Skocz do zawartości

Ubezpieczenie nowego samochodu(przyczepy, kampera)


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

Pierwszy raz staję przed zakupem nowego pojazdu i chciałbym się Was podpytać, gdzie się ubezpieczyć. U Dealera czy u agenta ubezpieczeniowego?

Dealer z salonu przekonywał, że "ubezpieczenie dilerskie" jest lepsze, bo (jak pamiętam) zawsze odzyskuje się 100% wartości, jest bezgotówkowo i wkładają oryginalne części i nic Ciebie już nie interesuje. I nawet jeżeli ubezpieczenie będzie trochę droższe, to i tak się opłaca.

W agenta ubezpieczeniowego jak się podpytywałem, to podobno są pojedyncze osoby, które ubezpieczają u Nich nowe pojazdy i wychodziło, że jest troszkę taniej. Jednak aby dostać konkretną ofertę to muszę podać przynajmniej VIN.

Tak więc prośba do Was o opinie i Wasze doświadczenia, jak Wy wykupowaliście ubezpieczenie AC i OC itp do nowych pojazdów. Czy warto dopłacić do "ubezpieczenia dilerskiego" czy może jednak iść w tańszy wariant u agenta. Dodam tylko, że ja już od dawna nie mam ubezpieczenia AC, więc zniżki = 0% a na OC mam pełne zniżki i z tego co pamiętam w niektórych firmach można "pożyczyć" zniżki z OC do AC.

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje doświadczenie ma już 5 lat, więc nie wiem czy nadal jest aktualne, ale brałem pakiet ubezpieczeń dealerskich, z dwóch powodów:

1. był tańszy niż podobny pakiet u agenta/w internetach
2. wyjechałem z salonu od razu z ubezpieczeniem, więc jazda do domu już bezstresowa. W przypadku ubezpieczenia u agenta, to albo
- mogłem wyjechać z salonu tylko z OC "salonowym" (ważnym kilka dni, kompletnie bez ochrony AC, więc w razie kradzieży czy dzwonka między wyjazdem z salonu a kupnem ubezpieczenia u agenta lub w internetach  auto miałbym nie ubezpieczone i ryzykowałbym całą jego wartością.
- albo po kupnie musiałłbym zabrać tylko papiery z salonu, porobić zdjęcia, ubezpieczyć  i dopiero mógłbym wrócić odebrać, po sfinalizowaniu ubezpieczenia.. 

reasumując ubezpieczenie dealerskie miałem tańsze i łatwiejsze, więc nie za bardoz było się nad czym zastanawiać ;) Tak było 5 lat temu

Acha, jeśli chodzi o cenę, to oczywiście chodzi mi o porównanie ubezpieczeń o tych samych parametrach. (zakresie ochrony). Możliwe, że w internetach / u agenta jest taniej, ale najpewniej są to ubezpieczenie o dużo gorszych parametrach, o mniejszym zakresie ochrony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, lbuster napisał:

jest lepsze, bo (jak pamiętam) zawsze odzyskuje się 100% wartości

Jeżeli wykupisz opcje GAP, to samo możesz mieć u agenta

napisz do @maarec na pewno coś wymyśli, ja od kilku lat mam wszystko u niego i jest lepiej niż w dealerskim, które co rok mi proponują. 
 

dobry motyw na ,,zrobienie,, zniżek na AC to ubezpieczyć budę,  mi tak trochę zniżek doszło zanim ubezpieczałem auto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, lbuster napisał:

Cześć.

Pierwszy raz staję przed zakupem nowego pojazdu i chciałbym się Was podpytać, gdzie się ubezpieczyć. U Dealera czy u agenta ubezpieczeniowego?

Dealer z salonu przekonywał, że "ubezpieczenie dilerskie" jest lepsze, bo (jak pamiętam) zawsze odzyskuje się 100% wartości, jest bezgotówkowo i wkładają oryginalne części i nic Ciebie już nie interesuje. I nawet jeżeli ubezpieczenie będzie trochę droższe, to i tak się opłaca.

W agenta ubezpieczeniowego jak się podpytywałem, to podobno są pojedyncze osoby, które ubezpieczają u Nich nowe pojazdy i wychodziło, że jest troszkę taniej. Jednak aby dostać konkretną ofertę to muszę podać przynajmniej VIN.

Tak więc prośba do Was o opinie i Wasze doświadczenia, jak Wy wykupowaliście ubezpieczenie AC i OC itp do nowych pojazdów. Czy warto dopłacić do "ubezpieczenia dilerskiego" czy może jednak iść w tańszy wariant u agenta. Dodam tylko, że ja już od dawna nie mam ubezpieczenia AC, więc zniżki = 0% a na OC mam pełne zniżki i z tego co pamiętam w niektórych firmach można "pożyczyć" zniżki z OC do AC.

