Skocz do zawartości

Nieszczelnosc instalacji gazowej ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

No to jak myslalem ze wszystko mam gotowe i moge jechac przyszla kolej na butle gazowa. Stara butla byla 7 kg i juz dawno stracila homologacje (z taka kupilem)wymienilem na 11 i zrobil mi sie taki problem. Reduktor ma manometr na starej butli bez problemu pokazywal aly czas cisnienie mimo zakreconego zaworu . Na nowej po godzinie cisnienie spada i teraz nie wiem co robic czy to wyciek czy cos innego. Sezon letni sie zaczyna , w trojmiescie mega korki podobno najblizszy serwis przyczep gdzies kola leborka i pewnie znajac zycie zawaleni robota. Mysle co tu zrobic szukac normalnego gazownika czy moze kogos od klimatyzacji co moglby nabic instalacje jakims gazem i sprawdzic szczelnosc. Poradzcie cos

• Odpowiedzi 45
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

No wlasnie wydaje mi sie ze tak, choc robilem to pierwszy raz. Na poczatku moze za lekko dokrecilem butle ale teraz wydaje mi sie ze wystarczajaco. Uszczelka znajduje sie na zaworze butli a od strony reduktora nic nie ma ?. Nie widze tez by cos tam bombelkowalo po nalozeniu mydla, podejrzewam ze jezeli jest nieszczelnosc to bardzo mikro i pewnie bez wysokiego cisnienia sie nie da ustalic miejsca

https://www.google.com/url?sa=t&source=web&rct=j&url=https://www.lechar.com.pl/wp-content/uploads/2020/03/Reduktor-z-mano_FPB-A310IE_2020.05-OK.pdf&ved=2ahUKEwiV1oGSu6nxAhWhlYsKHdsFDvkQFnoECAkQAg&usg=AOvVaw2XYTBqDC8s3Bq2NVzuxHXe

Moze ja przesadzam, moj reduktor wyglada tak jak ten. Tu pisza aby obserwowac uplyw gazu przez 1 minucie na manometrze. Ja dopiero widze minimalny uplyw po jakis 15 minutach. Sadzac pobzdjeciach zejscie do zera to jakies 1,5 -2 godziny

Edytowane przez Dotnet9000 (wyświetl historię edycji)

Jeżeli tylko podpiąłeś butlę, i nic innego nie robiłeś, to raczej instalacja nie stała się z metra nieszczelna. W pierwszej kolejności odkręć ten reduktor od butli i sprawdź jeszcze raz, może jakaś drobina (ziarenko piasku itp) podeszło pod uszczelkę. Przy okazji sprawdź ile latek ma ten reduktor, i w razie wątpliwości wymień. 

Ale generalnie zasada ze nic nie powinno uciekac nawet po dlugim czasie ?

Reduktor podobno byl wymieniany, w sumie nie wyglada na stary. Zobacze czy ma nabita jakas date.

IMG_20210621_174425.jpg

Dzis jak rano bylem na przyczepie, zamknalem wszystkie zawory gazowe pod lodowka. Teraz jak spadnie cisnienie to przy zalozeniu ze zawory trzymaja bede mogl byc pewien ze problem jest w okolicy reduktora.

Z drugiej strony gdybym nie mial manometru na reduktorze nie wiedzial bym zapewne o problemie. 

Na reduktorze nie widze zadnej daty, moze jest z drugiej strony nabita? Sprobuje po pracy odkrecic

IMG_20210622_063514.jpg

1 godzinę temu, Dotnet9000 napisał:

Dzis jak rano bylem na przyczepie, zamknalem wszystkie zawory gazowe pod lodowka. Teraz jak spadnie cisnienie to przy zalozeniu ze zawory trzymaja bede mogl byc pewien ze problem jest w okolicy reduktora.

Z drugiej strony gdybym nie mial manometru na reduktorze nie wiedzial bym zapewne o problemie. 

Na reduktorze nie widze zadnej daty, moze jest z drugiej strony nabita? Sprobuje po pracy odkrecic

IMG_20210622_063514.jpg

Tobie chodzi, że strzałka ci pokazuje różne wartości na zielonym polu? Pamiętaj, że manometr pokazuje Ci ciśnienie w butli, a to nie jest stałe, a zależne np od temperatury. Wieć ćisnienie może się zmieniać i sam manometr będzie pokazywał różne wartości. Po to jest ta zielona skala. 

16 minut temu, Dotnet9000 napisał:

To jest reduktor 50 mbar. Twój stary ma 37 mbar i jest to reduktor domowy. Sprawdź jakie powinieneś mieć ciśnienie i z jakim ciśnieniem pracują Twoje urządzenia gazowe. Prawdopodobnie będzie to 30 mbar

Cytat

Z reguły montujecie w swoich przyczepach reduktory z manometrem czy bez ?

Ja nie widzę takiej potrzeby. 

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)

Chodzi mi o to ze strzalka po dwoch godzinach i zamknietej butli pokazuje 0.

Gdybym nie mial tego manometra to bym nie wiedzial o tym.

Czyli kupic taki sam tylko 30 a nie 50 ?

I jeszcze jedna rzecz, może ktoś napisać jak prawidłowo przykręcać butle ?

22 minuty temu, Dotnet9000 napisał:

Chodzi mi o to ze strzalka po dwoch godzinach i zamknietej butli pokazuje 0.

No ale jeśli całą instalację zamkniesz, zakręcisz zawór w butli to jakie ciśnienie ma Ci manometr pokazywać? 

Gdybym nie mial tego manometra to bym nie wiedzial o tym.

Czyli kupic taki sam tylko 30 a nie 50 ?

Kupić taki, który jest dedykowany do Twoich urządzeń. Ja nie wiem z jakim ciśnieniem działają Twoje urządzenia.

I jeszcze jedna rzecz, może ktoś napisać jak prawidłowo przykręcać butle ?

Co masz na myśli? 

No w przewodzie gazowym po zamknieciu butli jest cisnienie. Wedlug instrukcji do innego modelu co tu zamiescilem cisnienie nie powinno spasc w ciagu minuty. Ale co potem nie wiem, moze normalne jest ze po godzinie jest 0. Liczylem ze moze sie tu tego dowiem.

A gdzie ja znajde informacje po 30 latach jakie mam odbiorniki. Zakladajac ze bylo 37 i wszystko dzialalo to chyba 30 powinien byc oki.

Co do butli czytalem gdzies by dokrecac recznie a jak bedzie opor to dopiero pol obrotu kluczem. 

Swoja dokrecalem z wyczuciem kluczem.

Na piecyku gazowym po zdjęciu obudowy powinna być tabliczka z danymi, podobnie w lodówce powinna być naklejka z danymi i jest tam podane ciśnienie na którym pracują właśnie te konkretne urządzenia. Butlę dokręcasz kluczem z wyczuciem, bo jest tam przecież gumowa uszczelka, którą przez mocne dokręcenie możesz zniszczyć. 

Edytowane przez piterek
litrówka (wyświetl historię edycji)