Skocz do zawartości

Wakacje 2021 Włochy.


tomekk

Rekomendowane odpowiedzi

Jak obserwuję od 2 miesięcy na fb grupę dotyczącą IT,.... i jak tam piszą..... jedynym miejscem gdzie czasem sprawdzają testy to lotnisko. Jeszcze nikt nie dodał wpisu, że na granicy lub kempingu, ktokolwiek sprawdza testy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na gov.pl jest info, że do 31 lipca każdy ma mieć test przed wjazdem do IT, nie ma wyjątków dla szczepionych. Ja bardziej wierze gov.pl niż FB, jak ktoś się przyczepi to ja będę musiał płacić mandat. Z tego powodu na prom jedziemy do FR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na grupie "kierunek Włochy" na fb pojawiło się info ze od końca czerwca będą honorować greenpas. Jest już podobno włoskie rozporządzenie.

Wysłane z mojego SM-G780F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całkowicie się zgadzam....jak trzeba to trzeba. Za 2 tygodnie planujemy jechać i też będziemy robić. Czekamy tylko jeszcze na to rozporządzenie... Zawsze lepiej zrobić 2 testy dla dzieci niż 4 dla wszystkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem relację wielu osób będących we Włoszech. Wszyscy jednym słowem mówią, że nikt niczego nie sprawdza, a same testy można zrobić wszędzie i to za grosze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, uwex napisał:

Od dzisiaj już działa.3785a4867aa20159f585a5f219670892.jpg

Wysłane z mojego SM-G780F przy użyciu Tapatalka
 

Nie od dzisiaj, a od 1 licpa. Przynajmniej tak wynika z oficjalnej strony re-open.eu

image.png.cc9bb0493b02815f35cc91d41ee8d076.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, jacek00 napisał:

Nie od dzisiaj, a od 1 licpa. Przynajmniej tak wynika z oficjalnej strony re-open.eu

A jednak od dzisiaj. Co strona to inne informacje, więc najlepiej sprawdzać u źródeł. Poniżej tłumaczenie z Włoskiego Ministerstwa Zdrowia (aktualizacja z 21 czerwca - Polska jest w wykazie C)

Spełnienia

W przypadku wszystkich tych, którzy przebywali lub przejeżdżali w ciągu czternastu dni przed wjazdem do Włoch w jednym lub kilku stanach i terytoriach, o których mowa w wykazie C załącznika 20 (z wyłączeniem Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej ) ,  ustawodawstwo stanowi, że po powrót do Włoch jest obowiązkowy:

  • przedstawić  zielony certyfikat  COVID-19 wydany na podstawie dekretu z mocą ustawy z dnia 22 kwietnia 2021 r., nr 52 oraz Rozporządzenia UE 2021/953 i 2021/954 (Rozporządzenia w sprawie unijnego certyfikatu Digital Covid), który wykazuje:
    • którzy ukończyli zalecany cykl szczepień przeciwko SARS-CoV-2 przez co najmniej 14 dni
    • którzy wyzdrowieli z COVID-19 (ważność świadectwa uzdrowienia wynosi 180 dni od daty pierwszego pozytywnego wymazu)
    • że  w ciągu 48 godzin  przed wjazdem do Włoch wykonano  wymaz molekularny lub antygenowy  z wynikiem ujemnym. Osoby niepełnoletnie poniżej 6 roku życia są zwolnione z pobierania wymazów przed wyjazdem.
  • wypełnij  Formularz Lokalizatora Pasażera  - Cyfrowy formularz lokalizacji - przed wjazdem do Włoch. Formularz zastępuje deklarację składaną przewoźnikowi 

Zaświadczenie o zakończeniu cyklu szczepień musi odnosić się do jednej z czterech szczepionek zatwierdzonych przez Europejską Agencję Leków: Comirnaty firmy Pfizer-BioNtech, Moderna, Vaxzevria, Jansen (Johnson & Johnson). Aby uzyskać więcej informacji, zapoznaj się z najczęściej zadawanymi pytaniami dotyczącymi szczepionek przeciw Covid-19 

Certyfikaty należy złożyć w jednym z następujących języków: włoskim, angielskim, francuskim lub hiszpańskim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jak będzie z obłożeniem miejsc na campingach. Rok temu było bardzo luźno, ale to były pierwsze wakacje z Covid. Teraz cała Europa będzie "wygłodniała" wypoczynku i myślę że campingi będą zapełnione. My planujemy ruszać do IT za tydzień, ale może ktoś już zawitał na północ Włoch? do Lido lub MdV lub Pra delle torri? 4e068fbd51ae1a17740d2fdda7c60af5.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem w Limone sul Garda od dwóch tygodni. Wjeżdżałem przez niemcy i Austrie,. Testy mieliśmy zrobione ale nikt tego nie sprawdzał. Na granicy austriacko włoskiej stal jeden patrol policji i było zwezenie dróg, ale nikogo nie zatrzymywali. Na kempingu nikogo nie interesowały testy ani szczepienie. Pozdrowienia z camping park garda w Limone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Kondziorro napisał:

Jestem w Limone sul Garda od dwóch tygodni. Wjeżdżałem przez niemcy i Austrie,. Testy mieliśmy zrobione ale nikt tego nie sprawdzał. Na granicy austriacko włoskiej stal jeden patrol policji i było zwezenie dróg, ale nikogo nie zatrzymywali. Na kempingu nikogo nie interesowały testy ani szczepienie. Pozdrowienia z camping park garda w Limone.

jak obłożenie kempingów nad Gardą ? w miarę znośnie czy ciasno ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. W Limone na naszym Campingu są miejsca. Ale najlepiej wjeżdżać poza weekendem. My jak przyjechaliśmy w sobotę po południu, to okazało się że bez rezerwacji nie ma miejsc. Debatowaliśmy jaki inny camping wybrać i wtedy zagadał do nas holender że on ma tu rezerwację ale wymyślili że znajomymi inny camping i mogą na oddać miejsce :) Na innych  ampingach nie byliśmy ale wydaje mi się że w tygodniu spokojnie miejsce się znajdzie.

20210624_094907.jpg

20210624_095309.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.