Skocz do zawartości

Pasy sztormowe


ptaku

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 290
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Ludzie,już nie wiadomo jak to wam wytłumaczyć  :hmm: .Nie ważne czy to będzie taśma od pasa transportowego,czy sztormowego,lub nawet sznurek od snopowiązałki,ważne żeby na jednym końcu była , średnio mocna sprężyna,która będzie amortyzować podmuch wiatru i trzymać przedsionek przy ziemi udaremniając odrywanie się od ziemi.

Jak tego nie pojmiecie,to nie wiem jak to narysować bardziej przejrzyście. :]  :]

post-1100-0-09957400-1429549908.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogolnie to kazdy pas sztormowy jest taki sam, prawie taki sam. Roznice sa w zasadzie nie istotne (ksztalt sledzia, kolor sprezyny, itd). Roznica ktora ma znaczenie to jego dlugosc bo sa 9m i 11m. Czy sa dluzsze to nie wiem, ale lepiejnjak jest dopasowany do twojego przedsionka bo potem problemem jest jego dlugosc.

Nawet ceny sa zblizone tylko juz na polce roznie bywa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogolnie to kazdy pas sztormowy jest taki sam, prawie taki sam. Roznice sa w zasadzie nie istotne (ksztalt sledzia, kolor sprezyny, itd). Roznica ktora ma znaczenie to jego dlugosc bo sa 9m i 11m. Czy sa dluzsze to nie wiem, ale lepiejnjak jest dopasowany do twojego przedsionka bo potem problemem jest jego dlugosc.

Nawet ceny sa zblizone tylko juz na polce roznie bywa.

Nie mam pewności czy ta sprężynka do pasa, to nie jest gadżet mający zrobić lepsze wrażenie i uzasadnienie ceny.

 

Kupiłem nowy fabrycznie przedsionek Isabelli, który miał w zestawie pasy sztormowe i stalowe śledzie kotwy. Mimo sporej ceny którą zapłaciłem za przedsionek i za dodatkowe karbonowe rurki stelaża (prawie 2,5 tys. euro), pasy (2 szt) nie miały żadnej sprężyny. Pasy są mocowane na sztywno i przedsionek stoi jak murowana chałupa, nie drgnie na wietrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie z pasem sztormowym wielkiej filozofii nie ma. Można powiedzieć, że dobrze gdy końcówki pasa kotwiczone w ziemi świeciły w ciemnościach -  z wiadomych względów - niby nauka chodzenia to pierwsze dwa lata ale zawsze... :] 

Druga sprawa to porządny długi i mocny śledź ( młotek w zestawie proponuję )

Sprężynka na jednej stronie pasa się przydaje i wg. mnie powinna być, bo jakiś zakres ruchu pracy całości jest wskazany. Jak porządnie wieje widać jak przedsionek się unosi. Wichura potrafi przyjść w 10-15 min !

Sprawa długości. Jak będzie dłuższy to nie przeszkadza, zawsze można zakotwić bliżej lub dalej od przedsionka a nadmiar taśmy zwinąć.

Niby taka pierdoła ten pas, ale jak się stanie frontem do jeziora to namiot ratuje. Czasem tak zawiewa, że auto trzeba przestawić pod przedsionek żeby nie odfrunął.

Pas to ok. 60zł ale jak najbardziej przydatny wg. mnie jeden z gadżetów karawaningowca.  :ok:  trzeba mieć przy przedsionku. polecam

Edytowane przez ryba78 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też uważam, że to przydatna rzecz, raz by mi przedsionek poleciał gdyby nie pas ;).

Sprężyna też powinna być bo jak jej nie ma i konstrukcja jest na sztywno, to może powyginać rurki. Nie ma gdzie amortyzować uderzeń wiatru.

Lucek, u ciebie może są jakieś przepony materiałowe, może coś innego :hmm: albo zapomnieli włożyć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie,już nie wiadomo jak to wam wytłumaczyć  :hmm: .Nie ważne czy to będzie taśma od pasa transportowego,czy sztormowego,lub nawet sznurek od snopowiązałki,ważne żeby na jednym końcu była , średnio mocna sprężyna,która będzie amortyzować podmuch wiatru i trzymać przedsionek przy ziemi udaremniając odrywanie się od ziemi.

Jak tego nie pojmiecie,to nie wiem jak to narysować bardziej przejrzyście. :]  :]

 

a co ma na celu ta sprężyna - co ona ma amortyzować  :hmm: , bo używam od lat 30tu zwykłego pasa i solidnych śledzi i nie widzę żadnego sensownego zastosowania tego wynalazku , przy cumowaniu łodzi owszem, może sie przydać, ale przy przedsionku  :pad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co ma na celu ta sprężyna - co ona ma amortyzować  :hmm: , bo używam od lat 30tu zwykłego pasa i solidnych śledzi i nie widzę żadnego sensownego zastosowania tego wynalazku , przy cumowaniu łodzi owszem, może sie przydać, ale przy przedsionku  :pad:

A jak kotwisz ten pas do podloza ? Masz jakies dorobione sledzie czy kupiles gdzies ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@chris_66  >  a co ma na celu ta sprężyna - co ona ma amortyzować  :hmm: ,

                       bo używam od lat 30tu zwykłego pasa i solidnych śledzi

                       i nie widzę żadnego sensownego zastosowania tego wynalazku

Przy porywistych wiatrach i poziomych monsunowych opadach dodatkowo ustawialiśmy obciążniki.

 

@elvis52  >  A jak kotwisz ten pas do podloza ?

Przy wilgotnym/nasiąkniętym podłożu wszystkie śledzie nawet te najdłuższe nie trzymają/wyłażą.

< naciągi mocujemy do słupków przy drzewie.

Pozdrawiamy,

Ir & Ed

Edytowane przez ired (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak kotwisz ten pas do podloza ? Masz jakies dorobione sledzie czy kupiles gdzies ?

 

mam śledzie i szpilki - śledzie z kątownika nierdzewki 20x20 50 cm długie , szpilki też nierdzewka chyba fi 10 - zależy od podłoża - szpilki na twarde, śledzie na sypkie - do tego wiążę taśmę bez żadnych amortyzatorów

 

czasem jak wieje mocno to solidnie mocuję dół przedsionka do ziemi - nic nie pomoże jak podwieje od spodu i zrobi się balon

 

jak to nie pomaga to zawsze można samochodem jakiś zastawić od wiatru

Edytowane przez chris_66 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jedno i to samo. Tutaj 30+10 i kolejne 10za katownik + czas aby zrobic z niego sledzia z uchem. 50zl + robocizna. Nowy pas za te same pieniadze a robic nic juz nie trzeba.

Dzieki bo zawsze sie zastanawialem ile to roznicy wyjdzie tylko kazdy zawsze kupowal jednak pas sztormowy a nie transportowy i nie wiedzialem.

Dzieki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.