Skocz do zawartości

Wbicie haka do dowodu?


Tomii

Rekomendowane odpowiedzi

Swoją drogą, w DR bagażówki ojca jest wpisane "max ładowność - 400kg", żadnych innych mas, ale to dowód z 82r... czy można to traktować jak DMC?

 

Nie , nie można , trzeba ustalić masę własną , dodać ładowność i wyjdzie DMC / o ile inne elementy przyczepy puszczają tj. oś , zaczep , opony itp. /

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jarekkow, A jeżeli się tego nie ustali? Jakie auto legalnie może ciągnąć taką przyczepę? Obecny DR jest ważny czy nie?

Rozumiem że na ustalenie tego wszystkiego należy udać się z taką przyczepą do stacji diagnostycznej ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie auto legalnie może ciągnąć taką przyczepę?

 

Dla własnej wiedzy poprostu zważ sobie przyczepę i będziesz wiedział

 

Obecny DR jest ważny czy nie?

 

Oczywiście jest ważny

Rozumiem że na ustalenie tego wszystkiego należy udać się z taką przyczepą do stacji diagnostycznej ??

 

Jeśli chcesz mieć wszelkie dane w dowodzie rej. tej przyczepy to oczywiście tak , ale najpierw na wagę i z kwitem z wagi na stację , koszt 60 PLN , plus oczywiście potem koszt nowego dowodu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jarekkow, To może inaczej, czy autem które ma wbitą masę O2 400kg mogę taką przyczepę (zgodnie z przepisami) ciągnąć, czy misie mają podstawę prawną się czepić?

Swoją drogą, nie macie homologowanych wag na stacji diagnostycznej? :krzykacz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zapomnijcie tej karty pojazdu / jeśli była wydana / bo odejdziecie od okienka z kwitkiem .... :ok:

 

No nie zawsze, pani w urzędzie sie mnie zapytała czy mam kartę pojazdu, powiedziałem że mam, ale ni eprzy sobie. Pani mi rzekła, że jak kiedys będę w urzędzie to żebym podszedł to coś mi tam wbije :krzykacz:

 

A jak byłem na stacji diagnostycznej to pan nie chiał ode mnnie żadnego kwitu do haka, sprawdził tabliczkę znamionową i tyle.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy autem które ma wbitą masę O2 400kg mogę taką przyczepę (zgodnie z przepisami) ciągnąć, czy misie mają podstawę prawną się czepić?

Swoją drogą, nie macie homologowanych wag na stacji diagnostycznej?

 

No zgodnie z przepisami to nie , ładowność tej przyczepy to 400 kg. jakąś tam masę własną ma , więc DMC tej przyczepy to powiedzmy 550 kg.

 

Wagi na stacji nie ma , a bardzo by się przydała .....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy autem które ma wbitą masę O2 400kg mogę taką przyczepę (zgodnie z przepisami) ciągnąć, czy misie mają podstawę prawną się czepić?

Swoją drogą, nie macie homologowanych wag na stacji diagnostycznej?

 

No zgodnie z przepisami to nie , ładowność tej przyczepy to 400 kg. jakąś tam masę własną ma , więc DMC tej przyczepy to powiedzmy 550 kg.

 

Wagi na stacji nie ma , a bardzo by się przydała .....

 

No tak, w przypadku auta z wbitymi 400kg ma to oczywiście sens, chyba że przyczepa waży 0kg, w końcu nic nigdzie nie pisze :krzykacz: (jeszcze przyglądnę się jej tabliczce znamionowej).

Ale np jak auto ma wbite 500kg w O2, to już są domniemania ile ta przyczepa waży, ciekaw jestem takiej upierdliwej kontroli drogowej, misie mogą ją zważyć? :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co zobacz na tabliczkę / jeśli przyczepa ją posiada /

Mam małego pomysła co zrobić żeby z tej ładowności zrobić DMC i będziesz miał spokój

Ale najpierw ta tabliczka , potem możemy myśleć dalej ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Jeśli dorwiesz gdzieś opony o nośności 200 kg. i z takim ogumieniem zjawisz się na stacji to diagnosta nie ma wyjścia - musi ustalić Ci DMC na 400 kg.

Albo dorwać gdzieś zaczep na max. 400 kg. / tylko czy takie robią ? / - efekt ten sam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak , ale najpierw zajedz bez przyczepki i pogadaj z diagnostami bo nie każdy Ci na taki numer się zgodzi , mogą też chcieć skierowanie z wydz. komunikacji na dodatkowe badanie - ustalenie danych pojazdu . Bo widzisz , może tak być że Ty w dowodzie DMC nie masz wpisane a wydz. komunikacji te dane posiada , wtedy nic już nie dasz rady zrobić .

 

Powodzenia :piwo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Czy hak musi mieć jakieś tabliczki znamionowe, naklejki lub inne informacje dotyczące jego parametrów? Na jakiej podstawie diagnosta wie że hak posiada homologację ? Kupiłem właśnie hak Westfalia i zamierzam samodzielnie go zamontować. W opakowaniu nie znalazłem żadnej tabliczki ani dokumentu potwierdzającego że hak posiada homologację. Na belce poprzecznej i samym haku są wprawdzie naklejki z parametrami ale są tak zmasakrowane że praktycznie nieczytelne jedna prawie odpadła. Czy te naklejki są potrzebne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.