Skocz do zawartości

Robimy zestawienie kempingów


petek

Rekomendowane odpowiedzi

Brawo dla tego gościa!!! :bzik:

Dziękuję bardzo. Zastanawiam się tylko, czy nie warto było by jeszcze dodać czas okres pobytu (ilość dni).

Myślę sobie tak dla tego, że czasem można trafić gdziesik, gdzie spodziewają się nieoczekiwanej kontroli lub mają jakiś inny przebłysk (chwilowy), przez co będzie świetnie, a za dwa dni po przejściu "oficjeli" może zrobić się kaszanka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 316
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Dziękuję bardzo. Zastanawiam się tylko, czy nie warto było by jeszcze dodać czas okres pobytu (ilość dni).

Myślę sobie tak dla tego, że czasem można trafić gdziesik, gdzie spodziewają się nieoczekiwanej kontroli lub mają jakiś inny przebłysk (chwilowy), przez co będzie świetnie, a za dwa dni po przejściu "oficjeli" może zrobić się kaszanka.

 

Konzio, to ma być nasza ocena. Jeśli komuś się podobało oceni dobrze. Jak nie to nie. Ilość dni nie doprecyzuje oceny a wprowadzi zamieszanie. Tak mi się wydaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

petek-popieram co robisz ,ale to nie ma sensu.

Dobry kemping nie trzeba w żaden sposób punktować ,bo wszyscy go znają.

Zaś sama punktacja nigdy nie będzie wiarygodna.

Są ludzie o różnych upodobaniach , innych charakterach.

Nawet przy idealnym polu ktoś się znajdzie co da minus.

Lepiej zrobić szczegółowy przewodnik po polach kempingowych i namiotowych ,zaznaczyć standardy ,telefony ,a zamiast punktacji zrobić popularny lub mniej popularny, lub coś w tym stylu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie założeniem było stworzenie formularza jak najbardziej obiektywnego w ocenie. Stąd sztywne punkty do odhaczenia - dla wyeliminowania elementu subiektywności. Wiem, że ideału nie ma, ale spróbować warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja, to za ogrodzenie też bym dał 2 punkty, bo cóż mi da ochrona, czy monitoring, jak mi się koło budy milion ludzi przewali (idących np. na plażę) z innych ośrodków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

petek, a może zamiast punktacji podawać ilość forumowiczów, którzy odwiedzili camping i byli ZADOWOLENI. Wiadomo, że jeśli przy jednym campingu będzie 10 nicków a przy drugim 0 to wybiorę ten pierwszy :krzykacz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc, ja też zastanawiałem się, czy punktacja to dobry pomysł.

Dla jednego ważniejszy jest np. bar na terenie, a tak jak dla mnie np. bezpieczny plac zabaw dla dziecka. Myślę, że wprowadzenie punktacji (za poszczególne elementy kempingu-oprócz tych, które umieściliśmy z prośbą o ocenę w skali 1-10) nie wprowadza nic, poza zamieszaniem. Ja wyobrażam to sobie (to zestawienie), tak po prostu, zwyczajnie.

Jest kemping (nazwa), jego adres, właściciele, i po kolei jest to, to, to, tego nie ma. Wszystko na temat. Każdy wie co go interesuje i co jest mu potrzebne do tego, żeby uznać wakacje, czy pobyt za udane/y.

I na koniec, dla obrazu ile było opinii na jego temat i ogólna ocena pobytu (w skali od 1-10), umieściłem to na samym dole formularza. Wtedy mamy poglądową ocenę oceniało x osób, ogólna ocena pobytu np. 8,5.

Wydaje mi się, upraszczajmy, a nie utrudniajmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

petek, a może zamiast punktacji podawać ilość forumowiczów, którzy odwiedzili camping i byli ZADOWOLENI. Wiadomo, że jeśli przy jednym campingu będzie 10 nicków a przy drugim 0 to wybiorę ten pierwszy :krzykacz:

 

Widzisz, w tym sęk, że to wcale nie musi być dobry wybór, bo ten drugi jest albo nieznany, alebo nowy, a już niekoniecznie gorszy.

 

No więc, ja też zastanawiałem się, czy punktacja to dobry pomysł.

Dla jednego ważniejszy jest np. bar na terenie, a tak jak dla mnie np. bezpieczny plac zabaw dla dziecka. Myślę, że wprowadzenie punktacji (za poszczególne elementy kempingu-oprócz tych, które umieściliśmy z prośbą o ocenę w skali 1-10) nie wprowadza nic, poza zamieszaniem. Ja wyobrażam to sobie (to zestawienie), tak po prostu, zwyczajnie.

 

Widzisz Konzio, takie zestawienia już są i nie ma sensu ich powielać. Założeniem było stworzenie rankingu kempingów. Ranking miał powstać według przejrzystych kryteriów, które mieliśmy ustalić. Gdyby to się udało ranking powstawałby automatycznie. Chodziło o takie dobranie punktów, żeby zestawienie było obiektywne. Całość miała promować kempingi obiektywnie dobre. Założeniem było stworzenie opiniotwórczego zestawienia, pod szyldem karawaning.pl. Tworzyliby je ludzie, którzy rzeczywiście z kempingów korzystają i robią to bo lubią. Taki ranking miałby od razu swoją markę i pozycję. W innym razie nie ma sensu.