Pzdr.

Jak nie masz zniżek na AC to na 80% pakiet dilerski będzie tańszy - ale trzeba to sprawdzić. Czy lepszy ? często okrojony, ze swoimi OWU, bez opcji na ochronę zniżek, szyby, dobry assistance.

Co wesołe mimo logo Warty, Uniqa czy innej Hestii okazuje się, że to zupełnie inny produkt - inne owu, inne warunki.

U nich liczy się tylko wartość pojazdu razy 3-5% w zależności od promocji. W ten sposób dalej nie zbierasz zniżek, nie leci Ci historia AC i za 3-5 lat znowu mają Cię w garści :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki @Łza Włóczynutka za info. Ja się dowiem, co będzie tańsze u mnie, jak będę miał przynajmniej VIN. Dobre argumenty za ubezpieczeniem u dilera :ok:

39 minut temu, jacekzoo napisał:

dobry motyw na ,,zrobienie,, zniżek na AC to ubezpieczyć budę

Nawet się tym interesowałem jak kupiłem budę, jednak dali mi cenę zaporową - już nie pamiętam ile, było to jakieś 5 lat temu. Teraz wiem, że powinienem wtedy się odezwać do Maarec'a ;) 

22 minuty temu, maarec napisał:

Jak nie masz zniżek na AC to na 80% pakiet dilerski będzie tańszy - ale trzeba to sprawdzić.

O ile dobrze pamiętam to wstępnie w salonie wyliczyli jakieś 4-4,5 tyś a w ubezpieczalni chyba było poniżej 4 tysi. Ale wiadomo - to wróżenie z fusów.

22 minuty temu, maarec napisał:

Czy lepszy ? często okrojony, ze swoimi OWU, bez opcji na ochronę zniżek, szyby, dobry assistance.

No to mnie zdziwiłeś :look: Chyba będę musiał po prostu porównać obydwa ubezpieczenia i je przeanalizować. Pozwolisz, że dodatkowo odezwę się do Ciebie na priv, bo wiem, że wiele osób chwali sobie współpracę z Tobą :) 

22 minuty temu, maarec napisał:

W ten sposób dalej nie zbierasz zniżek, nie leci Ci historia AC i za 3-5 lat znowu mają Cię w garści :)

Dzięki za info - to jest argument za wyborem u agenta. Jednak kiedyś było można "przenosić" zniżki z OC. Czy nadal tak jest w niektórych firmach ubezpieczeniowych?

 

Dziękuję Wam za odzew :dzieki:

Edytowane przez lbuster (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, lbuster napisał:

Cześć.

Pierwszy raz staję przed zakupem nowego pojazdu i chciałbym się Was podpytać, gdzie się ubezpieczyć. U Dealera czy u agenta ubezpieczeniowego?

Dealer z salonu przekonywał, że "ubezpieczenie dilerskie" jest lepsze, bo (jak pamiętam) zawsze odzyskuje się 100% wartości, jest bezgotówkowo i wkładają oryginalne części i nic Ciebie już nie interesuje. I nawet jeżeli ubezpieczenie będzie trochę droższe, to i tak się opłaca.

W agenta ubezpieczeniowego jak się podpytywałem, to podobno są pojedyncze osoby, które ubezpieczają u Nich nowe pojazdy i wychodziło, że jest troszkę taniej. Jednak aby dostać konkretną ofertę to muszę podać przynajmniej VIN.

Tak więc prośba do Was o opinie i Wasze doświadczenia, jak Wy wykupowaliście ubezpieczenie AC i OC itp do nowych pojazdów. Czy warto dopłacić do "ubezpieczenia dilerskiego" czy może jednak iść w tańszy wariant u agenta. Dodam tylko, że ja już od dawna nie mam ubezpieczenia AC, więc zniżki = 0% a na OC mam pełne zniżki i z tego co pamiętam w niektórych firmach można "pożyczyć" zniżki z OC do AC.

Pzdr.

Dobry broker ubezpieczeniowy przebije prawie każdą ofertę dealera albo leasingu (chyba, że nie masz zniżek, albo masz jeszcze zwyżki). Dobry broker najpierw zapyta, czy chcesz mieć dobre ubezpieczenie (bez tzw. gwiazdek i pewnych wyłączeń - niekoniecznie najtańsze), czy jednak wolisz mieć najtańsze, bez względu na (w razie szkody) koszty ;)

Co do GAP, pamiętaj, że można je mieć nawet dla osoby fizycznej.

