Skocz do zawartości

Ubezpieczenie nowego samochodu(przyczepy, kampera)


Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, Łza Włóczynutka napisał:

2. wyjechałem z salonu od razu z ubezpieczeniem, więc jazda do domu już bezstresowa. W przypadku ubezpieczenia u agenta, to albo
- mogłem wyjechać z salonu tylko z OC "salonowym" (ważnym kilka dni, kompletnie bez ochrony AC, więc w razie kradzieży czy dzwonka między wyjazdem z salonu a kupnem ubezpieczenia u agenta lub w internetach  auto miałbym nie ubezpieczone i ryzykowałbym całą jego wartością.
- albo po kupnie musiałłbym zabrać tylko papiery z salonu, porobić zdjęcia, ubezpieczyć  i dopiero mógłbym wrócić odebrać, po sfinalizowaniu ubezpieczenia.. 

??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Łza Włóczynutka napisał:

Acha, jeśli chodzi o cenę, to oczywiście chodzi mi o porównanie ubezpieczeń o tych samych parametrach. (zakresie ochrony). Możliwe, że w internetach / u agenta jest taniej, ale najpewniej są to ubezpieczenie o dużo gorszych parametrach, o mniejszym zakresie ochrony

Jakich gorzszych parametrach? Przecież to Ty jako ubezpieczający wybierasz co chcesz - chcesz mieć ochornę sumy ubezpieczenia, wariant ASO, brak udziału w szkodzie, itd to będziesz to miał. Przecież nie ma znaczenia gdzie się fizycznie ubezpieczasz. 

3 godziny temu, Łza Włóczynutka napisał:

- albo po kupnie musiałłbym zabrać tylko papiery z salonu, porobić zdjęcia, ubezpieczyć  i dopiero mógłbym wrócić odebrać, po sfinalizowaniu ubezpieczenia..

Jakie robienie zdjęć? Przy nowym aucie? :D W ogóle jeszcze jakiś ubezpieczyciel zdjęcia każe sobie robić? Przez kilkanaście lat ubezpieczania AC raz był u mnie agent, chyba z PZU i porobił zdjęcia, to wszystko. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, jacek00 napisał:

W moim przypadku załatwianie formalności z dealerem nie różniło się niczym od załatwiania formalności z brokerem - wszystko online przez maila, polisa też na maila i opłacasz.

No widzisz, ja nie mam takich doświadczeń :( Mam 50 metrów od bloku agencję ubezpieczeniową i od lat do niej chodzę. Chyba czas na zmianę przyzwyczajeń ;) 

A jak załatwiasz zieloną kartę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, jacekzoo napisał:

??

A niby taki człowiek technologia a uwiązany z dilerem na miejscu i papierkiem. Tygodniowo ubezpieczam ok 20 nowych pojazdów, których nigdy na oczy nie zobaczę, tak jak i 90% właścicieli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, lbuster napisał:

OK, to wyślę na priv podstawowe dane, by tutaj nie robić OT i prośba o wstępną kalkulację.

@Łza Włóczynutka napisał, że przy odbiorze z salonu od ręki podpisujesz papiery na ubezpieczenie i pozamiatane. W przypadku agenta trzeba pierw odebrać jakieś papiery z salonu, udać się do ubezpieczalni i dopiero można wracać po odbiór samochodu :( To może zniechęcać :( 

Możesz to rozwinąć? Chodzi o nienaliczanie zniżek w przypadku salonu czy o coś innego?

Nie jest tak. 99% klientów dzwoni po zamówieniu a przed rejestracją. Ustala się warunki, jak są ok to w dniu rejestracji jadąc z urzędu miasta do dilera przesyłają fotkę dowodu rejestracyjnego - fotki samochodu są bez znaczenia przy nowym z salonu i często przy używanym krajowym też.

zanim klient dotrze do dilera ma polisę jaką wybrał na mailu, płaci sobie online i jedzie.

Cena na przyszły rok to przeważnie niewiadoma, chyba że np w promocji diler proponuje od razu cenę na pakiet 5 polis rocznych (nie może być polisy komunikacyjnej powyżej 365dni) . Takie przypadki są bardzo rzadko.

 

33 minuty temu, lbuster napisał:

No widzisz, ja nie mam takich doświadczeń :( Mam 50 metrów od bloku agencję ubezpieczeniową i od lat do niej chodzę. Chyba czas na zmianę przyzwyczajeń ;) 

A jak załatwiasz zieloną kartę?

pocztą / kurierem / paczkomatem. Za rok znikną zielone karty, pojawią się czarne - sam sobie wydrukujesz :)

Odnośnie cen jeszcze. Właśnie ubezpieczyłem nowego knausa pakiet za ok 1,1% wartości. Polecam zweryfikować z ceną dilera gdzie poniżej 3% trafia się bardzo rzadko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, lbuster napisał:

Możesz to rozwinąć? Chodzi o nienaliczanie zniżek w przypadku salonu czy o coś innego?

