Skocz do zawartości

Nowy nabytek - Hobby 400 Sfe De luxe - 2021


pawel1966

Rekomendowane odpowiedzi

 

Godzinę temu, ZdzislawW napisał:
Pawel1966. Nie wiem dlaczego miałeś zapłacić za certyfikat przeglądu gazowego . Ja odbierając nową przyczepę z CARGO Wejcherowo dostałem certyfikat za darmo z nalepką do 2023. Pewnie rekompensata za Duocontrol.

Przecież nowa przyczepa ma fabrycznie przegląd ważny dwa lata. Więc to żadna rekompensata. Jak nie dali Ci duokontrola a wzięli za to pieniądze to uderzaj do nich, bo łaski nie robią

 

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 76
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

20 minut temu, jacek00 napisał:


 

 


Przecież nowa przyczepa ma fabrycznie przegląd ważny dwa lata. Więc to żadna rekompensata. Jak nie dali Ci duokontrola a wzięli za to pieniądze to uderzaj do nich, bo łaski nie robią

 

Przecież to oczywisty chwyt marketingowy. 

Sprzedawca: Za opóźnienie dajemy Panu Ducontrol w gratisie

Klient: Dziękuję bardzo (myśli sobie przy okazji jaka super firma z super podejściem do klienta).

Po montażu:

Sprzedawca: Zgodnie z obietnicą zamontowaliśmy Panu w gratisie Duocontrol. Ale teraz trzeba zrobić próbę szczelności, czy zrobić od razu? Koszt 350zł...

Już zadowolony Klient bo otrzymał gratisa - przynajmniej tak mu się wydaje:  Oczywiście skoro trzeba to trzeba 

I tak za popryskaniem sprejem (Na 99% nic więcej nie zrobili bo niby po co)  oraz wystawienie świstka (który w Polsce nie jest wymagany) sprzedawca zrekompensował sobie gratis.

Wszyscy są zadowoleni? Tak. I to jest najważniejsze :)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Gizbern napisał:

Przecież to oczywisty chwyt marketingowy. 

Sprzedawca: Za opóźnienie dajemy Panu Ducontrol w gratisie

Klient: Dziękuję bardzo (myśli sobie przy okazji jaka super firma z super podejściem do klienta).

Po montażu:

Sprzedawca: Zgodnie z obietnicą zamontowaliśmy Panu w gratisie Duocontrol. Ale teraz trzeba zrobić próbę szczelności, czy zrobić od razu? Koszt 350zł...

Już zadowolony Klient bo otrzymał gratisa - przynajmniej tak mu się wydaje:  Oczywiście skoro trzeba to trzeba 

I tak za popryskaniem sprejem (Na 99% nic więcej nie zrobili bo niby po co)  oraz wystawienie świstka (który w Polsce nie jest wymagany) sprzedawca zrekompensował sobie gratis.

Wszyscy są zadowoleni? Tak. I to jest najważniejsze :)

 

Oj nie tak Panowie, nie tak!!!!!:)

Przede wszystkim nie jestem dzieckiem , które cieszy się, że dostało lizaka i nic go więcej nie obchodzi. Po zamontowaniu duocontrola miałem ciśnieniowe badanie szczelności instalacji i potem wystawiono certyfikat. Żadne pryskanie Sprayem bo wszystko robili przy mnie!!!!

Montażu dokonywał zresztą człowiek, który sam jest właścicielem przyczepy odbierał trochę  większe Hobby tydzień przede mną, jest aktywnym członkiem grupy Caravaning Południe - więc przy okazji całej roboty dużo jeszcze powymienialiśmy się doświadczeniami i różnymi pomysłami na wyjazdy! 

A Duocontrol był zaproponowaną  przeze mnie rekompensatą za opóźnienie, Bo S Camp chciał mnie obdarowć mi bardzo bogatym "zestawem startowym" różnych rzeczy z wyposażenia o większej wartości  - ale ja to wszystko już mam i to prawie nowe,  więc sam zaproponowałem zmianę na duocontrol z GOK i oni to zaakceptowali..

