Skocz do zawartości

Lodówka electrolux - iskra/gaz


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, chciałem się z Wami podzielić moimi doświadczeniami z lodówka a dokładnie z zasilaniem jej na gaz, 
Ostatnio ze względu na postój bez możliwości podpięcia zasilania chciałem uruchomić ją na gaz, niestety nie udało się, płomień buchał tylko ale nie chciał zaskoczyć, zmotywowało mnie to do dostania się do dyszy, o dziwo wszystko z tyłu pomimo wieku wyglądało dobrze,  postukałem trochę w dysze ponieważ nie chciała odpalić dalej, słychać było tylko że leci gaz.  Podałem ogień przykładając zapalniczkę, na początku paliło się słabo ale po czasie się rozpaliło, aż z komina szedł bardzo czarny dym, chyba wypalała się sadza i nagar bo widać było że dawno nie było to używane, po około dwóch godzinach lodóweczka naprawdę mocno chłodziła i wszystko dobrze działa. 

_  Zaobserwowałem że iskrownik daje bardzo słabą iskrę lub czasami po wciśnięciu przycisku na listwie lodówki nie ma go wcale, i tu moje pytanie ponieważ nie mam doświadczenia, czym jest to spowodowane ( przycisk piezo na lodówce, czy iskrownik  przy dyszy nadaje się do wymiany ? 

20210517_203949_resized.jpg

20210517_202220_resized.jpg

20210517_204623_resized.jpg

Edytowane przez lukasz89 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak iskrownik piezo jest wymienialny. Ale słaba iskra nie koniecznie musi być spowodowana zużyciem iskrownika. Moze to byś słabe połączenie przewodu lub przebicie w osłonie przewodu iskrownika. A czarny dym z komina może być oznaką tak jak pisałeś wypalaniem się sadzy gniazda pająków much itp. Pod warunkiem ze to jednorazowy wyczyn.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie za odpowiedź, dziwna sytuacja jeszcze ponieważ praktycznie przez cały ubiegły weekend używałem lodówki na gazie, wszystko wtedy wypaliło się i działało dobrze, w miarę szybko się odpalało, po tygodniu znowu problem, gaz buchał męczyłem się z dobre 5 min aż udało się rozpalić,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 7 miesięcy temu...
  • 5 miesięcy temu...

Mnie to też spotkało ,za żadne skarby nie chciała zapalić  , musiałem użyć zapalniczki i chłodziła aż do wygaszenia .

Po przyjeździe do domu ,nadal nie mogłem odpalić z iskrownika , wymontowałem iskrownik iskra była ,oczyściłem ,przedmuchałem całość sprężonym powietrzem ,zaczęła znowu normalnie odpalać .

Wydmuchało trochę jakiegoś brudu i drobinki rdzy .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.