Skocz do zawartości

Bojler carver cascade 2 nie odpala się na gaz


Rekomendowane odpowiedzi

  • Tomii zmienił(a) tytuł na Bojler carver cascade 2 nie odpala się na gaz

Gaz jest zawór odkręcony gdzieś powinieneś mieć jeszcze zaworki ukryte w szafce. Masz w budce miejsce przyłącze aku 12V czy tylko z sieci. Gdy przełączysz na zasilanie gazem i gdy bojler nie odpali powinna zaświecić się czerwona dioda 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawór lewy, na zdjęciu nr. 1 w pozycji otwarty jest do bojlera , prawy do piecyka. 

Włącznik na zdjęciu nr.2 w pozycji Heater ON (zaświeca sie zielona dioda).  Jeśli świeci sie zielona i czerwona zapłon nie udany. Ma sie świecić tylko zielona. Wtedy dopiero uruchamia sie palnik gazowy bojlera, i tylko jeśli woda jest w bojlerze.  U mnie proces zapłonu jak i iskrownik we wnętrz  nie są słyszalne. Dopiero jak wyjdę na zewnątrz i przyłoże ucho do kratki kominka zdjęcie nr.3 słyszę że pracuje na gaz. I czuć ciepło spalin. Po kilku minutach czuć tez ze zbiornik pod styropianem robi sie ciepły. 

IMG_20210612_192315.jpg

IMG_20210612_192439.jpg

IMG_20210612_192717.jpg

Edytowane przez DarekSłupsk (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jak jest iskra i jest gaz powinien działać. Czerwona dioda oznacza nieudany zapłon. Jaki masz reduktor przy butli gazowej.? Czy inne urządzenia na gaz działają prawidłowo ? Lodówka, kuchenka, piecyk 

Edytowane przez DarekSłupsk (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Istnieje jeszcze możliwość uszkodzenia termopary lub słabe połączenie elektryczne termopary z resztą elektroniki. To ze gaz dochodzi i jest iskra to nie oznacza ze jest wszystko w porządku i powinno odpalić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mojej przyczepie było podobnie niby odpalał ale przechodził na czerwoną diodę i nic .Wymontowałem całość, pod spodem bojlera z przodu ,jest zamontowany w plastikowej obudowie sterownik ,płytka z elektroniką ,dostęp tylko po wymontowaniu bojlera ,u mnie płytka była zalana kiedyś wodą,i skorodowalo ,oczyściłem płytkę miękką szczotką drucianą poprawiłem luty ,zrobiłem też otwory w obudowie by przy następnym zalaniu  woda wypłynęła na zewnątrz obudowy a nie została w środku i nie mogła wypłynąć na zewnątrz, wtedy płytka jest zaniżona w wodzie .Przy okazji oczyściłem elementy palnika i grzałki z nalotu ,piec ruszył i działa do dzisiaj bez zarzutu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

raczej przepalony palnik,dostepny chyba tylko w uk,wczesniejszy regenerowalem,dzialal ale nie precyzyjnie,teraz zero problemow,palnik sie przepala z boku,jest to widoczne dopiero po wyjeciu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No i dopadło mnie niestety. Bojler grzał wode przez tydzień codziennie. Gdy skończył sie gaz (propan) Bylem zmuszony kupić butle z mieszanką Propan-butan. 

Po wymianie butli , wszystkie urządzenia na gaz działają prawidłowo (piecyk ,kuchenka , lodówka) a bojler nie. 

Zdjalem obudowę i objaw jest taki ze odpala , a po około 5 sekundach gaśnie. Powtarzałem czynność ze 20 razy zeby odpowietrzyć uklad po wymianie butli ,ale nie pomogło. 

Jak myślicie co jest przyczyną ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To sprawdź czy za palnikiem i obudową jest sucho ,jak pisałem w mojej przyczepie  kiedyś tam kiedyś zalało .

Woda zaciekała po ścianie bo było kiepsko uszczelnione od zewnątrz .

Albo czy nie wypieła się wtyczka od środka od sterownika ,jest pod bojlerem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.