Skocz do zawartości

Przeciekające drzwi wejściowe

Rekomendowane odpowiedzi

Walczyłem wczoraj cały dzień i skończyły mi sie pomysły. A rano na podłodze przy drzwiach była kałuża wody. 

Drzwi nie w każdym miejscu dolegają do uszczelki.

Kupiłem dwie różne większe uszczelki , na darmo.

Próbowałem dogiąć drzwi ,bez skutku, wracają.

Próbowałem wyregulować , brak regulacji docisku , jest tylko góra dół. 

Próbowałem dogiąć zawiasy , dużo pomogło ale nadal jest minimalny prześwit u góry drzwi. 

Macie jakies inne pomysły ? 

Moze jakis daszek/rynienka nad drzwiami ?

Przyczepa angielska , ma 26 lat.

7 godzin temu, DarekSłupsk napisał:

A moze cieknie pomiędzy futryną drzwi a ścianą boczną , jest juz spękany uszczelniacz ?

Tutaj bym prędzej szukał niż na uszczelce. Zobacz na konstrukcję drzwi, ościeżnicy i uszczelki, tamtędy woda ma naprawdę trudno się dostać.

Masz tez dziwne dziury przy drzwiach, jakieś śruby pordzewiałe?

8 godzin temu, DarekSłupsk napisał:

A moze cieknie pomiędzy futryną drzwi a ścianą boczną , jest juz spękany uszczelniacz ?

Tutaj szukaj. Dla mnie to ten uszczelniacz nie jest oryginalny. Ktoś już tam raczej grzebał. Może całe drzwi były wymieniane.

To tak nie powinno wyglądać nawet w czterdziestolatce. Chyba, że Anglicy osadzają dalej drzwi na kicie okiennym :P

Angol.thumb.png.67948d0ee34bc2811103b3c05c37794e.png

4 godziny temu, Leon35 napisał:

A może taka uszczelka nad drzwi. Ja mam i daje radę. Uszczelka nad drzwi wejściowe Center-Camp

Właśnie miałem pytać  bo znalazłem taką rynienkę gumową za 60zł. Dzięki za opinie o niej ?

Dziś walczyłem dalej i jak lałem nad drzwiami wodę z banki to w środku sucho.

Na mocowaniu zawiasów górnej połówki drzwi zrobilem nowe otwory małym wiertelkiem i wkreciłem nowe śrubki. Dzięki temu mogłem podniesć bardziej drzwi do górnej krawędzi. I jest większy zakres regulacji na przyszłość.

Dodatkowo zrobiłem 4 drenaże , lekko nacinając kanty ościeżnicy drzwi. Ponieważ woda stała na progu drzwi przy uszczelce.

Ostatnie dwa zdjęcie przed i po zabiegu.

IMG_20210518_084349.jpg

IMG_20210518_090437.jpg

IMG_20210518_092128.jpg

IMG_20210518_081903.jpg

IMG_20210518_090325.jpg

5 godzin temu, BUMERANG napisał:

Tutaj szukaj. Dla mnie to ten uszczelniacz nie jest oryginalny. Ktoś już tam raczej grzebał. Może całe drzwi były wymieniane.

To tak nie powinno wyglądać nawet w czterdziestolatce. Chyba, że Anglicy osadzają dalej drzwi na kicie okiennym :P

Angol.thumb.png.67948d0ee34bc2811103b3c05c37794e.png

Dzięki.

Jak będę miał więcej czasu , wymontuje całą ościeżnice drzwi i zrobię nowe uszczelnienie sixafleksem

7 godzin temu, filipert napisał:

Tutaj bym prędzej szukał niż na uszczelce. Zobacz na konstrukcję drzwi, ościeżnicy i uszczelki, tamtędy woda ma naprawdę trudno się dostać.

Masz tez dziwne dziury przy drzwiach, jakieś śruby pordzewiałe?

Nie wiem właśnie po co są te śruby. Wykręce je i wkręcę ponownie na uszczelniacz.

IMG_20210518_143012.jpg

Edytowane przez DarekSłupsk (wyświetl historię edycji)

8 godzin temu, DarekSłupsk napisał:

Szczelina ze prawie palca można włożyć. Z tym też będę musiał pokombinować. Bo jak wieje na zewnątrz to czuć w środku wiatr na  paznokciach ? 

Podłoge przy drzwiach oczywiście musiałem reanimować bo niebawem bym podróżował jak filngstonowie ?

Pierwsze słyszę o takim przypadku aby drzwi się rozlazły czy futryna i powstała taka dziura. Skoro podłoga zgnita, to może cała ściana Ci siada albo podłoga się obwiesiła. Angielki nie należą do najtrwalszych konstrukcji i skoro ramę drzwi ktoś tak zapaćkał, to oznacza, że zapewne kiedyś już ciekło i dobrze sprawdź pozostałe uszczelnienia, bo angielki maja wiele typowych miejsc przecieku. Szkoda by było Twoich zabiegów remontowych wewnątrz.

Jestem na forum prawie pół roku. Wiele juz tematów widziałem o zgniłkach. Nie kupiłbym mojej i nie remontował gdybym nie uznal jej za dobrą baze do odnowy. W moim przypadku nie było tragedii z podłogą , wiedziałem przy zakupie ze w tym miejscu jest do zrobienia. Myślałem jednak ze to spowodowała woda z pod koła. Cała futryna jest w jednym kawałku, nie pęknięta nie wybrzuszona , nie opadnięta w dół. Drzwi również trzymają sie dobrze.  Robiąc podłogę  nie zauważyłem jakiś niepokojących zmian w konstrukcji podłogi i  ściany po bokach drzwi.

Jedynie można przypuszczać , że moze zostały wstawione inne drzwi, mniejsze tz krótsze na wysokości z innego modelu. Przeglądając różne ogłoszenia jaki i wątki na forum zauważyłem ze LUNAR jest pod wieloma względami bardzo podobny do np. Adrii, i do innych UK princess 

Obecnie wyjechałem na 2tyg. Żona ma sprawdzać co się dzieje po ulewnym deszczu. Myślę ze jak lałem wode z banki jak na smingus dingus i nie weszła, to moze i deszcz juz nie wejdzie do środka...

15 godzin temu, DarekSłupsk napisał:

Jestem na forum prawie pół roku. Wiele juz tematów widziałem o zgniłkach. Nie kupiłbym mojej i nie remontował gdybym nie uznal jej za dobrą baze do odnowy.

Nie twierdzę, że masz zgniłka, tylko uczulam, bo skoro nie widzisz problemu w sposobie próby uszczelnienia ramy drzwi, to możesz nie widzieć go w innych miejscach.

Sam oglądałem wiele przyczep które z zewnątrz były niby OK a w środku zacieki a u Ciebie to co jest wokół drzwi powinno dać Ci mocno do myślenia, zapalić czerwoną lampkę i dla mnie to robota priorytetowa aby to pseudo uszczelnienie wymienić i zrobić porządnie.

image.thumb.png.93368b22872fb9aeb0f087e528a3827e.png

Do tego podziurawienie ściany (śrubami zamkowymi? gwoździami? nitami?) i może się okazać, że jak rozbierzesz, to remontować trzeba będzie.