Generalnie nie ma reguły, czasem dealer ma naprawdę dobry i cenowo sensowy pakiet dealerski, a czasem broker go przebije. Ważne jest realne porównanie uwzględniające wszelkie wyłączenia i ograniczenia, bo chyba nie chciałbyś, żeby nową furę w razie czego naprawiała "sieć naprawcza" zamiast ASO, albo nie chciałbyś dokładać do szkody np 1000 zł? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy pierwszym aucie z salonu lepszą ofertę dostałem u swojego stałego ubezpieczyciela, a teraz np. musiałem zakupić ubezpieczenie dealera, ponieważ miało to powiązanie z promocją na auto. Mimo tego "przymusu" i tak dostałem super ofertę, której mój agent by nie przebił.

Bez wyliczeń i porównywania się nie obejdzie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, lbuster napisał:

Dzięki @Łza Włóczynutka za info. Ja się dowiem, co będzie tańsze u mnie, jak będę miał przynajmniej VIN. Dobre argumenty za ubezpieczeniem u dilera :ok:

Nawet się tym interesowałem jak kupiłem budę, jednak dali mi cenę zaporową - już nie pamiętam ile, było to jakieś 5 lat temu. Teraz wiem, że powinienem wtedy się odezwać do Maarec'a ;) 

O ile dobrze pamiętam to wstępnie w salonie wyliczyli jakieś 4-4,5 tyś a w ubezpieczalni chyba było poniżej 4 tysi. Ale wiadomo - to wróżenie z fusów.

No to mnie zdziwiłeś :look: Chyba będę musiał po prostu porównać obydwa ubezpieczenia i je przeanalizować. Pozwolisz, że dodatkowo odezwę się do Ciebie na priv, bo wiem, że wiele osób chwali sobie współpracę z Tobą :) 

Dzięki za info - to jest argument za wyborem u agenta. Jednak kiedyś było można "przenosić" zniżki z OC. Czy nadal tak jest w niektórych firmach ubezpieczeniowych?

 

Dziękuję Wam za odzew :dzieki:

Vin jest wskazany ale nie jest konieczny - wpisuje się "podobny" - z danej marki, dane pojazdu znasz i podstawowa oferta w 5 minut jest.

Pytanie od jakiej wartości ta składka i czy będzie leasing, bo on odrzuci 80% ofert z rynku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki @pjetko za odpowiedź. Ja co prawda miałem AC przez kilka lat (3-5), ale na koniec naprawiłem sobie jakąś drobną szkodę i od tamtego czasu minęło już z 10 lat, więc zakładam że mam 0% zniżek/zwyżek :(  Czyli ubezpieczenie dielerskie będzie prawdopodobnie bardziej atrakcyjne. Z drugiej strony nie będą mi leciały zniżki a po 3 latach dalej będę musiał wykupywać ubezpieczenie, bo wartość samochodu nie pozwoli mi na rezygnację z AC :( 

4 minuty temu, szary11 napisał:

Bez wyliczeń i porównywania się nie obejdzie ?

No właśnie chyba tylko to mi pozostaje. Ale dzięki Wam już wiem więcej. Będę musiał o tym poczytać, bo w tym temacie jestem zielony i nie wiem nawet co chcę :) :( Znaczy się wiem co chcę :) - chcę tanio i dobrze :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, pjetko napisał:

Dobry broker ubezpieczeniowy przebije prawie każdą ofertę dealera albo leasingu (chyba, że nie masz zniżek, albo masz jeszcze zwyżki). Dobry broker najpierw zapyta, czy chcesz mieć dobre ubezpieczenie (bez tzw. gwiazdek i pewnych wyłączeń - niekoniecznie najtańsze), czy jednak wolisz mieć najtańsze, bez względu na (w razie szkody) koszty ;)

Co do GAP, pamiętaj, że można je mieć nawet dla osoby fizycznej.

Generalnie nie ma reguły, czasem dealer ma naprawdę dobry i cenowo sensowy pakiet dealerski, a czasem broker go przebije. Ważne jest realne porównanie uwzględniające wszelkie wyłączenia i ograniczenia, bo chyba nie chciałbyś, żeby nową furę w razie czego naprawiała "sieć naprawcza" zamiast ASO, albo nie chciałbyś dokładać do szkody np 1000 zł? ;)

Podstawą jest ustalenie faktów czy ofertę składa się dla osoby prywatnej czy firmy, czy pod leasing, kredyt czy  za gotówkę oraz czy ofertę składka :

- przedstawiciel agenta

- agent

- broker (egzamin państwowy w KNF, zdawalność poniżej 10%,  3 terminy rocznie, koszt ok 700zł za podejście)

- leasing

- diler

Co ciekawe każdy może mieć inną ofertę z tego samego towarzystwa :)

osobiście mogę pochwalić się dyplomem brokera, który od ok 5 lat wisi na ścianie jako ozdoba  i oczekuje na dzień kiedy zdecyduje się z niego skorzystać. Zdałem w pierwszym terminie z wynikiem chyba 88/100 - zdany przy 80 pkt. Działalność jako agent jest na dzień dzisiejsza dla mnie korzystniejsza z kilku względów.

