Jump to content
ptaku

Pasy sztormowe

Recommended Posts

Analog82

Miales okazje przetestowac to przy jakiejs mocniejszej wichurze? Bo tak czy inaczej mam wrazenie jak mocno wieje to mimo srodkowego raftera to i tak te ramiona uginaja sie. Swoja droga dzisiaj tak wialo, ze załuje ze nie nagralem jak sprezyny potrafia pracowac w takich pasach. Wiaterek podchodzil pod 35 wezlow, a przyczepa stoimy nad samym jeziorkiem, wiec juz myslalem czy nie zwinac, a jednak jakos konstrukcja przetrwala.

tomekk

Chodzi o to, że obok ramion są przedsionkowe rurki.

czyś

Jeśli kupujecie stal na śledzie, z metra bierzcie nierdzewkę albo kwasówkę, i odpuśćcie jakieś tam farbki. Stal czarna malowana będzie praktycznie po każdym sezonie do malowania, a wykwity z rudej z piachem brudzą paskudnie. Parę złotych więcej, i deko trudniejsza obróbka, ale szkoda się  potem babrać. 

jacekzoo

do mnie przyjechały te co zalinkował @BUMERANG, kawał porządnego żelastwa. wziąłem trzy sztuki, jeden na zapas jakbym nie mógł wyciągnąć ;)

BUMERANG
Godzinę temu, jacekzoo napisał:

kawał porządnego żelastwa

Teraz koniecznie na wyposażeniu musisz mieć jeszcze spory młotek albo siekierkę ;)

Piotrekm13
2 godziny temu, jacekzoo napisał:

do mnie przyjechały te co zalinkował @BUMERANG, kawał porządnego żelastwa. wziąłem trzy sztuki, jeden na zapas jakbym nie mógł wyciągnąć ;)

Więc masz zapas śledzi na 1,5 wyjazdu 😄

Mam śledzie, ale po przyjrzeniu się stwierdzam, że przydały by się mocniejsze.

Waham się też nad nimi, ale wydaje mi się, że tan na zdjęciu już jest zardzewiały. Czy pod tą farba mają jakiś ocynk, albo coś?

Edited by Piotrekm13 (see edit history)

tomekk
Więc masz zapas śledzi na 1,5 wyjazdu 
Mam śledzie, ale po przyjrzeniu się stwierdzam, że przydały by się mocniejsze.
Waham się też nad nimi, ale wydaje mi się, że tan na zdjęciu już jest zardzewiały. Czy pod tą farba mają jakiś ocynk, albo coś?
Bo śledzie to się zawsze ropowało jak kończył się obóz. Tak poważnie to mam malowane i żeby jakaś wielka rdza pomiędzy wyjazdami się ujawniła, to raczej nie.

jacekzoo
2 godziny temu, Piotrekm13 napisał:

Więc masz zapas śledzi na 1,5 wyjazdu 😄

dokładnie 🤣 

Waham się też nad nimi, ale wydaje mi się, że tan na zdjęciu już jest zardzewiały

Podrzucam fotki jakie dostałem 

416FC188-D334-49FA-B8BF-9DDE001D1A01.thumb.jpeg.e645c4dc0dfd3535f7aace356785ce15.jpeg658C8C36-38C2-4D5C-A4B3-210DACBFDFDC.thumb.jpeg.4b854cab9b8fa92037bb64ca2ba9fb17.jpeg

troszke rudej jest, ale to ma działać a  nie wyglądać

Czy pod tą farba mają jakiś ocynk, albo coś?

Raczej coś 🤣 ocynku nie widać 

Piotrekm13

Ostatecznie, poczytałem, na forum, pooglądałem śledzie, które mam, poszperałem na allegro, znalazłem sprężyny, kątownik nierdzewny, pasy.... I pomyślałem, a po co mi poprawiać fabrykę. Właśnie zamówiłem komplet Fiammy. Ładny żółty pas, sprężyna jest, śledzie ocynkowane... Na razie mi wystarczy, a jak za jakiś czas zacznę znowu wymyślać, to kupie sobie czteropak i mi przejdzie. :mlot:

jacekzoo

Moje fiammy służyły 2 sezony, wystarczył jeden kamp gdzie była trochę twardsza ziemia  a też je ruda brała

1470737E-3754-4701-8597-D9D8B6F488FE.jpeg

7A91919A-9535-4D75-AFA7-FCA67BCA9285.jpeg

2B1234F8-FF34-4EF2-92E4-9B79966A3BCF.jpeg

F0B67EF2-0674-4557-AE9F-58A0F9E7E2DE.jpeg

Piotrekm13
19 minut temu, jacekzoo napisał:

Moje fiammy służyły 2 sezony, wystarczył jeden kamp gdzie była trochę twardsza ziemia  a też je ruda brała

1470737E-3754-4701-8597-D9D8B6F488FE.jpeg

7A91919A-9535-4D75-AFA7-FCA67BCA9285.jpeg

2B1234F8-FF34-4EF2-92E4-9B79966A3BCF.jpeg

F0B67EF2-0674-4557-AE9F-58A0F9E7E2DE.jpeg

Zakładając  że też mi wytrzymają 2 sezony, to nie jest źle. A później będę  myślał. Na razie mam jeszcze dużo innych rzeczy do wymyślania.

BUMERANG

Moje śledziki z NS-a służą już jakieś 8 sezonów i nic im nie jest. A sprężyny mam ze starej wersalki :D Tylko pas wymieniłem w zeszłym roku bo mocno sparciał od słońca.