Skocz do zawartości

Koledzy, mam różne numery i nie mogę nadal...


Socale

Rekomendowane odpowiedzi

Tomek ,taki świat, ludziska dają kasę przed i nie biorą pokwitowania  że dali ... Inni biorą papier i nie wiedzą czy dali zaliczkę czy zadatek bo nie przeczytali , nie czytają umów i gwiazdek ,nie czytają nr. VIN  można pisać wiele na ten temat. Co ciekawe to są dorośli już ludzie. 

A z drugiej strony mamy od groma  oszustów i kombinatorów ,którzy bez skrupułów wydymają każdego za kilka banknotów NBP .   

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 66
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

18 minut temu, Kris051 napisał:

 

Jakiej porady oczekujesz? Przyczepa ma wadę prawną. W związku z tym zgłoś się z reklamacją do sprzedawcy. To on ponosi odpowiedzialność za bubel, który Ci sprzedał. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź na Policji czy przyczepa nie jest zgłoszona jako kradziona. Jeśli to angielka to może nie być wpisana w SIS, ale mogą zwrócić się do kraju pierwszej rejestracji, żeby ustalić gdzie doszło do sfałszowania nr ewentualnie błędu w dokumentach itp.... 

Możesz również złożyć zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa. Ułatwi to procedury, ale ryzykujesz utrata budy:))) (co w pierwszym wypadku również nie jest wykluczone) 

Zwróć się do producenta, żeby ustalić co oznaczają te nr. Może to rzeczywiście blad

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już wyjaśniam przyczepa nie jest kradziona tylko legalnie kupiona w anglii , przywiózł ją facet który tam pracuje i jak zjeżdża do polski to przywozi przyczepy i tą przywiózł wziął na nią tablice próbne i pojechał na przegląd a później normalnie zarejestrował i wtedy ja ją kupiłem i nie wiem czy oni nie szukali tych numerów na ramie bo to angol czy zbagatelizowali i spisali tylko tabliczkę bo jak pisałem wcześniej to numer na ramie a na tabliczce jest taki sam tylko różnica dwóch przednich na ramie jest 90 AB 158932 a na tabliczce M2 AB 158932 wedle mnie 90- to rok przyczepy a M2 to typ przyczepy ale diagnosta mówi że to powinno być to samo a jak się pytam to co złożona z dwóch to rozkłada ręce i ja nie wiem co dalej.      

no i wracając przyczepy w angli nie są zarejestrowane i nie mają dokumentów bo jeżdżą na rejestracji z samochodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Kris051 napisał:

jak zjeżdża do polski to przywozi przyczepy i tą przywiózł wziął na nią tablice próbne i pojechał na przegląd a później normalnie zarejestrował i wtedy ja ją kupiłem

jakie próbne polskie ?
jeśli tak i zarejestrował no to po mojemu sprawa prosta - pierwszy przegląd w PL spieprzony i tu należy prostować i ścigać tego co spieprzył żeby to odkręcał - próbowałeś ?

14 godzin temu, jacek00 napisał:

Jakiej porady oczekujesz? Przyczepa ma wadę prawną. W związku z tym zgłoś się z reklamacją do sprzedawcy. To on ponosi odpowiedzialność za bubel, który Ci sprzedał. 

dobrze prawisz 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie nie próbowałem, ale rozmawiałem i potwierdził to samo że że nikt na przeglądzie nie szukał nr. na ramie, i  kto teraz pojedzie 650km w jedną stronę na odczytanie numerów myślałem że doradzicie mi żebym ja to mógł załatwić na miejscu  u siebie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ło  Panie - przykro mi ale takie rzeczy to tylko w Erze :) 
To co sobie ktoś potwierdził i powiedział to nie jest dogmat - jak tak będziesz podchodził to odpuść od razu
Prostować musi ten co spierniczył wiec albo sprzedawca albo diagnosta który wykonał pierwszy przegląd w PL
Takie sprawy nie załatwia się na telefon a pisemnie wzywa tego co spieprzył do załatwienia sprawy

Podsumuj to jeszcze raz opisując elementarnie krok po kroku jak było z tą buda i z jej zakupem
Napisz po kolei wszystkie  jakie masz kwity i od kogo albo zamieść ich skany pamiętając o RODO
Wtedy dopiero będzie można doradzić bo na razie to bicie piany i Wielkopostne gorzkie żale są odprawiane a uporządkowanych konkretów jest mało i nawet nie odpowiadasz na zadane konkretnie pytania choćby o te próbne blachy co Cie zapytałem wiec nie da sie dośpiewać sobie historii zamieszania aby dobrze doradzic.
Sorry naprawdę nie chcę Cie dołować i chcę pomóc ale niestety forumowa wróżka ze szklaną kulą załapała koronowirusa i ma kwarantannę wiec konkretne i uporządkowane  info musi wyjść od Ciebie.
 

 

Edytowane przez smok_wawelski (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

więc odpowiadam jeszcze raz jak pisałem wcześniej i to dokładnie wystarczy dobrze się wczytać że próbne tablice to on pobrał do zrobienia przeglądu a z dokumentów mam tylko umowe kupna pomiędzy sprzedającym a mną i dzwoniłem do niego i on jest otwarty na pomoc w tej sprawie ale tak jak pisałem jest między nami duża odległość a jestem po rozmowie z rzeczoznawcą i mówił że taniej wyjdzie wystąpić o nabicie nowego numeru więc dziękuje bardo za pomoc którą mi nie udzielono jeszcze raz wielkie dzięki nara!!!!!!!!! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się ze oprócz umowy powinieneś mieć jeszcze co najmniej . DR i OC - no ale nie ma co wnikać - spoko problem jak widzę zniknął choć mnie wydaje się ciut inaczej ale to już nie jest istotne.
Proponuje przenieść wątek do forumowego kącika humoru :) 
Mimo wszystko - życzę powodzenia w bojach o właściwe numerki :) 

Edytowane przez smok_wawelski (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.