Skocz do zawartości

za duży przedsionek


adal75

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

w którymś wątku pisałam, że planuję zakup małego przedsionka. Miał być udogodnieniem na krótkich wypadach, ale jak się od Was dowiedziałam, że czas rozkładania normalnego i małego jest taki sam, to.....

Kobieta zmienną jest i wpadając na diabelski pomysł zakupiłam okazyjnie mega przedsion (3,5m gł + 2 m dach przeciwsłoneczny). Poprzedni miał standardową głębokość 2,40 m i to było dla nas trochę mało, a ten najwyżej będzie rozkładać się ok. 0,5 h dłużej.

Niestety po rozstawieniu nowego zakupu okazało się, że jest on za duży, bo źle dokonałam pomiarów i mam problem.

Przyczepa ma długość 5,10 m długości bez dyszla, czyli ok. 9 m oplotu, a oplot nowego przedsionka to 9,5m-10,10m, wieć jest jakieś > 50 cm za dużo.

Z jednej strony przedsionek ma doczepianą przystawkę, wiec chyba żadnych przeróbek nie da się tam dokonać.

Nic nie da pozbycie się fartuchów, bo dach jest za duży.

Jedynym wyjściem wydaje mi się wycięcie materiału z boku gdzie nie ma dostawki, ale nie potrafię tego zrobić sama w takim stopniu by to miało rację bytu. Nie chcę też nic ciąć, bo a nuż kupię kiedyś dłuższą przyczepę i wtedy będzie za mały.....

W związku z tym zastanawiałam się, czy w ogóle jest jakiś sposób na naprawę mojego błędu. Może jakoś to podszyć?

Help :ok::):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Przemuś :)

O ja głupia o tym nie pomyślałam :)

Chcesz dostać widelcem po głowie? :ok:

Trzeba mieć nadzieję, że jakoś sobie poradzimy.

Liczę na Waszą obecność w czerwcu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Droga Adal75.

Witam. Ja akurat mam przedsionek do przyczepy o dlugości 5,15 m, czyli obwodzie 8,5-8,7 metra. Kupiłem do swojego Fendt'a w tamtym roku i okazał się niestety zbyt krótki (brakuje około 30-40 cm). Jestem na etapie poszukiwania przedsionka odpowiedniej wielkości do mojej przyczepy (obwód listwy mocującej 9,07 metra). Jeżeli więc Twój przedsionek jest tej długości możemy porozmawiać o ewentualnej zamianie. Dwa kłopoty rozwiążą się za jednym podejściem. Mogę podesłać kilka zdjęć.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochany Fafik1977 z chęcią, ale mój nowo nabyty, używany PRZEDSION to DOREMA VARIO PRESIDENT 350 i nie chcę się go pozbyć za nic. Dodatkowo ma 2 m daszek przeciwsłoneczny, więc razem mam 5,5m głębokości, a to juz zakrawa na ,,namiot'' dyskotekowy, czyli jak kto woli dancingowy.

Wszystko było by ok, gdyby nie był za długi... Do tego ogromna, boczna dostawka tak na ,,oko'' 2x2, więc szkoda...... dlatego napisałam i proszę o poradę jak go zszyć ,,chwilowo'' bo tak jak dziś pisałam chcę mieć dłuższą przyczepę za jakiś czas.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
a może dokupić wyższy podest i przyczepę ustawić wyżej np: tak jak radził Widelec na pustakach? Zda egzamin?

 

heheh no nie wiem tak długa przyczepe podniesc na wysokość prawie ok. 50-70cm moze byc nie lada wyzwankiem ...ale powiem sam szczerz bym chetnie wszedł do takiej przyczepy na wysokościach... :krzykacz::ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.