Skocz do zawartości

Polska w pigułce.


DarekSłupsk

Rekomendowane odpowiedzi

 

Są działy wszystkich regionów Polski ale znaleźć wszystko na  trasę przez Polskę w setkach tematów i komentarzach to nie lada sztuka. 

Więc drogie Panie i Panowie.

POLSKA W PIGUŁCE 

Proszę nie dyskutujmy tu o konkretnych miejscach. Bo zaraz zrobi sie kilkaset postów. Chodzi o to zeby każdy kto tutaj wejdzie nie musiał przeglądać dziesiątek stron i komentarzy.

Podajemy miejsca  do których warto zajrzeć , proszę nie pytać czy tu albo tam jest kemping ,prąd itp. Każdy przecież może to sprawdzić dzwoniąc do konkretnego miejsca , lub wyszukując informację w internecie. 

Polecamy wszelkie atrakcje turystyczne i urocze miejsca z widokiem.

Pinezka z Google lub

Województwo -

miejscowość -

ulica, nr. -

Atrakcja -

 

Temat jest w dziale podróże ale Polska Południowa a dotyczy wielu regionów. Więc jeśli moderator forum uzna za słuszne żeby temat wyodrębnić, to było by chyba fajniej.

My z żoną w sierpniu startujemy z północy i chcemy przez 2 tyg przejechać Polskę tak jak mniej więcej zaznaczyłem na mapie. 11 województw. Dodam niebawem atrakcje z mojego rejonu.

 

 

IMG_20210508_141627.jpg

Edytowane przez DarekSłupsk (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, po jednym dniu na każde województwo. Super pomysł.

Tylko tak z ciekawości ośmielam się zapytać, chodzi Ci o wypoczynek, zwiedzanie, zaliczenie kilometrów z przyczepą???? Bo przypomniał mi się tytuł jakiegoś filmu, mniej więcej "Jeśli dziś poniedziałek, to jestem w ....." (wpisać dowolną nazwę województwa).

Gdybym to ja dla siebie planował, to bym przez te 2 tygodnie plądrował woj. warmińsko-mazurskie. Przez ten czas i tak wszystkich ciekawostek i osobliwości tego regionu nie zdołałbym dotknąć.

 

Edytowane przez powolniak (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest dział z podziałem na regiony i myślę, że to w zupełności wystarczy. trzeba trochę poszukać, a mnożenie tematów i ich rozdrabnianie uważam za śmiecenie. W 12 dni nie da się nawet liznąć 11 województw - to będzie raczej "przejechanie" tych terenów i nawinięcie na licznik ileś tam setek km. Takie jest moje zdanie, ale każdy może robić co mu się podoba.

Tak dla przykładu. W zeszłym roku przez 4 tygodnie byliśmy na Podlasiu (od Sokółki po Białą Podlaską) Spaliśmy w pięciu miejscach (Białowieża, Pentowo- Europejska Wioska Bociania, Kruszyniany, Mielnik i Biała Podlaska) i dzisiaj czujemy niedosyt tego co jeszcze mogliśmy zobaczyć.

 Nie piszę tego aby odradzać Wam tego co zaplanowaliście, bo każdy z nas ma swoje podejście do karawaningu i swój sposób na spędzanie urlopu. I to jest fajne. Napiszcie relację z tej objazdówki.

 A tak na marginesie dlaczego uważasz, że niektóre wypowiedzi, czy pytania - podkreślam pytania - w tym temacie, za spam - pozwól innym mieć odmienne zdanie na Twoją propozycję

Edytowane przez ed (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Nie wiedziałem ze  istnieje taka mapa/aplikacja z zaznaczonymi tymi miejscami. Nie chcemy z żoną zwiedzić wszystkiego w 11 województwach. Być może w niektórych nawet sie nie zatrzymamy. Jednak na pewno przez nie przejedziemy.

Uznalem jedną wypowiedź jako spam ponieważ prosiłem zeby tego nie robić w tym temacie. Mialy byc suche informacje, wymienione tylko atrakcje bez komentowania tej podróży. Ale skoro taka mapa juz jest to ten temat można już uznać za bezcelowy. Ewentualnie kto będzie mial ochotę może podzielic sie relacją ze swojej podróży doodokoła naszego pięknego kraju. 

Edytowane przez DarekSłupsk (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

To że istnieje mapa nie wyklucza innej takich apek i map nawiasem jest przynajmniej kilka

Takie kółko w 12 dni nawet busem byłby to bezsens a z buda nieco wolniej to leci
No chyba że chodzi o to aby tylko sobie pojeździć z ogonem
To sprint a nie wypoczynek czy zwiedzanie.
Realnie okroić do 1/2 i wtedy może być z grubsza ok ale też bez szału pobytowego
Policz nawet tylko km bo średnia przelotowa po zadupiach dobrze będzie jak wyjdzie 60km/h

Wysłane przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.05.2021 o 14:10, smok_wawelski napisał:

To że istnieje mapa nie wyklucza innej takich apek i map nawiasem jest przynajmniej kilka

Takie kółko w 12 dni nawet busem byłby to bezsens a z buda nieco wolniej to leci
No chyba że chodzi o to aby tylko sobie pojeździć z ogonem
To sprint a nie wypoczynek czy zwiedzanie.
Realnie okroić do 1/2 i wtedy może być z grubsza ok ale też bez szału pobytowego
Policz nawet tylko km bo średnia przelotowa po zadupiach dobrze będzie jak wyjdzie 60km/h

Wysłane przy użyciu Tapatalka
 

Racja . Przypomina mi to nakręcanie kilometrów na motocyklu w dawnych czasach. Kiedyś zrobiłem w tydzień 3500 tys km i bolał mnie zadek , łącznie z odparzeniami.  Przyjemnosć tego wypoczynku była nikła , za to jakieś wyzwanie a i owszem:) 

Budy nie chciałoby mi się tak ciągać ... o ile ja po moich motocyklowych maratonach , zamykając oczy widziałem tylko drogę i jazdę a mózg próbował się ułożyc. To po takiej wycieczce przyczepą dzień w dzień chyba będzie uczucie że ktoś za Tobą chodzi :)

 

Edytowane przez Dioblik (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.