Jeszcze raz podkreślam - chodziło mi o zrobienie obiektywnego rankingu. Subiektywne opinie typu byłem 2 tygodnie i było fajnie nie mają tu zastosowania. Każdy ma inne odczucia i oczekiwania wobec kempingu, dlatego ocena opisowa nie będzie nigdy wiarygodna. Poza tym takie opisówki już są w internecie i nie ma sensu w żaden sposób tego powielać.

Jeśli ktoś ma pomysł jak to zrobić bez punktacji zapraszam do dyskusji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc, ja też zastanawiałem się, czy punktacja to dobry pomysł.

Dla jednego ważniejszy jest np. bar na terenie, a tak jak dla mnie np. bezpieczny plac zabaw dla dziecka.

Otóz to, dla jednego basen dla drugiego bar i to dobrze zaopatrzony. Nie wiem ale nieśmiało zaproponuję, żeby było może na zasadzie "poleca" lub "nie poleca" i dosłownie ze dwa zdania dlaczego np. "Polecam bo....." i analogicznie " Nie polecam bo.....". Idea punktacji jest świetna ale w przypadku takiej złożoności oceny poszczególnych kempingów, może być np. taka sytuacja, że pojedzie rodzina z dziećmi na polecany kemping a tam impreza na całego. Dla jednego fajne a dla drugiego już mniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otóz to, dla jednego basen dla drugiego bar i to dobrze zaopatrzony. Nie wiem ale nieśmiało zaproponuję, żeby było może na zasadzie "poleca" lub "nie poleca" i dosłownie ze dwa zdania dlaczego np. "Polecam bo....." i analogicznie " Nie polecam bo.....". Idea punktacji jest świetna ale w przypadku takiej złożoności oceny poszczególnych kempingów, może być np. taka sytuacja, że pojedzie rodzina z dziećmi na polecany kemping a tam impreza na całego. Dla jednego fajne a dla drugiego już mniej.

 

No tak, ale jak już pisałem wyżej, zestawienie poleca/nie poleca jest zestawieniem subiektywnym. Chciałbym aby ocena była pozbawiona emocji oceniającego. Jak to zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no własnie jak to zrobić, żeby z jednej strony nie wybierać najlepszego kempingu w Polsce i robic Panu/Pani prowadzącemu dobrze a z drugiej strony zrobić to tak aby ocena odzwierciedlała faktyczny poziom danego kempingu. Trudna sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takie zestawienia już są i nie ma sensu ich powielać

Tak Pawle, zgadzam się, że są, ale wg. mojej oceny niestety nie odzwierciedlają one rzeczywistej sytuacji na danym kempingu (przynajmniej zestawienia, na które ja się natknąłem). Dodatkowym problemem jest to, że żeby znaleźć opinię o wszystkich dostępnych kempingach np. na Wybrzeżu, trzeba przewertować ileś stron netowych. Kolejną sprawą jest również, wiarygodność tych ocen. Na stronach bez logowania i ogólnodostępnych można napisać wszystko i o wszystkim (tak źle jak i dobrze) i teraz jak podejść do tych opinii, które tam są? Wierzyć, czy nie? Nas różni to, że na tej stronie można z łatwością rozpoznać (czego mieliśmy kilkakrotnie przykład), kto wchodzi tu zrobić zamęt, a kto chce tu zostać i dzielić się własną wiedzą, czy doświadczeniami. NAPRAWDĘ, nie bawił bym się w oceny. KAŻDY poszukuje i oczekuje, czegoś innego. Nie powinno (wydaje mi się wprowadzać oceny załóżmy np. piaskownica 2pkt, dyskoteka 1pkt, wifi- 2pkt, dla tego, że w ogólnym rozrachunku, dla mnie kemping ten uzyskał by 2pkt, bo ani dyskoteka, ani wifi - nie są mi do szczęścia potrzebne, ale np. Ty lubisz tańczyć i mieć bezprzewodowy net i dał Byś już pkt. 3. Nigdy w takiej sytuacji, nie będziesz miał oceny obiektywnej, bo ona jest obiektywna dla mnie lub dla Ciebie (dla jej autora, wg. Jego kryteriów), ale dla kogoś innego, stanowić może żaden odnośnik lub wręcz może odstraszyć.

Ktoś również może stwierdzić, że przez zaproponowaną przez nas ocenę, Jego zainteresowania są dyskryminowane bądź też pomijane. A tego chyba nie chcecemy. JEDEN LUBI OGÓRKI, DRUGI OGRODNIKA CÓRKI.

Z resztą sam to zauważyłeś

Każdy ma inne odczucia i oczekiwania wobec kempingu
, ale tu po raz chyba 1 NIE ZGODZĘ się z Twoim zdaniem
dlatego ocena opisowa nie będzie nigdy wiarygodna.Subiektywne opinie typu byłem 2 tygodnie i było fajnie nie mają tu zastosowania.
.

Wg. mnie to jest właśnie opinia, przy której jestem skłonny pojechać tam, oczywiście przy drobnym rozwinięciu przez autora "było fajnie bo:.....". Jasne ustalić trzeba jakieś kryteria, czyli np. te zawarte w formularzu, (żeby każdy nie pisał od Wicka do Wacka, temu się nie podobało bo kury w oddali gdakały, a ten był zachwycony bo samoloty latały.), ale jestem zdania, że punkty to nie jest dobre rozwiązanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.