Jeżeli ubezpieczasz w salonie powiedzmy w cenie 3% wartości to przy kontynuacji w kolejnym roku lub dłużej ( w Skodzie miałem przez 3 lata ) dalej płacisz 3% wartości. I teraz pytanie  czy te 3% to będzie mniej czy więcej niż u agenta w tych kolejnych latach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, Suzu4x4 napisał:

załatwiasz z @maarec prze PW lub telefon i masz  :-]

Tego się domyślam ;) Bardziej mi chodziło o to, czy dostajesz pocztą papierek czy tu też wersja elektroniczna (do wydrukowania). 

Do tej pory u mnie rządził papierek, choć zawodowo jest wręcz przeciwnie ;) i może dlatego mam pewne obawy o bezpieczeństwo.

51 minut temu, maarec napisał:

A niby taki człowiek technologia a uwiązany z dilerem na miejscu i papierkiem. Tygodniowo ubezpieczam ok 20 nowych pojazdów, których nigdy na oczy nie zobaczę, tak jak i 90% właścicieli.

Technologia jest fajna, jak wszystko działa i jest dobrze zabezpieczona. A jak zapewne wiecie, nie ma zabezpieczeń nie do złamania ;) 

29 minut temu, maarec napisał:

99% klientów dzwoni po zamówieniu a przed rejestracją. Ustala się warunki, jak są ok to w dniu rejestracji jadąc z urzędu miasta do dilera przesyłają fotkę dowodu rejestracyjnego - fotki samochodu są bez znaczenia przy nowym z salonu i często przy używanym krajowym też.

zanim klient dotrze do dilera ma polisę jaką wybrał na mailu, płaci sobie online i jedzie.

Dzięki za procedurkę - wygląda OK. Rozumiem, że wcześniej się ustala z Tobą datę odbioru, byś był dostępny w pierwszej kolejności.

31 minut temu, maarec napisał:

pocztą / kurierem / paczkomatem. Za rok znikną zielone karty, pojawią się czarne - sam sobie wydrukujesz :)

To dobra informacja :ok:, bo co roku mam problemy z generowaniem tych kart :mlot:

12 minut temu, BUMERANG napisał:

Jeżeli ubezpieczasz w salonie powiedzmy w cenie 3% wartości to przy kontynuacji w kolejnym roku lub dłużej ( w Skodzie miałem przez 3 lata ) dalej płacisz 3% wartości. I teraz pytanie  czy te 3% to będzie mniej czy więcej niż u agenta w tych kolejnych latach.

 

10 minut temu, jacekzoo napisał:

Niekoniecznie, u mnie np to się nie sprawdza

Dalej jestem blondynką(blondynem) ;) 

Przykład:

dealer: 1 rok 3% od wartości 100tyś, 2 rok 3% od wartości 90tyś, 3 rok 3% od wartości 80 tyś.

agent 007: 1 rok 3tyś od wartości 100tyś, 2 rok 2,8tyś od wartości 90tyś (zniżka 5%?) 3 rok 2,6tyś od wartości 80tyś (zniżka 10%).

Wartości oczywiście z czapy, nie mam pojęcia, kiedy się zaczynają zniżki i czy od 2-letniego samochodu wartego 80tyś jest mniejsza/większa kwota ubezpieczenia niż od nowego wartego 100tyś.

Chodzi mi o to, które wartości mogą być korzystniejsze w kolejnych latach (np. coraz mniejsza kwota ubezpieczenia u agenta). Czyli o co się dopytywać? 

Wydaje mi się, że może Ci chodzić o stałe/zmienne oprocentowanie u dealer'a lub o niższą kwotę ubezpieczenia za samochód w kolejnych latach u agenta. Choć sam nie wiem, jak się tego dowiedzieć przy zawieraniu umowy na pierwszy rok. Wydaje mi się, że myślimy o najkorzystniejszej polisie w danym roku a w kolejnych latach martwimy się od nowa o najlepszą polisę (wyjątek to brak zniżek w kolejnych latach u dealer'a, co powinniśmy uwzględnić w kalkulacji na pierwszy rok).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, lbuster napisał:

Chodzi mi o to, które wartości mogą być korzystniejsze w kolejnych latach

U agenta też chyba dostaniesz jakąś zniżkę za kontynuację. Ale to już chyba indywidualnie do ustalenia.

Kopalnią wiedzy będzie kol. maarec :)

Ja miałem korzystniejszą ofertę u dilera ( 1,8 % wartości ). Plus kolejny rok czy dwa w tej cenie. Za poprzedni samochód płaciłem więcej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam z ostatnich 3 lat to BiH i Czarnogóra albo Albania. Ale na bank kazali mi pokazać w co najmniej w dwóch miejscach. Później pokazywałem razem z innymi dokumentami - czasami nie chcieli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, danielpoz napisał:

Dawno się tym nie interesowałem i jesrem ciekawy jakie jeszcze kraje (europejskie) wymagają ZK? 

Wbrew pozorom trochę ich jest. Rosja, Turcja, Ukraina, prawie całe Bałkany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.