Skocz do zawartości

Caravelair Brasilia 360 DD - planowana adaptacja


KonradS

Rekomendowane odpowiedzi

W pierwszym poście na forum należy podać powód rejestracji. Jest nim lekko leciwa przyczepka Caravelair Brasilia 360 DD.

1575581099_Brasilia360dd.thumb.jpg.d41d5c72c15022ee8e5bdd7632b08f7d.jpg

Przyczepka niemłoda, ale wygląda na suchą. Ostatni rok spędziła pod plandeką - poprzedni użytkownik nabył większą a tę nieco zapomniał.

Chciałbym doprowadzić ją do używalności przy następujących założeniach:
- użytkowana przez 2 osoby;
- raczej w trybie stacjonarnym (ma przejechać około 400 km, postać do 30 dni podłączona do 230V i wrócić);

Przyczepa ma swoje lata i pomimo troski poprzedniego użytkownika wymaga nieco pracy. Na pewno wymianie podlega łóżko (niewiele zostało z oryginalnego zestawu kanapowo-sypialnego), instalacja 230V/12V wymaga przeglądu (właściwie przeróbki - miejscami woła o pomstę do nieba), gazu chyba nie będę uruchamiał (chyba, że znajdę fachowca, który przejrzy instalację) i kilka rzeczy trzeba poprawić (blokady okien, być może zaczep). I tu pytanie do bardziej obytych :): czy na forum jest miejsce do prowadzenia relacji remontowych (oczywiście chodzi o gromadzenie porad) czy raczej dla kżdej instalacji powinienem zakładać osobny wątek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj, pierwszy post powinien być w wątku powitań ale już poszło ;)

5 godzin temu, KonradS napisał:

czy na forum jest miejsce do prowadzenia relacji remontowych (oczywiście chodzi o gromadzenie porad) czy raczej dla kżdej instalacji powinienem zakładać osobny wątek?

Polecam założyć wątek remontowy dla Twojej przyczepki, bo masz kilka spraw i tak powinno być łatwiej. Możesz oczywiście znaleźć jakiś wątek np. elektryczny i tam dopytywać o Twój przypadek i tak z każdą sprawą.

Masz hamulec najazdowy, czy przekraczasz 750 kg?

Edytowane przez filipert (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, filipert napisał:

Witaj, pierwszy post powinien być w wątku powitań ale już poszło ;)

Wątek przegapiłem, ale już nadrobione :D

30 minut temu, filipert napisał:

Polecam założyć wątek remontowy dla Twojej przyczepki, bo masz kilka spraw i tak powinno być łatwiej. Możesz oczywiście znaleźć jakiś wątek np. elektryczny i tam dopytywać o Twój przypadek i tak z każdą sprawą.

To żebym znowu nie popełnił gafy - wskażesz, gdzie takie "zbiorowe" wątki najlepiej tworzyć?

31 minut temu, filipert napisał:

Masz hamulec najazdowy, czy przekraczasz 750 kg?

Przekraczam (DMC w dowodzie to 820 kg). Przyczepa dopiero co miała przegląd, ale mam złudzenie, że był taki "typowy" :( (robił jeszcze poprzedni właściciel). Chciałbym, aby ktoś rzucił fachowym okiem na zaczep, hamulec, bębny i pewnie łożyska w osi. Jak pisałem - niby jeździła, niby przetacza się gładko, ale sprawdzić trzeba. W mojej okolicy (południowa strona Warszawy) namierzyłem dwa serwisy (Lesznowola - Złotniccy i Michałowice - camp Tour). Jeszcze nie orientowałem się, czy przyjmują tam takie staruszki (i czy mnie stać na tę przyjemność). W sumie to pasuje mi prawie wszystko od Warszawy do Radomia ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, KonradS napisał:

Chciałbym, aby ktoś rzucił fachowym okiem na zaczep, hamulec, bębny i pewnie łożyska w osi. Jak pisałem - niby jeździła, niby przetacza się gładko, ale sprawdzić trzeba. W mojej okolicy (południowa strona Warszawy) namierzyłem dwa serwisy (Lesznowola - Złotniccy i Michałowice - camp Tour). Jeszcze nie orientowałem się, czy przyjmują tam takie staruszki (i czy mnie stać na tę przyjemność). W sumie to pasuje mi prawie wszystko od Warszawy do Radomia ;)

Tutaj lepiej nie oszczędzać. Koszt samego przeglądu to może 100-200zł z niezbędnymi regulacjami. Zrobi to każdy warsztat obsługujący przyczepy jakiekolwiek, dzwoń i pytaj. Wiek budki nie ma znaczenia.

Godzinę temu, KonradS napisał:
1 godzinę temu, filipert napisał:

Polecam założyć wątek remontowy dla Twojej przyczepki, bo masz kilka spraw i tak powinno być łatwiej. Możesz oczywiście znaleźć jakiś wątek np. elektryczny i tam dopytywać o Twój przypadek i tak z każdą sprawą.

To żebym znowu nie popełnił gafy - wskażesz, gdzie takie "zbiorowe" wątki najlepiej tworzyć?

Na głównej stronie forum w dziale technika

image.png.67402df1c56212b2a39a8d41494a12f4.png

Wybierasz np. Ściany, okna i zabudowa meblowa i tam opisujesz całą przygodę z meblami, oknami itd. 

Elektrykę możesz w osobnym wątku lub jako kontynuację, uzupełnienie.

To wszystko to tylko sugestie które ułatwiają czasem uzyskanie odpowiedzi. Ja np. prowadzę wątek ogólnego dłubania w przyczepie w dziale w którym jest ten Twój wątek w którym piszemy a w innych działach dopytuję najczęściej o szczegóły w istniejących tematach lub zakładam odrębny, dotyczący sytuacji której nie znalazłem na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.