Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam forumowiczów wybieram się pierwszy raz ciepka do Chorwacji w lipcu wyspa Pag navi podpowiada żeby się udać na prom i promem na druga stronę ale niektórzy mówią ze lepiej pojechać mostem jest co prawda170 km więcej ale  jest szybciej w sezonie .Macie może jakieś doświadczenie w tej  kwesti dzieki i pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam forumowiczów wybieram się pierwszy raz ciepka do Chorwacji w lipcu wyspa Pag navi podpowiada żeby się udać na prom i promem na druga stronę ale niektórzy mówią ze lepiej pojechać mostem jest co prawda170 km więcej ale  jest szybciej w sezonie .Macie może jakieś doświadczenie w tej  kwesti dzieki i pozdrawiam 


Wpłyń promem, zjedz mostem. Prom fajna atrakcja i wyspa ciekawa od strony promu. Tragedii z opłatami nie ma.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok ale jak wyglada sytuacja czasowo w sezonie lepiej promem czy trzeba stać w kolosalnych kolejkach .Bi mostem to wiadomo jedzie się trochę dłużej 


Ten prom to z 20 minut płynie, więc na bieżąco.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Danieleski napisał:

Witam forumowiczów wybieram się pierwszy raz ciepka do Chorwacji w lipcu wyspa Pag navi podpowiada żeby się udać na prom i promem na druga stronę ale niektórzy mówią ze lepiej pojechać mostem jest co prawda170 km więcej ale  jest szybciej w sezonie .Macie może jakieś doświadczenie w tej  kwesti dzieki i pozdrawiam 

Około 100 różnicy. Ja akurat jeżdżę na Strasko. Prom też tani nie jest jak zsumujesz wszystko/wszystkich co mają płynąć ;). Ja wolę mostem.

https://www.jadrolinija.hr/docs/default-source/lokalne-linije-2021-/riječko/335-prizna---žigljen-(2021).pdf

https://www.jadrolinija.hr/docs/default-source/Cjenici-2021-/ljeto-2021-trajektne/cijene-prizna-žigljen.pdf

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również wolę mostem. Na prom raczej zawsze w sezonie są kolejki a nie jest on taki ładowny znów, więc trzeba mieć szczęście aby wjechać z marszu. 

Prom płynie ok 20 min., załadunek trwa, wyjazd z promu też i oczekiwanie nań. Droga do promu to nie autostrada zarówno na Senj jak i Karlobag to serpentynki więc czasowo nie polecisz, jest trochę kręcenia i zajmie dobrze ponad godzinę. Jest widokowo ale czy dla kierowcy? 

W podobnym czasie dojazd prostą jak drut autostradą do mostu.

W dniu 24.05.2021 o 15:19, Danieleski napisał:

niektórzy mówią ze lepiej pojechać mostem jest co prawda170 km

Różnice w kilometrach nie są takie duże bo po zjeździe z promu też musisz doliczyć dojazd do miejsca docelowego na wyspie.  

Do Strasko mostem bedzie jakieś 100 km dalej, do Simuni 80 km a do kemp. w Povljanie już tylko niecałe 40 km więcej. 

Koszt promu jak na tak krótką przeprawę wcale nie jest mały, ponad 300 kun zakładając auto do 5 m. 96 kun, przyczepa pow. 5 m-7 m. 192 kun, 2 osoby dorosłe 17 kun/os. i 2 dzieci w wieku 3-12 lat 8,5 kuny/os. Czyli ponad 200 zł. w jedną stronę. Paliwa tyle nie spalisz na tej niewielkiej różnicy km.

Prom z Prižna w sezonie pływa co godzinę 30 min. po pełnej godzinie a powrotny o pełnych godzinach. Czasami faktycznie puszczają dodatkowy ale to też nie reguła.

Jeśli wyspa nie ma połączenia mostem to wiadomo, nie ma wyboru i trzeba przełknąć ale w tym wypadku wolę mostem, przy którym można się zatrzymać na krótką przerwę by popatrzeć na widoczki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba jeszcze brać pod uwagę koszt autostrady na tym odcinku - a nie wiem czy za fragment z samymi długimi tunelami nie jest tam drożej ? nie liczyłem nigdy.

Dla mnie prom - szczególnie na powrocie ze Straśko do domu zawsze wydawał się być korzystniejszy - wracać się aby czołgać pod SV Rok - zdecydowanie nie.

Szokująca może być zmiana temperatury na odcinku Pagu przez Senj i dalej w góry. Raz na powrocie mieliśmy tam ok 3-5C latem. Serpentyny fajne, ale jest tam kilka nieprzyjemnych miejsc do jazdy zestawem. Ok 27.06 prom zmienia tam rozkład, przypływa drugi i jest fajnie :).

Odnośnie samej Chorwacji  - prognozy nie rozpieszczają, dopiero po 15-20.06 mają przyjść temperatury po 25-30C

Woda w Adriatyku dziś po ok 17-18 C

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, maarec napisał:

Trzeba jeszcze brać pod uwagę koszt autostrady na tym odcinku - a nie wiem czy za fragment z samymi długimi tunelami nie jest tam drożej ? nie liczyłem nigdy.

Od zjazdu na Senj niecałe 100 kun różnicy, od zjazdu na Karlobag ok. 30 kun w stosunku do zjazdu Posedarje na Pag.

20 minut temu, maarec napisał:

wracać się aby czołgać pod SV Rok - zdecydowanie nie.

Ale jak wracasz 23ką lub 25ką do autostrady to czołgasz się jeszcze bardziej niczym wąż zygzakami ;)

23 minuty temu, maarec napisał:

Odnośnie samej Chorwacji  - prognozy nie rozpieszczają

W tym roku i w PL pogoda to jakaś masakra ... Nie pamiętam tak zimnego maja. Mam wrażenie, że z roku na rok gorzej, w Chorwacji też. W zeszłym roku w połowie lipca bywało, że i wieczorami siedząc na kempingu przed budą trzeba było ubierać długi rękaw a woda to dopiero pod koniec była komfortowa jak dla mnie, przez większość lipca miała ok. 21 st., to tylko 2-3 więcej niż teraz. Wiadomo, cieplejsza niż Bałtyk ale to nie to niestety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, maarec napisał:

Odnośnie samej Chorwacji  - prognozy nie rozpieszczają, dopiero po 15-20.06 mają przyjść temperatury po 25-30C

Woda w Adriatyku dziś po ok 17-18 C

 

Ja tam wiem, że od 12.06 mają być upały na Pagu, bo wtedy ja tam zaczynam odpoczynek ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, adamdiver napisał:

Ja tam wiem, że od 12.06 mają być upały na Pagu, bo wtedy ja tam zaczynam odpoczynek ;) 

ja to mam wrażenie, że w tym czerwcu na Pagu to będzie można zrobić PL zlot, w drugiej połowie  sam wiem o 8-10 załogach północnej Dalmacji :)

profilaktycznie trzeba machać każdemu kamperowi i przyczepie, bo jeszcze się ktoś znajomy obrazi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.05.2021 o 19:16, Omett napisał:

W Trogirze woda tak zimna, że aż się wszystko kurczy ;) Ale nie ma tego złego, jak jest trochę chłodniej to warto pozwiedzać okolice, bo jest na co popatrzeć

Kwestia względna - dla morsów jest za gorąca...?

Ale Trogir - i nie tylko - w maju jest piękny. Można spacerować nie ocierając się w kółko o ludzi i nie potykając o straganami z wszelkiego rodzaju badziewiem. Ogólnie można napawać się ciszą i przestrzenią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.