 

 

 

4 minuty temu, lbuster napisał:

Znaczy się wiem co chcę :) - chcę tanio i dobrze :D

Ostatnio był taki mem - chcesz kupić tanią i dobrą polisę ? - niestety musisz wykupić dwie ! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Łza Włóczynutka napisał:

Moje doświadczenie ma już 5 lat, więc nie wiem czy nadal jest aktualne, ale brałem pakiet ubezpieczeń dealerskich, z dwóch powodów:

1. był tańszy niż podobny pakiet u agenta/w internetach
2. wyjechałem z salonu od razu z ubezpieczeniem, więc jazda do domu już bezstresowa. W przypadku ubezpieczenia u agenta, to albo
- mogłem wyjechać z salonu tylko z OC "salonowym" (ważnym kilka dni, kompletnie bez ochrony AC, więc w razie kradzieży czy dzwonka między wyjazdem z salonu a kupnem ubezpieczenia u agenta lub w internetach  auto miałbym nie ubezpieczone i ryzykowałbym całą jego wartością.
- albo po kupnie musiałłbym zabrać tylko papiery z salonu, porobić zdjęcia, ubezpieczyć  i dopiero mógłbym wrócić odebrać, po sfinalizowaniu ubezpieczenia..

Czyli jakbyś kupił u agenta to byś nie miał ochrony w momencie wyjazdu z salonu? Niby dlaczego? Co za różnica gdzie kupujesz OC i AC. Początek ubezpieczenia masz zawsze taki jaki sobie ustalisz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, lbuster napisał:

No to mnie zdziwiłeś :look: Chyba będę musiał po prostu porównać obydwa ubezpieczenia i je przeanalizować

Przy porównaniu zapytaj jeszcze o kontynuację na kolejne lata. Mnie akurat bardziej opłacało się wziąć razem z samochodem od dilera. Córka kupowała w zeszłym roku używkę i okazało się, że mój agent, u którego zawsze kupowałem polisy nie był w stanie przebić oferty do kontynuacji ubezpieczenia czasowego, które wystawił handlarz. Taką zniżkę dawał pewien ubezpieczyciel. Tak, że trzeba trochę postudiować oferty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, maarec napisał:

Vin jest wskazany ale nie jest konieczny - wpisuje się "podobny" - z danej marki, dane pojazdu znasz i podstawowa oferta w 5 minut jest.

OK, to wyślę na priv podstawowe dane, by tutaj nie robić OT i prośba o wstępną kalkulację.

55 minut temu, jacek00 napisał:

Czyli jakbyś kupił u agenta to byś nie miał ochrony w momencie wyjazdu z salonu? Niby dlaczego? Co za różnica gdzie kupujesz OC i AC. Początek ubezpieczenia masz zawsze taki jaki sobie ustalisz. 

@Łza Włóczynutka napisał, że przy odbiorze z salonu od ręki podpisujesz papiery na ubezpieczenie i pozamiatane. W przypadku agenta trzeba pierw odebrać jakieś papiery z salonu, udać się do ubezpieczalni i dopiero można wracać po odbiór samochodu :( To może zniechęcać :( 

Godzinę temu, BUMERANG napisał:

Przy porównaniu zapytaj jeszcze o kontynuację na kolejne lata.

Możesz to rozwinąć? Chodzi o nienaliczanie zniżek w przypadku salonu czy o coś innego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, lbuster napisał:

OK, to wyślę na priv podstawowe dane, by tutaj nie robić OT i prośba o wstępną kalkulację.

@Łza Włóczynutka napisał, że przy odbiorze z salonu od ręki podpisujesz papiery na ubezpieczenie i pozamiatane. W przypadku agenta trzeba pierw odebrać jakieś papiery z salonu, udać się do ubezpieczalni i dopiero można wracać po odbiór samochodu :( To może zniechęcać :( 

Nic nie trzeba odbierać, nigdzie nie trzeba się udawać. Ubezpieczasz auto tak samo tylko komu innemu płacisz za składkę. Nie ma znaczenia u kogo ubezpieczasz. W moim przypadku załatwianie formalności z dealerem nie różniło się niczym od załatwiania formalności z brokerem - wszystko online przez maila, polisa też na maila i opłacasz. Przecież ubezpieczając u dealera też de facto zawierasz umowę z jakąś ubezpieczalnią - np. w Renault było to PZU.

 

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.