Skocz do zawartości

Oświetlenie przyczepy z aku auta


Młynek

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie o prawidłowe działanie elektryki w przyczepie. Po wyłączeniu auta w przyczepie nadal działa oświetlenie led pod sufitem, oświetlenie toalety oraz lodówka . Czy tak powinno być, czy oświetlenie powinno działać tylko przy włączonym zapłonie ?

Mam oryginalny hak z 13 pinowym gniazdem przystosowany pod przyczepę kempingową.

przyczepa do Fendt Platin 610 z 2011 r 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wyłączeniu silnika samochodu  winny działać oświetlenie (te na 12V) i pompki. Lodówka winna działać tylko przy załączonym silniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, ed napisał:

Po wyłączeniu silnika samochodu  winny działać oświetlenie (te na 12V) i pompki. Lodówka winna działać tylko przy załączonym silniku.

W lodowce może działać tylko światło, u mnie tak jest. Dopiero po zapłonie działa chłodzenie po 12v. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuje za odpowiedzi, to u mnie pewnie jest wszystko ok . Zajrzałem do lodówki, działało światło, wiec przyjąłem ze lodówka działa, ale prawdę mówiąc nie wiem jak sprawdzić czy lodówka się wtedy rozłącza ...

co do oświetlenia, działa oświetlenie Led ale główne lampy już nie, wiec wychodzi na to ze wszystko jest poprawnie . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,tak jak przedmówcy piszą,po podłączeniu przyczepy pod auto,w przyczepie powinno być,światło w toalecie,spłuczka,oświetlenie kuchnia,lodówka,i tu uwaga trzeba pamiętać że może rozładować akumulator w samochodzie.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Czarek236 napisał:

Witaj,tak jak przedmówcy piszą,po podłączeniu przyczepy pod auto,w przyczepie powinno być,światło w toalecie,spłuczka,oświetlenie kuchnia,lodówka,i tu uwaga trzeba pamiętać że może rozładować akumulator w samochodzie.

Pozdrawiam.

W lodówce - na wyłączonym zapłonie w samochodzie - co najwyżej światło, ale nie grzałka.

9 godzin temu, Młynek napisał:

Bardzo dziękuje za odpowiedzi, to u mnie pewnie jest wszystko ok . Zajrzałem do lodówki, działało światło, wiec przyjąłem ze lodówka działa, ale prawdę mówiąc nie wiem jak sprawdzić czy lodówka się wtedy rozłącza ...

Miernikiem najprościej.

Bez narzędzi? Na podpiętej do holownika wtyczce cepy, zapłon w holowniku wyłączony -  w cepie lodówka na 12V wyłączona - włącz jakiekolwiek światło w cepie, a potem załącz lodówkę na 12 V. Jeśli światło przygaśnie, grzałka w lodówce działa (nieprawidłowo)*, jeśli nic się w natężeniu światła nie zmienia - grzałka nie działa (prawidłowo).

*jeżeli masz akumulator w cepie, to w pierwszej kolejności zrób takie samo sprawdzenie na odpiętej od samochodu wtyczce przyczepy. Jeżeli światło będzie przygasać, to ktoś wpiął lodówkę w instalację akumulatora przyczepy - też nieprawidłowo. Wtedy lodówka nie jest raczej zasilana  z holownika, a z aku w przyczepie.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.