Skocz do zawartości

Adria Aviva 400 PS, sens dokładania movera.


Mars

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, ed napisał:

Jest wyjście. Między felgę i bęben hamulcowy założyć pierścień i dłuższe śruby. Grubości tych pierścieni są różne. Widziałem takie komplety na aledrogo. Pewnie nie jest to najlepsze rozwiązanie, ale znam takich, którzy tak jeżdżą. Za kołem mover to wszystko spod kół masz na nim.

Takie pierścienie, to by była ostateczność, ale nie wykluczam, thx.

Specjalnie dopłaciłem do chlapaczy, więc nie chciałbym z nich rezygnować. 

Na razie czekam na info, czy serwis podejmie się montażu tego movera. Jeśli nie, to sam spróbuję ogarnąć. 

Edytowane przez Mars (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 64
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Godzinę temu, jacek00 napisał:

Nie dystansów emoji1751.png a ramy. Przepraszam za zamieszanie, za gorąco dziś emoji3.png

Wszystkie inne wymiary mam w normie z tą instrukcją. Tylko ta odległość między amortyzatorem i oponą. Zobaczymy, co jutro powie serwis.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serwis na tę chwilę nie ma wolnego terminu, więc zdecydowałem się na samodzielny montaż (znaczy się z synem ?). Mover zamówiony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Mars napisał:

Serwis na tę chwilę nie ma wolnego terminu, więc zdecydowałem się na samodzielny montaż (znaczy się z synem ?)..

Nic trudnego ;) Pamiętaj tylko, że trzeba mieć klucz dynamometryczny, najlepiej taki co ma zakres pomiędzy 20 a 40 Nm. No i w zależności od tego jak chcesz przepuszczać kable przez podłogę - butyl, albo jakiś klejouszczelniacz do zapaćkania dziury. Polecam też mieć wygodny komplet kluczy nasadowych, najlepiej jakiś zestaw

Cytat

Mover zamówiony.

Co zamówiłeś  w końcu? 

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, jacek00 napisał:

No i w zależności od tego jak chcesz przepuszczać kable przez podłogę - butyl, albo jakiś klejouszczelniacz do zapaćkania dziury.

Warto polecić puszkę, którą stosowałeś u siebie :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Marcin T napisał:

Warto polecić puszkę, którą stosowałeś u siebie :rolleyes:

Warto. Super wygoda. W niedzielę puszczałem pod podłogą kabel od simarine, więc wpuszczenie go do budy to była w tym wypadku bułka z masłem ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, jacek00 napisał:

 No i w zależności od tego jak chcesz przepuszczać kable przez podłogę - butyl, albo jakiś klejouszczelniacz do zapaćkania dziury.

Co zamówiłeś  w końcu? 

Kupię taką puszkę, jaką Ty dałeś. Ją się przykręca do podłogi i uszczelnia na styku puszki i podłogi? Jaka średnica otworu w podłodze wystarczy? 

Kupiłem Excellent automatic II za 4.161,22 zł z dostawą. 

 

Edytowane przez Mars (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Mars napisał:

Kupię taką puszkę, jaką Ty dałeś. Ją się przykręca do podłogi i uszczelnia na styku puszki i podłogi? Jaka średnica otworu w podłodze wystarczy? 

W podłodze robisz otwór (nie pamietam już jakiej średnicy), uszczelniasz butylem na około samą puszkę, wkładasz gwint w otwór w podłodze i od wewnętrzej strony podłogi skręcasz nakrętką i tyle. Niczego więcej przykręcać już nie musisz.

Cytat

Kupiłem Excellent automatic II za 4.161,22 zł z dostawą. 

Dystanse na razie sobie darowałeś? Pamiętaj o tym, żeby równomiernie skracać kable od silników, żeby Ci nie przyszło do głowy skracać tylko jednej strony ;) Instrukcję montażu dostaniesz w 4 językach. Polskiego brak. Jak chcesz to podeśle Ci swoje kulawe tłumaczenie z jezyka  angielskiego ;) Ja sobie przetłumaczyłem w zaciszu domowym, aby nie musieć przy montażu się dodatkowo zastanawiać czy sprawdzać jak czegoś do końca nie będę rozumiał. 

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, jacek00 napisał:

Dystanse na razie sobie darowałeś? Pamiętaj o tym, żeby równomiernie skracać kable od silników, żeby Ci nie przyszło do głowy skracać tylko jednej strony ;) Instrukcję montażu dostaniesz w 4 językach. Polskiego brak. Jak chcesz to podeśle Ci swoje kulawe tłumaczenie z jezyka  angielskiego ;) Ja sobie przetłumaczyłem w zaciszu domowym, aby nie musieć przy montażu się dodatkowo zastanawiać czy sprawdzać jak czegoś do końca nie będę rozumiał. 

Na razie nie wziąłem tych dystansów. 

O równej długości kabli wiem. 

Jak masz czas, to chętnie zobaczę to tłumaczenie. Na PW mój adres e-mail. 

Dzięki! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaaa puszczka standardowo przychodzi z jedną dławicą. Jeśli chcesz dołożyć drugą, to trzeba sobie ją kupić (PG11) i zrobić otwór w dedykowanym miejscu. U mnie jedną dławicą wchodzi jedna strona kabli, a drugą druga strona. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się jeszcze nad miejscem na hebel. W zestawie jest puszka zewnętrzna, tak? Ten hebel powinien być łatwo dostępny dla bezpieczeństwa? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Mars napisał:

Zastanawiam się jeszcze nad miejscem na hebel. W zestawie jest puszka zewnętrzna, tak? Ten hebel powinien być łatwo dostępny dla bezpieczeństwa? 

Tak, w zestawie jest wszystko co potrzebne. Hebel jest dostarczony wraz z gniazdem zewnętrznym więc możesz go zamontować na zewnątrz. Ja zamontowałem sobie hebel w miejscu gdzie mam właz serwisowy, tak więc sam hebel mam dostępny z zewnątrz po otwarciu drzwiczek. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj przyszły paczki:

IMG_20210625_164804.jpg

Ciekawe, silniki same się dostawiają, a... na pudle jest zdjęcie dźwigni, czy mi się wydaje? ?

IMG_20210625_164917.jpg

A jednak jest tylko jedna belka i na szczęście nie ma dźwigni ?

IMG_20210625_165745.jpg

Silniki też są ?

IMG_20210625_170021.jpg

Edytowane przez Mars (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moduł z pilotem:

IMG_20210625_173036.jpg

To "zdjęcie dźwigni", to tak naprawdę zdjęcie... klucza do ręcznego cofania movera ?

?

IMG_20210625_173539.jpg

Edytowane przez Mars (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I teraz najlepsze: wstępnie przymierzony mover przed osią przyczepy, czyli tam, gdzie jest amortyzator, mieści się bez problemu! ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.