Skocz do zawartości

uszczelki do okien otwieranych

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, czytam już to forum jakiś czas, prawda jest taka że aby zagłębić wszystkie tematy życia by mi nie starczyło. Dlatego proszę nie gońcie mnie od razu z widłami tylko proszę aby ktoś na spokojnie odpisał mi. Dla swojego usprawiedliwienia napisze iż nigdy nie miałam styczności z tematem przyczep. Przyczepa którą zakupiłam tej zimy jest bez papierów. Ma przeznaczenie stać na działce - na pewno 8lat może więcej. Chce ją uszczelnić dobrze i produktami dedykowanymi do przyczep -ponieważ aby dostać ją na tą działkę musi przejechać drogę przez las w dodatku nieutwardzoną. Wiem już z forum jakie masy, taśmy i uszczelniacze butylowe zakupić . Ale nigdzie nie umiem znaleźć odpowiedzi gdzie kupić uszczelki do okien. Wszystkie okna w mojej przyczepie mam otwierane. Przyczepa jest z 82 roku więc niektóre uszczelki sa zbutwiałe - nawet te w dobrym stanie też bym chciała wymienić. Tylko jedno okno przecieka (podłoga jest jeszcze ok) I tu prosze bardzo !! o pomoc gdzie mogę zakupić te uszczelki ? grubość ściany to 3,5 cm. Dziękuje za poświęcony czas:)

WhatsApp Image 2021-05-27 at 19.53.56 (1).jpeg

WhatsApp Image 2021-05-27 at 19.53.56 (2).jpeg

WhatsApp Image 2021-05-27 at 19.53.56 (3).jpeg

WhatsApp Image 2021-05-27 at 19.53.56.jpeg

Normalnie bym odesłał do pierwszego lepszego sklepu karawaningowego ale Hymer i w dodatki prawie 30-to letni może mieć nietypowa uszczelkę.

Kłopotliwa jest grubość ściany.

Ale czy musisz zmieniać uszczelkę?

Dziękuje bardzo za odpowiedz. W jednym oknie (nie zrobiłam mu zdjęcia, muszę- jest zbutwiała. Raz go tylko otworzyłam sprawdzić jak ściana - o dziwo sucha. Natomiast przyczepa jak na te lata jest sucha, nic nie śmierdząca - jestem bardzo pozytywnie zaskoczona. Może byś mi umiał podpowiedzieć czy nie można zastosować jakiegoś myku zastępczego. Planuję tą przyczepę użytkować od wiosny do późnej jesieni, dlatego jak ją tylko po uszczelniam z zewnątrz biorę się za środek-czy jak nakleję sklejkę na ściany to coś pomoże? są uszczelki grubsze? będzie wtedy łatwiej?

9 minut temu, BoboW napisał:

czy jak nakleję sklejkę na ściany to coś pomoże? są uszczelki grubsze? będzie wtedy łatwiej?

Sprawdziłem i u mnie (trochę bardziej współcześnie) również jest ściana 30mm więc nie powinno być problemu.

napisz albo podzwoń po sklepach karawaningowych, może coś dopasują, polecam kampi.pl, mają albo ściągają części do Hymera

15 minut temu, BoboW napisał:

Natomiast przyczepa jak na te lata jest sucha, nic nie śmierdząca - jestem bardzo pozytywnie zaskoczona.

Intrygujące ale marka zobowiązuje ;)

pochwal się w naszych pojazdach tym nabytkiem, bo zjada mnie ciekawość

3 minuty temu, filipert napisał:

Intrygujące ale marka zobowiązuje ;)

pochwal się w naszych pojazdach tym nabytkiem, bo zjada mnie ciekawość

zrobię jej zdjęcie i wstawię. Dziękuje jeszcze raz za odpowiedz- będę działała w tym temacie:)

Edytowane przez BoboW (wyświetl historię edycji)