Skocz do zawartości

Nowiutka lodówka Dometic wyłącza się na gazie.

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś odebrałem nowiutką przyczepę CaraOne 390. W drodze powrotnej zatrzymaliśmy się na noc i chcieliśmy włączyć lodówkę na gaz. Lodówka po kilku minutach pracy wyłącza się. Po ponownym odpaleniu, popracuje chwilę i ponownie się wyłącza. 
Może Ktoś wie gdzieś szukać przyczyny? 
Dodam, że w baliście jest zatankowana w 30 %,również dziś pierwszy raz butla gasbank. Może to przez to lodówka się wyłącza? Chociaż gaz w kuchence pali się bez problemów oraz ogrzewanie Trumy również działa na gazie i nie wyłącza się. 
Dzięki za pomoc. 

Czy w przyczepie nowej są fabrycznie zamontowane reduktory gazu? Bo to wygląda tak jakby reduktor był nieodpowiedni dla lodówki. Być może zbyt niskie lub za wysokie ciśnienie gazu. 

Kuchenka będzie działała na każdym bo jest mniej skomplikowana. 

Edytowane przez DarekSłupsk (wyświetl historię edycji)

1 godzinę temu, Tommylee1 napisał:

Dziś odebrałem nowiutką przyczepę CaraOne 390. W drodze powrotnej zatrzymaliśmy się na noc i chcieliśmy włączyć lodówkę na gaz. Lodówka po kilku minutach pracy wyłącza się. Po ponownym odpaleniu, popracuje chwilę i ponownie się wyłącza. 
Może Ktoś wie gdzieś szukać przyczyny? 
Dodam, że w baliście jest zatankowana w 30 %,również dziś pierwszy raz butla gasbank. Może to przez to lodówka się wyłącza? Chociaż gaz w kuchence pali się bez problemów oraz ogrzewanie Trumy również działa na gazie i nie wyłącza się. 
Dzięki za pomoc. 

Miałem to samo, jak moja była nowa. Na gazie, po kilku minutach się wyłączała. Jak zacząłem poziomować tak, żeby był lekki spadek w stronę przodu, to działała normalnie. Jednak po pierwszym dłuższym wyjeździe zaczęła działać normalnie i nie wyłącza się już na gazie  bez względu na poziomowanie. Widocznie musiała się rozhulać, a raczej czynnik musiał się dobrze wymieszać. 

11 godzin temu, DarekSłupsk napisał:

Czy w przyczepie nowej są fabrycznie zamontowane reduktory gazu? Bo to wygląda tak jakby reduktor był nieodpowiedni dla lodówki. Być może zbyt niskie lub za wysokie ciśnienie gazu. 

Kuchenka będzie działała na każdym bo jest mniej skomplikowana. 

Zespół palnika w  kuchence i lodówce to dokładnie to samo. Zgoda co do ciśnienia gazu dla nowej lodówki - może wymagać innego niż ma Twój stary reduktor - sprawdź w instrukcji lodówki.

12 godzin temu, DarekSłupsk napisał:

Czy w przyczepie nowej są fabrycznie zamontowane reduktory gazu?

Tak.

3 godziny temu, Tommylee1 napisał:

Trzeba będzie po kolei każdą eliminować

Zaglądnij też pod kratkę lodówki. Może w kominku spalinowym masz jakieś gniazdko gości, którzy się tam zaanektowali podczas postoju przyczepy.

Odpowiadając wszystkim poprzednikom:
przyczepę odebrałem w piątek od niemieckiego dilera. Jest to nówka, więc reduktor ma założony fabrycznie. Zakładam, że dostosowany do potrzeba lodówki. Ale sprawdzę to dziś w dokumentach na spokojnie.
Zdjąłem obydwie kratki i zajrzałem żeby zobaczyć czy czegoś nie ma. Wszystko czysto.

Tak jak pisałem, lodówkę odpaliliśmy w czasie drogi powrotnej, zatrzymując się na noc pod Lipskiem z piątku na sobotę. Wyłączała się po 5-10 minutach. Wczoraj kontynuowaliśmy drogę i będąc już w Polsce w czasie postoju na stacji odpaliliśmy ją. Pracowała ponad 20 minut i nie wyłączyła się. Dłużej już nie chcieliśmy czekać. Dziś sprawdzę jak długi pracuje.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk