Skocz do zawartości

Muensterland Luxus 550 - odnawiać, czy sprzedać?...

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Zaniedbanie, potencjał na wrost jak i na ratowanie :)

Mam od 16 lat przyczepę, którą 5 lat temu postawiłem pod chmurką bez zabezpieczenia. No i to był oczywisty błąd...
15 lat temu była cała uszczelniania, no ale czas płynie a deszcze i śniegi zrobiły swoje.
Przednie okno dostało łamiąca się gałęzią, pękło - w środku jest przegląd powyższych pięciu lat.

Co byście na moim miejscu zrobili? Bo tragedii jeszcze chyba nie ma - ale widoczne zacieki. Smrodu grzyba nie czuć.
Poza tym czysta, pięć lat temu gaz/ogrzewanie/lodówka działały.

Odnawiać? Czy nie zawracać sobie głowy - sprzedać za parę tyś i szukać innej?

Z góry dziękuję za opinie, ewentualną pomoc/wskazówki gdzie co jak - sam tego nie zrobię bo nie mam przede wszystkim czasu, więc jeśli ktoś zna kogoś, kto by się zajął odnowieniem to ja chętnie.
No chyba że - faktycznie - sprzedać...
Chociaż widziałem tu kilka wątków o odbudowie - takich, że szacun!

IMG_20210425_132219.thumb.jpg.433044058a3ecc8534a2fa7fd4c341e8.jpg

IMG_20210425_132229.jpg

IMG_20210425_132243.jpg

IMG_20210425_132304.jpg

IMG_20210425_132327.jpg

IMG_20210425_132331.jpg

IMG_20210425_132349.jpg

IMG_20210425_132355.jpg

IMG_20210425_132401.jpg

15 minut temu, dommm80 napisał:

Sporo pracy wymaga jak ma być do jazdy a sam nie zrobisz to pewnie koszta będą wysokie. Jak na stacjonarną trochę mniejsze koszta. Może jednak przewyższy budżet finansowy jaki zakładasz ? . Kupno dziś jest trudne ale nadal realne.

Przeglądam też ogłoszenia. Tak duże przyczepy i nowsze kosztują minimum kilkanaście tys. 

Jakby się moją udało za 2-3tys odnowić z czyjąś pomocą, to bym to zrobił. Mam w związku z nią różne fajne wspomnienia. Jak nie to chyba ją sprzedam za 5 tys (czy mniej?...) bo czasu nie mam - praca, dziecko i przede wszystkim pożerające dużo czasu kilometry dojazdów Śląsk - Mazowsze... 

A skoro przyczepa zarejestrowana to może znajdzie amatora. Nie wiem... 

Godzinę temu, Muensterland 550 napisał:

Jakby się moją udało za 2-3tys odnowić

Zapomnij. Opony, hamulce, najazd, przednia szyba. To może starczy. A reszta?

Postanowiłem spróbować (czy jakby się nie udało sprzedać w ciągu 2 tyg. - ktoś z Was poleci mi jakiś sensowny kontakt gdzie możnaby naprawić - na południe od Warszawy? Zarejestrowana, mogę podwieźć. Dziękuję!):
https://www.olx.pl/d/oferta/munsterland-luxus-550-CID5-IDJYQJW.html

Edytowane przez Muensterland 550 (wyświetl historię edycji)