś się tyłek zainstalowało ze starszej. Hobby w 2001 roku zmieniło tylne lampy.

Jeśli była nieużywana, podjedź oglądać i sprawdź rocznik opon. Powinny mieć min 10 lat, czyli wymiana. No chyba, że ktoś hobbystycznie pod dachem hali zmieniał i będą np...5 letnie. Jeśli faktycznie stała to zapewne będzie wymagała przeglądu mechanicznego.
 

Faktycznie bielusieńkie plastiki - obejrzę. Stała bez kół, ale teraz nie wiem czy na samych podporach (mam nadzieję, że nie) czy była też podparta na bębnach. Nowe opony też mogą być stare a świeżo założone.

@filipert

DMC niskie, widziałem 540 z DMC 1650... Cena? obecnie normalna, jednak nadal to już ładna kupka banknotów...

Jutro ją obejrzę to podzielę się spostrzeżeniami.

@Mariusz80 Vin też obejrzę, ale dobrze wiedzieć, gdzie zakodowany jest rok produkcji. Dzięki

T.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, filipert napisał:

Przegląd ważny do lipca 2022 ale chyba chodzi Ci o sprawdzenie czy wszystko działa?

Dokładnie tak. Po tak długim okresie warto przyglądnąć się np. hamulcom. 
Sam jestem ciekaw co będzie po oględzinach. Takie okazje z reguły mają nabywcę zanim klej z ogłoszenia wyschnie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Kasia i Tomek napisał:

Stała bez kół, ale teraz nie wiem czy na samych podporach (mam nadzieję, że nie) czy była też podparta na bębnach.

Jeżeli 10 lat stała bez kół to niczego dobrego nie wróży. Jeśli właściciel był świadomy i zastosował odpowiednie podparcie osi, lub ramy to jest nadzieja, spróbuj ostrożnie wypytać co i jak było motywem. Mimo wszystko bardzo uważnie przyjrzyj się wszystkim połączeniom mebli, czy nie ma nierównych szpar, pęknięć, obejrzyj każdą śrubkę/wkręt (mnie początkowo oględziny szczegółowe zajmowały około 2h). Przejrzyj dokładnie poszycie zewnętrzne, czy nie ma odkształceń albo pęknięć, sprawdź również odchylając uszczelki zewnętrzne narożników otworów.

9 godzin temu, Kasia i Tomek napisał:

DMC niskie, widziałem 540 z DMC 1650

Tylny zderzak i DMC wskazują na rocznik max 2000

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zdjęciach widać pęknięcie blachy nad wejściem koło lamki to może być ciężko już uszczelnić i może oznaczać ze rama dłuższy czas była źle podparta. Bo Hobby te dłuższe mają problem właśnie w tych miejscach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie, podzielę się spotrzeżeniami

Kolega @Rybki obejrzał przyczepę razem ze mną, Dzięki wielkie jeszcze raz. Jest sucha, bielutka i widać, że nieużywana. Trzymana cały czas w garażu, przegląd na SKP zrobiony w tym roku po 10 latach. Wyposażenie działa prócz wody, która nie poleciała z kranów. Zobaczymy czy uruchomi... Rocznik faktycznie 2000. MW 1330, DMC 1500.

W dniu 6.08.2021 o 10:43, DannyE napisał:

Na zdjęciach widać pęknięcie blachy nad wejściem koło lamki to może być ciężko już uszczelnić i może oznaczać ze rama dłuższy czas była źle podparta. Bo Hobby te dłuższe mają problem właśnie w tych miejscach.

Była źle podparta - stała na podporach bez kół (właściciel nie dał sobie powiedzieć, że to jednak źle i to nie ciężarówka...). Pęknięcie jest faktycznie nad drzwiami. Oprócz tego pęknięcia nie znalazłem innych niepokojących rzeczy. Opony do wymiany - założone z przypadku. 

Myślę nad nią, choć szanse niewielkie. Jest naprawdę duża i właściciel przekonany jest, że to perełka i obniżka ceny jest bardzo symboliczna. 

Pozdrawiam, T.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Kasia i Tomek napisał:

Witam ponownie, podzielę się spotrzeżeniami

Kolega @Rybki obejrzał przyczepę razem ze mną, Dzięki wielkie jeszcze raz. Jest sucha, bielutka i widać, że nieużywana. Trzymana cały czas w garażu, przegląd na SKP zrobiony w tym roku po 10 latach. Wyposażenie działa prócz wody, która nie poleciała z kranów. Zobaczymy czy uruchomi... Rocznik faktycznie 2000. MW 1330, DMC 1500.

Była źle podparta - stała na podporach bez kół (właściciel nie dał sobie powiedzieć, że to jednak źle i to nie ciężarówka...). Pęknięcie jest faktycznie nad drzwiami. Oprócz tego pęknięcia nie znalazłem innych niepokojących rzeczy. Opony do wymiany - założone z przypadku. 

Myślę nad nią, choć szanse niewielkie. Jest naprawdę duża i właściciel przekonany jest, że to perełka i obniżka ceny jest bardzo symboliczna. 

Pozdrawiam, T.

Przyczepa jest identyczna jak moja.  Sytuacja mojej była dokładnie taka sama tyle że nasza stała 20 lat na cempingu?. Używamy już drugi rok i jesteśmy mega zadowoleni. Tylko cena była dokładnie o połowę niższa?. Niestety rynek zwariował

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.