350 złotych zapłaciłem z własnej woli za przegląd i wymianę regulatora oraz prostownika automatycznego na lepsze modele niż mi zamontowali na początku....Więc jak dla mnie - wszystko jest jak najbardziej  OK  i nie mam żadnych zastrzeżeń ani poczucia, że ktoś mnie wystrychnął na dudka czy coś w tym stylu! Nie przesadzajcie może  z tymi ocenami:):)

 

Edytowane przez pawel1966 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.05.2021 o 09:09, peja76 napisał:

Chodzi mi o oświetlenie wewnątrz, u mnie i kolegi jak była przyczepa podpięta na 12v to oświetlenie działało ale żeby włączyć na przykład w łazience to trzeba było wyłączyć w kuchni lub na odwrót, nie szło włączyć tak jak na 230v wszystkich świateł, w energobloku jest taka spinka trzeba ją wyciągnąć i przełożyć o jeden styk wyżej i jest ok. Może u ciebie tego nie ma bo mniejsza przyczepa i mniej oświetlenia. Jak by jednak tak sie działo to na fotkach zaznaczyłem ci tą spinkę, jest ona czerwona.

Sprawdziłem to i jest tak jak napisałeś - da sięzapalić tylko wybrane światła ( górną lampę i boczne kinkiety) gdy ciągnę prąd z akumulatora ładowanego przez Solar. Inna sprawa, że ja mam w przyczepie zamontowany separator akumulatorów jesli byłbym podpięty pod gniazdo 12 V w samochodzie. No tylko, że ja zdecydowałem aby jednak nie ładować akumulatora w przyczepie gdy auto jest podpięte, ponieważ ja w samochodzie mam już dwa akumulatory ( rozruchowy i campingowy pod siedzeniem) i mój  alternator by tego nie wytrzymał, Dlatego wyjęliśmy w S campie bezpiecznik i nie mam ładowania z auta. Solar za to ładuje ten akumulator. Więc muszę sprawdzić czy przełożenie tej zworki pozwoli na włączeni całego oświetlenia. jeszcze raz dzięki za podpowiedź! Dam znać czy przełożenie tej "spinki" faktycznie to zmieni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, pawel1966 napisał:

 Więc muszę sprawdzić czy przełożenie tej zworki pozwoli na włączeni całego oświetlenia. jeszcze raz dzięki za podpowiedź! Dam znać czy przełożenie tej "spinki" faktycznie to zmieni.

Na pewno pomoże. Daj znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, ZdzislawW napisał:

Kolego napisałeś ,że to opłata za przegląd ,a to naciąganie.

Tak, opłata za przegląd gazowy w nowej przyczepie to naciąganie.  Nowa przyczepa ma przegląd gazowy ważny 2 lata! Analogicznie jakby przy zakupie nowej przyczepy, ktoś chciałby od Ciebie pieniądze za przegląd rejestracyjny, który w nowej przyczepie jest z automatu na 3 lata.

Cytat

Wymiana wadliwych rzeczy to ich obowiązek. Niech od razu montują porządne rzeczy.

Owszem, i za wymianę też nie mają prawa brać pieniedzy. Więc jeśli wymienili Ci reduktor w ramach gwarancji, ale przy okazji wzięli pieniądze za zbadanie szczelności to wybacz, ale zrobili Cię w wała. W takim wypadku uderzaj do nich i żądaj zwrotu pieniędzy. 

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, jacek00 napisał:

Tak, opłata za przegląd gazowy w nowej przyczepie to naciąganie.  Nowa przyczepa ma przegląd gazowy ważny 2 lata! Analogicznie jakby przy zakupie nowej przyczepy, ktoś chciałby od Ciebie pieniądze za przegląd rejestracyjny, który w nowej przyczepie jest z automatu na 3 lata.

Owszem, i za wymianę też nie mają prawa brać pieniedzy. Więc jeśli wymienili Ci reduktor w ramach gwarancji, ale przy okazji wzięli pieniądze za zbadanie szczelności to wybacz, ale zrobili Cię w wała. W takim wypadku uderzaj do nich i żądaj zwrotu pieniędzy. 

