Skocz do zawartości

Skrzynka w Hobby 400 Deluxe 2000r.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

jestem "świeżym" posiadaczem przyczepy Hobby 400 Deluxe  2000 rok i całkowitym laikiem w temacie. 

Czy ktoś mógłby pomóc i podpowiedzieć mi do czego służy ta czarna skrzynka widoczna na poniższych zdjęciach ?

IMG_0689.thumb.jpeg.41a1230a312e16962ad9356897e8c67c.jpeg

IMG_0687.thumb.jpeg.71eb3aa7b3b838b61dbd33dd8ed862a9.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej skrzynce są rozdzielone przewody przychodzące z wtyczki przy haku i zasilające poszczególne światła przyczepy (te do jazdy, czyli pozycje, stopy kierunki i obrysowe).

Ale w bardziej wypasionych wersjach, jak sama nazwa wskazuje - czarna skrzynka - znajduje się rejestrator prędkości jazdy i nacisku na hak :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Stu napisał:

W tej skrzynce są rozdzielone przewody przychodzące z wtyczki przy haku i zasilające poszczególne światła przyczepy (te do jazdy, czyli pozycje, stopy kierunki i obrysowe).

Nie do końca, ta rozdziela właściwie , na lodówkę , pompki i zasilanie 12V w kuchni i łazience , światła pozycyjne przednie, oraz na przewód ktory idzie do tylu gdzie jest rozdzielenie na swiatla

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Stu @Kwiatek79 Dziękuje za podpowiedź. 

Mam jeszcze poniższe pytania.

1. Mając podłączoną przyczepę do holownika (zdjęcia wtyczek przyczepy i holownika poniżej) jakie urządzenia (np. oświetlenie, pompa wody itp.) w przyczepie będą działały na prądzie z akumulatora holownika? (używam standardowej przejściówki 7pin -> 13pin)

1487475600_wtyczkaHobby.jpeg.fc44b972b658782487461a91873740d7.jpeg1291454269_wtyczkaholownik.jpeg.dc898fb6524bd7579f1b193b3db49bf2.jpeg

2. Jakie z poniższych przełączników muszę włączyć/wyłączyć aby moc korzystać z prądu z akumulatora holownika?

IMG_0699.jpeg.06d84b43453f76774456c59d5c3b6f58.jpegIMG_0698.thumb.jpeg.03a6270bcffe8aac76fa21e050a0e380.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



[mention=1555]Stu[/mention] [mention=39087]Kwiatek79[/mention] Dziękuje za podpowiedź. 
Mam jeszcze poniższe pytania.
1. Mając podłączoną przyczepę do holownika (zdjęcia wtyczek przyczepy i holownika poniżej) jakie urządzenia (np. oświetlenie, pompa wody itp.) w przyczepie będą działały na prądzie z akumulatora holownika? (używam standardowej przejściówki 7pin -> 13pin)
1487475600_wtyczkaHobby.jpeg.fc44b972b658782487461a91873740d7.jpeg1291454269_wtyczkaholownik.jpeg.dc898fb6524bd7579f1b193b3db49bf2.jpeg
2. Jakie z poniższych przełączników muszę włączyć/wyłączyć aby moc korzystać z prądu z akumulatora holownika?
IMG_0699.jpeg.06d84b43453f76774456c59d5c3b6f58.jpegIMG_0698.thumb.jpeg.03a6270bcffe8aac76fa21e050a0e380.jpeg


Ad 1. Żadne. Masz wtyczkę od przyczepy 7 pin i tam nie ma miejsca na żadne dodatkowe zasilanie przyczepy. Chyba, że jest po partyzancku podpięte pod tylne przeciwmgłowe. Najlepiej rozbierz wtyczkę i sprawdź czy nie ma tam poukrywanych więcej przewodów (tzn więcej niż 7). Jeśli są to trzeba ustalić który do czego i zmienić wtyczkę na 13 pin. Sprawdź też czy w holowniku jest rozszerzona wiązka do gniazda czy tylko pod same światła.
Jeśli wszystko byłoby podpięte prawidłowo to powinno Ci działać oświetlenie (lub tylko niektóre lampki na 12V), pompka wody i spłuczka (jeśli masz elektryczną). Po włączeniu zapłonu powinna działać lodówka. Ten czerwony przycisk (nr 5)na trzecim zdjęciu załącza 12V na lodówkę.

