Skocz do zawartości

Wyprzedzanie / zmiana pasa

fateofangel

Rekomendowane odpowiedzi

Powiedzcie mi czy warto doczepić jakieś odblaski/lampy z boku przyczepy? Mam obrysówki tylko z przodu i podczas zmiany pasa czy wyprzedzania tak naprawdę zjeżdżam na wyczucie zakladajac ze dany pojazd nie przyspiesza widząc mój kierunkowskaz a totalnie nie widzę końca przyczepy..

Korzystacie z czegoś takiego?

Chciałbym uniknąć doczepianych lusterek, ale może by się tu jakoś sprawdziły, nie wiem..

Chyba łatwiej założyć/złożyć dodatkowe lusterka jak dziurawić budę dla obrysówek. 

Co do jazdy na wyczucie to chyba jakiś żart z Twojej strony.   

2 godziny temu, fateofangel napisał:

Powiedzcie mi czy warto doczepić jakieś odblaski/lampy z boku przyczepy? Mam obrysówki tylko z przodu i podczas zmiany pasa czy wyprzedzania tak naprawdę zjeżdżam na wyczucie zakladajac ze dany pojazd nie przyspiesza widząc mój kierunkowskaz a totalnie nie widzę końca przyczepy..

Korzystacie z czegoś takiego?

Chciałbym uniknąć doczepianych lusterek, ale może by się tu jakoś sprawdziły, nie wiem..

Czyli chcesz podziurawic przyczepe i poświecić na to masę czasu ale wolisz uniknąć zakładania lusterek - czynności która trwa minutę które załatwiły by sprawę „jazdy na wyczucie”? Dobrze rozumiem?

Edytowane przez KrzysztofCC (wyświetl historię edycji)

Moja przyczepa ma odblaski. Mimo ze mam Suva od któregoko przyczpa nie jest szersza. Kupiłem dodatkowe lusterka i zamierzam dołożyć obrysówki z boku. 

Nie trzeba dziurawić ściany boku przyczepy. Mozna obrysówki przymcować do listwy podpodlogowej ldo podłogi lub do obudowy lamp tylnych.

Powinneś dołożyć wszelkich starań żeby podróż była przyjemna a nie stresująca ?

IMG_20210527_205706.jpg

Edytowane przez DarekSłupsk (wyświetl historię edycji)

Darku ,można jak ktoś chce to wszystko zrobi. Tu masz wybór lusterka lub lampki.

Co do lampek. Jest likszpara do przedsionka  ,druga do fartucha po długości przyczepy plus zatrzaski do farucha na koło.I teraz pytanie czy przymocowanie lampki obrysowej nie będzie kolidowało z tymi dodatkami.

I pytanie zasadnicze  jaką przyczepę autor miał na myśli. 

Faktycznie chyba najlepiej zrobić i to i to. Przy jeździe na wprost widze ale przy zmianie pasa tył znika. Słyszałem że tymi lusterkami dokładanymi, można sobie popsuć te fabryczne, polecicie coś konkretnego? bo troche szukałem ale nie wpadło mi nic w oko

49 minut temu, fateofangel napisał:

Faktycznie chyba najlepiej zrobić i to i to. Przy jeździe na wprost widze ale przy zmianie pasa tył znika. Słyszałem że tymi lusterkami dokładanymi, można sobie popsuć te fabryczne, polecicie coś konkretnego? bo troche szukałem ale nie wpadło mi nic w oko

Po pierwsze nic nie popsujesz a nawet jesli ci się lekko porysują to stan swoich lusterek stawiasz ponad czyjes zdrowie lub życie? 

28 minut temu, KrzysztofCC napisał:

Po pierwsze nic nie popsujesz a nawet jesli ci się lekko porysują to stan swoich lusterek stawiasz ponad czyjes zdrowie lub życie? 

Widzę że kolega ma gdzieś stan swoich lusterek. Przecież jak się porysują lusterka fabryczne w samochodzie to jest już koniec, dramat i płacz. Jak tu żyć z porysowanymi lusterkami wstyd w ogóle na miasto/wieś wyjechać. :mlot:

A tak na poważnie to kolego fateofangel bez lusterek jak już zdążyłeś zauważyć nie masz w ogóle kontroli nad przyczepą i stwarzasz zagrożenie na drodze. Ująłem to najdelikatniej jak potrafię. 

1 godzinę temu, fateofangel napisał:

Wygląd  jak w żuku, ale nie trzęsą się ,łatwy montaż i demontaż. Niemiecka solidność za przyzwoitą cene. Takie mam u siebie. 

Duży zakres pasków montażowych więc pewnie pasują do większości aut.

https://sklep.elcamp.pl/pl/p/LUSTERKA-PLASKIE-EXCELLENT/10687

Edytowane przez DarekSłupsk (wyświetl historię edycji)

Mimo że mam suva to używam dodatkowych lusterek. Lubię widzieć więcej. I nawet mimo iż dużo widzę to też się zastanawiam nad obrysowkami z tyłu bo czemu miałbym w nocy nie widzieć jeszcze więcej