Nieeeee! Panowie nie rozumiecie mnie zupełnie!  Wymienili mi osprzęt, który zakładali dodatkowo - regulator solarny z PWM na MPPT, Prostownik Volt na inny Volt, który nie szumi i nie piska:) Nikt mnie nie zrobił w wała!!!!  Duocontrol dostałem za darmo wraz z dwoma wężami ciśnieniwymi - do tego był montaż i sprawdzenie cisńieniowe instalacji gazowej - do tego dostałem certyfikat . Zapłaciłem z własnej woli a właściwie dopłaciłem do wymiany osprzętu dodatkowego na lepszy bo tak się umówiliśmy..Zapłaciłem 350 za to co mi przez kilka godzin robili   (  nie dopłacałem nic do wymienionych sprzętów elektronicznych - regulatora i prostownika). Różnica w cenach za prostownik i regulator to jakieś 400 złotych.  Klamka była oczywiście wymieniona na gwarancji. A reszta to ich gest i za  to co zrobili sam chętnie im  zapłaciłem wcale nie odczuwając,że przepłaciłem albo ktoś mnie wykiwał!. Ale jesteście dożarci ! normalnie duże, przerośnięte  dzieci:):):)

Edytowane przez pawel1966 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio nas uziemiło i byliśmy tylko pod Krakowem. Na Manowo już widziałem twoją hobby pod salonem. Stała dumnie na środku placu. Może za tydzień roztocze a potem Grecja jeśli będą normalne warunki wjazdu. Jeszcze muszę ciebie pomęczyć o ten wyjazd i czy nasz plan ma sens ale jakoś brakuje czasu na telefon a jak jest to późno wieczorem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Benior napisał:

Na Manowo już widziałem twoją hobby pod salonem.

Na Manowo? Czy na bankowo???:):) Byliście w S Campie? Jesli masz czas to dzwoń! My sami nie wiemy jeszcze gdzie pojedziemy...Ale jesli chodzi o Grecję to po prostu dzwoń

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieeeee! Panowie nie rozumiecie mnie zupełnie!  Wymienili mi osprzęt, który zakładali dodatkowo - regulator solarny z PWM na MPPT, Prostownik Volt na inny Volt, który nie szumi i nie piska:) Nikt mnie nie zrobił w wała!!!!  Duocontrol dostałem za darmo wraz z dwoma wężami ciśnieniwymi - do tego był montaż i sprawdzenie cisńieniowe instalacji gazowej - do tego dostałem certyfikat . Zapłaciłem z własnej woli a właściwie dopłaciłem do wymiany osprzętu dodatkowego na lepszy bo tak się umówiliśmy..Zapłaciłem 350 za to co mi przez kilka godzin robili   (  nie dopłacałem nic do wymienionych sprzętów elektronicznych - regulatora i prostownika). Różnica w cenach za prostownik i regulator to jakieś 400 złotych.  Klamka była oczywiście wymieniona na gwarancji. A reszta to ich gest i za  to co zrobili sam chętnie im  zapłaciłem wcale nie odczuwając,że przepłaciłem albo ktoś mnie wykiwał!. Ale jesteście dożarci ! normalnie duże, przerośnięte  dzieci:)default_smile.png:)

To nie chodziło o Ciebie a o[mention=15699]ZdzislawW[/mention] który w zamian za brak reduktora dostał w ramach rekompensaty przegląd gazowy gratis.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, pawel1966 napisał:
11 godzin temu, Benior napisał:

 

Na Manowo? Czy na bankowo???:):) Byliście w S Campie?

Bankowo ... ? byliśmy w s-camp bo żona koniecznie chciała do plantpolu a to rzut beretem ? nie mogłem sobie odmówić tej przyjemności. Oglądałem też weinsberga i potwierdza się to co mówiłeś, ta rama do drzwi kibelka to jakiś dramat. ?

Dokonaliście dwóch słusznych wyborów, sprzedaż i zakup ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.