Ad 2.
- 1-4 wygląda jak włączniki oświetlenia, ale czy wszystkie do tego służą to nie wiem
- 5 lodówka 12V
- 6 lodówka 230V
- 7 regulacja chłodzenia lodówki na prądzie
- 8 nie jestem pewny, ale coś do gazu
- 9 chyba regulacja chłodzenia na gazie
- 10 iskrownik do odpalania lodówki na gazie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, steven napisał:


 

 


Ad 1. Żadne. Masz wtyczkę od przyczepy 7 pin i tam nie ma miejsca na żadne dodatkowe zasilanie przyczepy. Chyba, że jest po partyzancku podpięte pod tylne przeciwmgłowe. Najlepiej rozbierz wtyczkę i sprawdź czy nie ma tam poukrywanych więcej przewodów (tzn więcej niż 7). Jeśli są to trzeba ustalić który do czego i zmienić wtyczkę na 13 pin. Sprawdź też czy w holowniku jest rozszerzona wiązka do gniazda czy tylko pod same światła.
Jeśli wszystko byłoby podpięte prawidłowo to powinno Ci działać oświetlenie (lub tylko niektóre lampki na 12V), pompka wody i spłuczka (jeśli masz elektryczną). Po włączeniu zapłonu powinna działać lodówka. Ten czerwony przycisk (nr 5)na trzecim zdjęciu załącza 12V na lodówkę.

Ad 2.
- 1-4 wygląda jak włączniki oświetlenia, ale czy wszystkie do tego służą to nie wiem
- 5 lodówka 12V
- 6 lodówka 230V
- 7 regulacja chłodzenia lodówki na prądzie
- 8 nie jestem pewny, ale coś do gazu
- 9 chyba regulacja chłodzenia na gazie
- 10 iskrownik do odpalania lodówki na gazie

 

Wtyczka pokazana na zdjęciu ma 13 pin. Ale niestety masz inne gniazdo. Najlepiej było by wymienić samą wtyczkę i wtedy zobaczysz co Ci działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtyczka pokazana na zdjęciu ma 13 pin. Ale niestety masz inne gniazdo. Najlepiej było by wymienić samą wtyczkę i wtedy zobaczysz co Ci działa.
Racja, faktycznie jest to ten stary typ 13 pin. Nie przyjrzałem się dokładnie
Jednak nie zmienia to faktu, że ze zwykłą przejściówką 7>13 działać nic nie będzie w przyczepie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za wszystkie odpowiedzi. W takim razie pozostaje mi tylko wymiana w przyczepie wtyczki na 13 Pin.

Czy ma ktoś może jakiś schemat jak  konkretnie podłączyć/przełożyć taką końcówkę 13 Pin w przyczepie Hobby 400 rok 2000?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Piotrekm13 napisał:

Zobacz tutaj

Jeśli u ciebie nic nie było kombinowane to powinno wystarczyć odpowiednie poprzepinanie odpowiednich kabelków i powinno działać. 

 

 

Dziękuje za podpowiedź i linka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Piotrekm13 napisał:

Zobacz tutaj

Jeśli u ciebie nic nie było kombinowane to powinno wystarczyć odpowiednie poprzepinanie odpowiednich kabelków i powinno działać. 

 

 

A możecie doradzic mi jeszcze jaka konkretnie wtyczke 13 Pin kupic? Czy sa jakies wtyczki 13 pin dedykowane do specjalnie przyczep kempingowych, czy jest to poprostu standard 13 pin? Jakis link do oferty? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Grzegorz1977 napisał:

A możecie doradzic mi jeszcze jaka konkretnie wtyczke 13 Pin kupic? Czy sa jakies wtyczki 13 pin dedykowane do specjalnie przyczep kempingowych, czy jest to poprostu standard 13 pin? Jakis link do oferty? 

Nie wiem czy są jakieś dedykowane. Ja zakładałem  tydzień temu taką:

https://allegro.pl/oferta/wtyczka-13-biegunowa-13-pin-solidna-12v-7886010757

Nie wiem czy jest dobra czy zła. Działa. Jak będą problemy to zmienię.

Jedyne co zaobserwowałem to trzeba ostrożnie wkręcać śrubki w tulejkach mocujących kable. Ze względu na grubość ścianki tulejki jest bardzo mało gwintu i łatwo go zniszczyć. Nie wiem czy to przypadłość tej konkretnej, czy wszystkie tak mają, ze względu na ograniczone miejsce na 13 kabli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.