Skocz do zawartości

Bojler carver cascade 2 nie odpala się na gaz


Rekomendowane odpowiedzi

Wtyczka ok. Mokro tez nie jest. Podłączyłem nową butlę z czystym propanem i nadal odpala tylko na chwilę i gaśnie. Iskrownik działa też po zapłonie , wyłącza sie gdy słychać elektrozawór i płomień gaśnie w tym samym momencie. Może zauważy ktoś coś niepokojącego na fotkach. Lub usłyszy na filmiku. 1 filmik błąd w przesyłaniu , ten pod fotkami działa.

IMG_20210828_122721.thumb.jpg.9dd195a10cd6ce1848b23024d65f1316.jpg

IMG_20210828_123127.jpg

IMG_20210828_123054.jpg

Edytowane przez DarekSłupsk (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.08.2021 o 22:40, jackvoyager napisał:

W mojej przyczepie było podobnie niby odpalał ale przechodził na czerwoną diodę i nic .Wymontowałem całość, pod spodem bojlera z przodu ,jest zamontowany w plastikowej obudowie sterownik ,płytka z elektroniką ,dostęp tylko po wymontowaniu bojlera ,u mnie płytka była zalana kiedyś wodą,i skorodowalo ,oczyściłem płytkę miękką szczotką drucianą poprawiłem luty ,zrobiłem też otwory w obudowie by przy następnym zalaniu  woda wypłynęła na zewnątrz obudowy a nie została w środku i nie mogła wypłynąć na zewnątrz, wtedy płytka jest zaniżona w wodzie .Przy okazji oczyściłem elementy palnika i grzałki z nalotu ,piec ruszył i działa do dzisiaj bez zarzutu.

Jacku masz fotorelacje , jak to rozbierales , czyscileś , co lutowaleś. Ulatwi to mi i innym pracę przy bojlerze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, DarekSłupsk napisał:

Jacku masz fotorelacje , jak to rozbierales , czyscileś , co lutowaleś. Ulatwi to mi i innym pracę przy bojlerze

No właśnie nie mam ...wiesz nieraz jak się coś robi co nagle wyskoczyło to człowiek nie pomyśli o takich rzeczach...tylko myśli ci tu zrobić by naprawić .....jak robię nieraz jakieś planowane "grzebanie " to robię sobie chociaż fotki .Ale sprawdzę w starych zdjęciach może chociaż jakieś fotki porobiłem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. 

Godzinę temu, jackvoyager napisał:

No właśnie nie mam ...wiesz nieraz jak się coś robi co nagle wyskoczyło to człowiek nie pomyśli o takich rzeczach...tylko myśli ci tu zrobić by naprawić .....jak robię nieraz jakieś planowane "grzebanie " to robię sobie chociaż fotki .Ale sprawdzę w starych zdjęciach może chociaż jakieś fotki porobiłem .

Ok, myślę ze kupiłem butle z jakimś trefnym gazem. Bo problemów nie było, a po zmianie butli podgrzewacz nie chce wcale działać, a piecyk działa tylko ma malym płomyku. Najgorsze ze tak juz zostało, nawet po powrocie do domu i zmianie butli na czysty propan. Może zasyfiło palniki przez zła mieszankę propanu-butan ? 

Edytowane przez DarekSłupsk (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Kochani mam problem kolega zakupił bojler Carver Cascade Rapid i pan nie przysłał mu przewodu łączącego bojler ze sterownikiem. I tu moje pytanie jak są uporządkowane przewody w pinach kostki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.