Skocz do zawartości

Eifelland Holiday 485 TU lodówka electroluź

Rekomendowane odpowiedzi

Szanowni Państwo
Jestem posiadaczem przyczepy Knus Eifelland Sunshine 485 TU w której znajduje się lodówka Electrolux RM4270. Niestety nie działa chłodzenie na 230V. Gazowe działa bez zarzutu. Chciałbym wymontować lodówkę, ale niestety po wykręceniu 4 wkrętów w środku lodówki lekko wysuwa się, blokuje łącze gazowe i krotki przewód zasilania. Czy moglibyście Państwo podpowiedzieć jak  wymontować lodówkę.W załączeniu zdjęcia lodówki.

Maciej

20180803_114122.jpg

20180803_114136.jpg

20180803_114144.jpg

20180803_114158.jpg

20180803_114301.jpg

20210506_234816.jpg

20210506_234844.jpg

Cztery wkręty w bocznych ścianach lodówki (po dwa na stronę), pod zaślepkami od wewnątrz lodówki. Ewentualnie potrafią czasem złapać, obudowę tylnej przestrzeni zalodówkowej do bocznej ścianki - dostęp po zdjęciu kratki wentylacyjnej na zewnątrz przyczepy. 

A nie doczytałem. Oczywiście instalacje gazową, 12V i 230V musisz wypiąć. U mnie 230 było do gniazdka po normalnej wtyczce. 12V wypinałem na górze lodówki w kostkach

20190210_131239.jpg

8 godzin temu, Maciej1963 napisał:
 blokuje łącze gazowe i krotki przewód zasilania.

Chciałeś wymontować lodówkę bez odkręcenia przyłącza gazowego i odłączenia przewodów zasilania? Musisz to wszystko odkręcić. 

39 minut temu, jacek00 napisał:

Chciałeś wymontować lodówkę bez odkręcenia przyłącza gazowego i odłączenia przewodów zasilania? Musisz to wszystko odkręcić. 

Da się jak mocno ciągniesz, tylko wychodzi razem z butlą, którą później przy montowaniu trzeba z powrotem przepychać do bakisty.?

44 minuty temu, Tomii napisał:

Cztery wkręty w bocznych ścianach lodówki (po dwa na stronę), pod zaślepkami od wewnątrz lodówki. Ewentualnie potrafią czasem złapać, obudowę tylnej przestrzeni zalodówkowej do bocznej ścianki - dostęp po zdjęciu kratki wentylacyjnej na zewnątrz przyczepy. 

A nie doczytałem. Oczywiście instalacje gazową, 12V i 230V musisz wypiąć. U mnie 230 było do gniazdka po normalnej wtyczce. 12V wypinałem na górze lodówki w kostkach

20190210_131239.jpg

Podłączę się... Gdzie jest ta kostka? Dostęp też przez kratki od zewnątrz?

15 minut temu, Piotrekm13 napisał:

Podłączę się... Gdzie jest ta kostka? Dostęp też przez kratki od zewnątrz?

1. Odpinasz instalację gazową.

2. Wyciągasz 10 cm lodówkę, tak żeby nie urwać kabli

3. Na górnym "zwieńczeniu lodówki" od zewnątrz za pokrętłami i włącznikami masz kostkę ?

4 minuty temu, Tomii napisał:

1. Odpinasz instalację gazową.

2. Wyciągasz 10 cm lodówkę, tak żeby nie urwać kabli

3. Na górnym "zwieńczeniu lodówki" od zewnątrz za pokrętłami i włącznikami masz kostkę ?

Trochę mnie nastraszyłeś. Nie lubię grzebać przy gazie. ?

Szykuję się do wymiany wtyczki z 7 na 13 pin oraz przy okazji całego okablowania, aby szło prosto do lodówki.

Jeśli się da wysunąć kawałek lodówkę to spróbuje bez odpinania gazu. 

Godzinę temu, Piotrekm13 napisał:

Trochę mnie nastraszyłeś. Nie lubię grzebać przy gazie. ?

Szykuję się do wymiany wtyczki z 7 na 13 pin oraz przy okazji całego okablowania, aby szło prosto do lodówki.

Jeśli się da wysunąć kawałek lodówkę to spróbuje bez odpinania gazu. 

Wiesz to chyba bezpieczniej odkręcić a później przykręcić (sprawdzić chociaż wodą z mydłem) niż powyginać instalację, po naprężać i liczyć po cichu że nie ruszałem, więc jest ok. Najlepiej zrobić co trzeba i pojechać na próbę ciśnieniową 150 mbar próbnie 5 minut i 5 minut testowo przy tym samym ciśnieniu.

Instalację gazową rozkręcasz i sprawdzasz przez kratkę wentylacyjną.20190210_133454.jpg