Skocz do zawartości

Daszek COMO z goliat.pl.


Mars

Rekomendowane odpowiedzi

@MarcinGNo i pasuje bardzo dobrze. Mieliśmy dokładnie taki sam. Ale myślę,  że spałbyś spokojniej i nie musiałbyś kombinować podczas wiatru jesli miałbyś do tego taki podstawowy pas sztormowy,  o którego zastosowanie jest tu wiele Za i Przeciw:) A na tej fotce widać cały ten powód zamieszania. Ja uważam,że w niczym nie przeszkadza a stanowi dobre zabezpieczenie przy mocnym wietrze i niespodziewanych podmuchach.

20190831_081613.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Panowie, mam bardzo podobny daszek, wsuwany w likszpare, dodatkowo od strony kedry przez daszek przeciągnięty jest sznurek, który ja ( nie wiem czy tak powinno się robić ) lekko naciągam i prowadzę po bokach ściany do dołu i za pomocą śledzia kotwie w glebie, dostałem ten daszek razem z przyczepą, nie wiem od czego jest bo ma dodatkowe otwory w miejscach gdzie na ścianie przyczepy są plastikowe zaczepy, problem jest taki że czasem przy większym podmuchu daszek potrafi wysunąć się z likszpary, dobrze ja to montuje ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, maciejek34 napisał:

Panowie, mam bardzo podobny daszek, wsuwany w likszpare, dodatkowo od strony kedry przez daszek przeciągnięty jest sznurek, który ja ( nie wiem czy tak powinno się robić ) lekko naciągam i prowadzę po bokach ściany do dołu i za pomocą śledzia kotwie w glebie, dostałem ten daszek razem z przyczepą, nie wiem od czego jest bo ma dodatkowe otwory w miejscach gdzie na ścianie przyczepy są plastikowe zaczepy, problem jest taki że czasem przy większym podmuchu daszek potrafi wysunąć się z likszpary, dobrze ja to montuje ?

Sprawdź czy w miejscu wysuwania się z likszpary masz odpowiednią szerokość. Zapewne jest to na łuku.

Jeśli ta szpara jest delikatnie powiększona to może być to przyczyną wypadania. Delikatnie z "głową" możesz gumowym młotkiem oklepać to miejsce cały czas kontrolując szerokość. Dawno dawno temu taki zabieg zrobiłem i jak ręką odjął. A już myślałem aby szerszą kedrę wszyć .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taki szyty w mieście Łodzi ; ,,przeżył" kilka razy różne wiatry nad Adriatykiem i Bałtykiem ; podstawa to dobre umocowanie w gruncie odciągów po 2 na słupek , linki są na tyle elastyczne , że znakomicie amortyzują wszelakie szarpnięcia .

 

 

20200722_205554.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, maciejek34 napisał:

Od strony listwy jest sznurek czy jak to jest rozwiązane ?

Jest nabita na wzmocnieniu remizka koło kedry i można mocno naciągnąć sznurek i przywiązać gdzie pasuje ; w N-ce akurat najlepiej do rączek manewrowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.