Skocz do zawartości

N-cross niewiadów


pawelwroc

Rekomendowane odpowiedzi

@pawelwroc, ciekawy temat. W zeszłym roku była dość żywa dyskusja na forum poświęconta N-Crossowi. Zestawiłem tam ją ze swoją Adrią, bo ukladowo w wymiarowo są niemal identyczne.

Jesteś w stanie przedstawić jak ostatecznie wyglądają koszty? Głównie chodzi mi o to, co było w standardzie i ile kosztowała że standardowym wyposażeniem?

Tutaj jest link do tematu i mojego porównania, odnosiłem się do danych katalogowych Niewiadowa, pytanie, czy było jakieś pole do negocjacji i ile ostatecznie Cie kosztowała w salonie?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 32
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Cena 

W dniu 10.06.2021 o 22:29, pjetko napisał:

Zestawiłem tam ją ze swoją Adrią, bo ukladowo w wymiarowo są niemal identyczne.

Jesteś w stanie przedstawić jak ostatecznie wyglądają koszty? Głównie chodzi mi o to, co było w standardzie i ile kosztowała że standardowym wyposażeniem?

 

Ceny które podaje są już nie aktualne. Też rozważałem Adrię ale terminy odbioru miałem na maj kolejnego roku a cena wychodziła coś koło 60k w podstawie.

W momencie zakupu N-cross kosztował:
- coś koło 49 k goła buda
- ja zapłaciłem 52k z trumą 3004, kołem zapasowym
- bojler gazowy kosztował mnie (po odjęciu sprzedanej termy) niecałe 3000 zł
- rozprowadzanie ciepła dokładnie nie pamiętam dokładnie ale w całości chyba z 600-700 zł (truma vent kupiłem używany)
- panel - 1100 zł
- przetwornica - 500 zł
- markiza 1650 zł
- felgi + aks -2000 zł
- pozostałe pierdoły typu półki, siatki, gniazdka usb, kable maks 500 zł
- duacontrol + przewody 800 zł

do tego pakiet startowy zbiornik na szarą, kanister, klin, butle gazowe, lejki, chemia, papier, waga pod dyszel coś koło 1000 zł

ze względu na opcję odliczenia vat od samej przyczepy, kosztowała mnie tyle co 10 letnia używka. 
U mnie przeważył na korzyść niewiadowa jescze jeden temat. Adria i stecerman są dłuższe zewnątrz o 10 cm. Mam mało miejsca koło domu i możliwość wjazdu tylko przodem. Do parkowania pasuje mi ją obrócić o 180 stopni. Odległość miedzy ścianą domu a ogrodzeniem to równo 555 cm. Każda inna 4 osobowa przyczepa wymagałaby movera albo przerobienia ogrodzenia. 
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Ja rozumiem, że dziś jest moda na dys-cośtam i zatrudnianie niepełnosprawnych jest dobrze postrzegane, Ale żeby w materiale reklamowym pisać    "
Przyczepa pomięści 3 osoby (sersze łóżko dzięki podwieszanej szafie"  to już przegięcie. Chyba że oferta kierowana jest do wąskiej grupy odbiorców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...
Dzień dobry, zakupiłam przyczepę Niewiadów N - cross, szuka do niej pokrowca. Czy ktoś z Państwa może mi coś polecić sprawdzonego ?
 
Zamów na wymiar, np. w firmie polcover. Uszyją Ci
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W dniu 22.07.2022 o 18:51, jacek00 napisał:
W dniu 22.07.2022 o 18:23, Aziulan napisał:
Dzień dobry, zakupiłam przyczepę Niewiadów N - cross, szuka do niej pokrowca. Czy ktoś z Państwa może mi coś polecić sprawdzonego ?
 

Zamów na wymiar, np. w firmie polcover. Uszyją Ci

Dziękuje, pokrowiec zamówiony :) a może mi ktoś polecić gdzie zamówić przedsionek do N-cross.

298363031_546922627120708_7369536402140015407_n.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Dzięki za szybką odpowiedź. Choruję od kilku dni na tą przyczepę i czytam, co trzeba byłoby jeszcze zmienić... I jakie koszty dodatkowe mnie czekają. Martwi mnie zależność od prądu, a byłaby to moja pierwsza przyczepa. Tu na pierwszym montażu była gazowa truma i osobno elektryczna na wodę, pytanie, jak to będzie z rozrowadzeniem ciepła na fabrycznej? 

 @pawelwroc zmieniłeś widziałem ogrzewanie wody na jakieś gazowe, możesz napisać na jakie i jak to się sprawuje? Masz w ogóle jeszcze tą przyczepę czy już kampera?:-) Dodałeś też rozprowadzenie ciepła (truma vent), to dodałeś do piecyka S3004, a samo rozprowadzenie po przyczepie wymaga dodatkowych wierceń otworów i rozłożenia instalacji wentylacyjnej pod ciepłe powietrze?

W N Cross Max zaprezentowanym pół roku temu, niedostępnym jeszcze na oficjanej stronie niewiadowa a w sprzedanym 3 miesiące temu egzemplarzu widzę, że już była truma combi, pewnie bez bojlera i najmniejsza...

https://sprzedajemy.pl/nowosc-niewiadow-n-cross-max-super-wyposazenie-od-reki-olsztyn-2-6bea9f-nr67329602

A swoją drogą, jak to jest z OC i AC do takiej przyczepki? Ktoś może się podzielić kosztami?

Pozdrawiam szanowne grono.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Adrię, dokładnie te same gabaryty co N-Corss, ta sama Truma S3004 i też brak rozprowadzenia. Szczerze to w tak małej przyczepie zupełnie nie jest to potrzebne, całą majówkę kotłowalismy nocami na "2", w przyczepie było ciepło, na piętrusach także. Na 230V to tylko grzanie wody, reszta pójdzie na aku, lodówka na gazie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, piorun napisał(a):

Mam Adrię, dokładnie te same gabaryty co N-Corss, ta sama Truma S3004 i też brak rozprowadzenia. Szczerze to w tak małej przyczepie zupełnie nie jest to potrzebne, całą majówkę kotłowalismy nocami na "2", w przyczepie było ciepło, na piętrusach także. Na 230V to tylko grzanie wody, reszta pójdzie na aku, lodówka na gazie. 

Rozprowadzenie ciepła ma na celu likwidację wilgoci w zakamarkach przyczepy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Commander napisał(a):

Rozprowadzenie ciepła ma na celu likwidację wilgoci w zakamarkach przyczepy. 

Wilgoć tak czy inaczej się pojawi. Może w mniejszej ilości ale jej nie unikniemy

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.