Jump to content
kossal2

Problem z zaczepem najazdowym knott kf 27

Recommended Posts

kossal2

Kupiłem kemping z zaczepem knott kf27. Miał spore luzy więc postanowiłem kupić części i zregenerować zaczep. Kiedy przyszły części wraz z tulejami których nie było w moim zaczepie okazało się że średnice tulei i otworu na suwadło są inne i tuleje nie mieszczą się do otworu. Jest to różnica 5 mm. Problem jest w tym że nie wiem czy kupiłem źle części, czy otwór trzeba roztoczyć do tulei naprawczych? Załączam zdjęcia wszystkich wymiarów i nr. Części.

20210623_163929.jpg

20210623_164047.jpg

20210623_164110.jpg

20210623_164113.jpg

20210623_164203.jpg

20210623_164409.jpg

20210623_164435.jpg

20210623_164531.jpg

20210623_165305.jpg

BUMERANG
14 godzin temu, kossal2 napisał:

z tulejami których nie było w moim zaczepie okazało się że średnice tulei i otworu na suwadło są inne i tuleje nie mieszczą się do otworu.

Na pewno to nie te tuleje. A w ogóle powinny tam być :niewiem: Jak dobrze widzę to gniazdo ma 50,2 mm, a rura 49,9 mm. To jak tam chciałbyś upchać tuleje z tworzywa.

Na pewno nic się nie roztacza / rozwierca. Wyprasowywujesz stare  i wprasowujesz nowe.

A przede wszystkim  pomyśl o inwestycji w nową suwmiarkę ;)

Maras
W dniu 25.06.2021 o 22:53, BUMERANG napisał:

Na pewno to nie te tuleje. A w ogóle powinny tam być :niewiem: Jak dobrze widzę to gniazdo ma 50,2 mm, a rura 49,9 mm. To jak tam chciałbyś upchać tuleje z tworzywa.

Na pewno nic się nie roztacza / rozwierca. Wyprasowywujesz stare  i wprasowujesz nowe.

A przede wszystkim  pomyśl o inwestycji w nową suwmiarkę ;)

Starą tuleję ślizgową wyciskałem na prasie a były dwie sztuki w UN .Po wciśnięciu nowych w korpus UN średnica wew. nieco się się zmniejszyła. Naturalne zjawisko :) Potem rozwiertak nastawny i jazda . Powoli i dokładnie i co jakiś czas sprawdzanie suwadłem czy jeszcze trzeba zebrać. Więc bez rozwiertaka byś tego nie zrobił. Robota fajna ale pracochłonna :)   

kossal2

Przepraszam za brak odzewu Ale wyjechałem na wakacje i nie mailem za bardzo dostępu do Internetu. Więc po prostu kupiłem źle tuleje tak? Tylko nawet nie wiem jak to miało by działać z jakimikolwiek tulejami ponieważ między otworem A suwadlem luz jest minimalny więc tuleje.

koober

KF 27 to zaczep, najazd ma inne oznaczenie. To jest żeliwny najazd do ciężkich przyczep i nie posiada wymiennych tulei.

Maras
42 minuty temu, koober napisał:

KF 27 to zaczep, najazd ma inne oznaczenie. To jest żeliwny najazd do ciężkich przyczep i nie posiada wymiennych tulei.

Proszę Cię !!!

jakie inne  oznaczenie  ? żeliwny najazd a cóż to takiego jest ? 

Urządzenie najazdowe to UN a symbol to 27 lub inny, mówimy tu o oznaczeniu KNOTT-a .Więc UN KF27 jest poprawne.

W tym UN jest montowany żeliwny zaczep ALBE  z homologacją do 3000kg.  

koober

"Żeliwny" czyli serii KFG.

Ale spoko, człowiek jest omylny więc pewnie to urządzenie najazdowe KF27.