Skocz do zawartości

Winiety 2021 - Słowenia


Rekomendowane odpowiedzi

Czy przy DMC zestawu 4005 kg, kupuję winietę A2 czy już system DARS ?

https://www.dars.si/Vignette_system/About_the_vignette

A2:

"Caravans (regardless the height above the front axle) and two-track motor vehicles whose height above the front axle is up to 1.30 m, and whose maximum permissible weight does not exceed 3,500 kg, with or without a trailer."

Czy furtka jest w słowie "lub" ? ;) 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Slawka napisał:

 

@Zulos Ty też pytałeś o Słowenię, prawda?

No tak - dzięki.

A tak lubiłem Słowenię i Słoweńców... 30,- EUR za 7 dni vs. 9,50 EUR za 10 dni w Austrii... Masakra?

Podobnie jak Chorwaci - jest oczywistym, że nie ma to żadnego uzasadnienia rzeczowego, poza zdzieraniem z turystów: Majo drogie kampery to niech płaco wincyj!!

W Chorwacji za to reguła nie dotyczy wzrostu nad przednią osią ponad 1,3m, tylko wzrostu ogólnie ponad 1,9m z tym, że nawet wyższe, ale poniżej 7 osób i poniżej 3,5t to kat. II - tak?

Ale kumpel, który sprzedawał mi kampera przypomniał mi ostatnio to, co mówił mi jak mi go sprzedawał: "Nie miał chłop problemów, to kupił sobie kampera!"?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minutes ago, Zulos said:

30,- EUR za 7 dni

Tam zawsze było drogo. To się bierze pewnie z tego, że Słowenia to "przelotówka" do Chorwacji i dalej na południe i to nie tylko dla Polaków, i nie tylko dla podróżujących kamperami. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Słowenii i Chorwacji byłem raz za namową żony która była tam wielokrotnie z rodzicami. Było to po miesięcznym pobycie na włoskich campingach . Moja noga więcej tam nie postała i nie postoi ponieważ czułem się jak w Zakopanem czyli jesteś ceprem to cię złupimy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Slawka napisał:

Tam zawsze było drogo. To się bierze pewnie z tego, że Słowenia to "przelotówka" do Chorwacji i dalej na południe i to nie tylko dla Polaków, i nie tylko dla podróżujących kamperami. 

No trochę ich rozumiem - ciągnie przez kraj sznur kamperów, przyczep, samochodów, z których zaledwie maleńka cząstka zatrzyma się u nich i zostawi pieniądze inne niż za autostrady. No więc kroją... Mniej bolało z cycepą, ale cóż...;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, szwedki napisał:

W Słowenii i Chorwacji byłem raz za namową żony która była tam wielokrotnie z rodzicami. Było to po miesięcznym pobycie na włoskich campingach . Moja noga więcej tam nie postała i nie postoi ponieważ czułem się jak w Zakopanem czyli jesteś ceprem to cię złupimy.

Słowenia jest piękna i bardzo niedoceniana. W zeszłym roku mieliśmy w planach zwiedzanie Słowenii, ale przez Covida było to niemożliwe. W tym roku też pewnie się nie uda. Może za rok. Ale bez kitu nie mogę się doczekać ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minutes ago, jacek00 said:

Słowenia jest piękna i bardzo niedoceniana.

Pełna zgoda. Byłam na krótkim wypadzie, zaledwie 5 dni. Polecam każdą jaskinię. Każda jest inna, a górskie trasy, choć wymagające nie ustępują tym popularnym w Europie.

Będę wodzić na pokuszenie ;)

 

20180921_143704.jpg

20180921_144355.jpg

20180925_104233.jpg

20180925_110513.jpg

20180922_113446.jpg

20180921_084700.jpg

Edytowane przez Slawka (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, jacek00 napisał:

. W tym roku też pewnie się nie uda

Czemu nie? Slowenia jest już otwarta (za wyjątkiem opolszczyzny  i wielkopolski) https://www.gov.pl/web/slowenia/aktualne-zasady-i-ograniczenia---wiekszosc-terytorium-polski-na-zielonej-liscie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu nie? Slowenia jest już otwarta (za wyjątkiem opolszczyzny  i wielkopolski) https://www.gov.pl/web/slowenia/aktualne-zasady-i-ograniczenia---wiekszosc-terytorium-polski-na-zielonej-liscie
Bynajmniej nie chodzi o obostrzenia a o cyrki z wyborem i składaniem papierów do szkoły mojego syna. Akurat kończy 8 klasę. No i pewnie z tego powodu w tym roku będziemy kręcic się po Polsce. No chyba, że wszystko sprawnie pojdzie to zobaczymy

Swoją drogą nie wiedziałem, że Słowenia się też otworzyła i nie trzeba żadnych szczepień czy innych testów. Pocieszające, że kolejny kraj dołączył
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Slawka napisał:

Pełna zgoda. Byłam na krótkim wypadzie, zaledwie 5 dni. Polecam każdą jaskinię. Każda jest inna, a górskie trasy, choć wymagające nie ustępują tym popularnym w Europie.

Będę wodzić na pokuszenie ;)

 

 

 

 

 

 

20180921_084700.jpg

Cóż to za kemping?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.