Skocz do zawartości

Kuchenka gazowa - uszczelki, czyszczenie itd


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam pewien problem, a właściwie problemy, prawdopodobnie źle szukam. 

Co to są za otwory przy pokrętłach od kuchenki gazowej?

Gdzie dostanę uszczelki do tych dysz? (po ściągnięciu rozsypały się w rękach, a sadzy od groma i trochę).

Czym wyczyścić tę sądź z palników oraz gdzie dorwać uszczelki pod te palniki? (stare również się wysypały)

Czy można zastosować jakiś reduktor do podłączenia piecyka gazowego Foretti Blue Belle zamiast tego co był wcześniej SL3002?

 

Ps. Przepraszam za bałagan, ale dopiero się za nią wzięliśmy (od środka), zewnętrzna część już dawno skończona.

IMG_20210503_102749.jpg

IMG_20210503_102754.jpg

IMG_20210503_103515.jpg

IMG_20210503_103521.jpg

16200312030178566542937363234993.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uszczelki jak nie kupisz to  zapewne dorobisz bez problemu ,więc ich nie niszcz będą na wymiar. Nawet zwykła kuchenka gazowa potrafi ... wiesz co mam na myśli ... i  proponuję aby ją doprowadził do użytku  jakiś gazownik mający pojęcie w kwestii gazu. Z przewodami  zasilającymi włącznie ( zapewne wymiana na nowe) i próba szczelności obowiązkowo. NAPRAWDĘ  Z TYM NIE MA ŻARTÓW.

Piecyk Foretti i im podobne nie nadają się do przyczepy ,wszystkie spaliny zostają w środku poza tym jak mieszanka jest niewłaściwa to masz straszny smród . Może stary po przeglądzie zagada. 

Edytowane przez Maras (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, przemekigabrysia napisał:

Co to są za otwory przy pokrętłach od kuchenki gazowej?

To dopływ powietrza do palników. Mają być drożne i czyste.

26 minut temu, przemekigabrysia napisał:

Gdzie dostanę uszczelki do tych dysz?

Raczej nigdzie dedykowanych. Można próbować dobrać po rozmiarze od czegoś innego albo wykonać samemu. To zdaje się ( sądząc po zdjęciu ) jest fibra.

 

28 minut temu, przemekigabrysia napisał:

Czy można zastosować jakiś reduktor do podłączenia piecyka gazowego Foretti Blue Belle zamiast tego co był wcześniej SL3002?

Pewnie można. Tylko przy braku jakichkolwiek danych nikt nie wywróży jakie tam ciśnienia i podłącza są.

A dlaczego chcesz piec wymieniać :hmm:

Ps.

Jeśli masz na myśli takie coś to absolutnie nie.

https://www.obi.pl/piecyki-gazowe/feretti-ogrzewacz-gazowy-blue-belle-4-2kw/p/2596765

Chyba, że do ogrzewania przedsionka...

Marku byłeś szybszy :)  :winner:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Maras napisał:

Uszczelki jak nie kupisz to  zapewne dorobisz bez problemu ,więc ich nie niszcz będą na wymiar. Nawet zwykła kuchenka gazowa potrafi ... wiesz co mam na myśli ... i  proponuję aby ją doprowadził do użytku  jakiś gazownik mający pojęcie w kwestii gazu. Z przewodami  zasilającymi włącznie ( zapewne wymiana na nowe) i próba szczelności obowiązkowo. NAPRAWDĘ  Z TYM NIE MA ŻARTÓW.

Piecyk Foretti i im podobne nie nadają się do przyczepy ,wszystkie spaliny zostają w środku poza tym jak mieszanka jest niewłaściwa to masz straszny smród . Może stary po przeglądzie zagada. 

O piecyk zapytałem tylko ze względu na to, iż posiadam takowy, mam też jeszcze jeden piecyk z zewnętrznym wylotem spalin tylko jest dużo większy. To że z gazem nie ma żartów to jest wręcz zrozumiałe. Jeśli chodzi o przewody, tyle co udało mi się sprawdzić pod kątem szczelności i ewentualnych wycieków (kupiłem sobie taki wykrywacz do domowych testów), to początku od kufra gdzie jest butla i przyłącz, kończąc na lodówce (najwazniejsze urządzenie w przyczepie) jest wszystko szczelne. Pozostałe kurki gazu (ogrzewanie i płyta gazowa) są zakręcone - piecyk muszę jutro cały wyciągnąć, ale wstępnie wydaje mi się że brakuje kilku części i sama naprawa będzie czysto nieopłacalna. Natomiast kuchenka - trzeba ją albo wyczyścić, albo zmienić - bardziej nastawiam się na zmianę na zakup nowego i montaż. Mimo wszystko dobrze wiedzieć co nie co więcej w tym temacie.

7 godzin temu, BUMERANG napisał:

To dopływ powietrza do palników. Mają być drożne i czyste.

Raczej nigdzie dedykowanych. Można próbować dobrać po rozmiarze od czegoś innego albo wykonać samemu. To zdaje się ( sądząc po zdjęciu ) jest fibra.

 

Pewnie można. Tylko przy braku jakichkolwiek danych nikt nie wywróży jakie tam ciśnienia i podłącza są.

A dlaczego chcesz piec wymieniać :hmm:

Ps.

Jeśli masz na myśli takie coś to absolutnie nie.

https://www.obi.pl/piecyki-gazowe/feretti-ogrzewacz-gazowy-blue-belle-4-2kw/p/2596765

Chyba, że do ogrzewania przedsionka...

Marku byłeś szybszy :)  :winner:

Obawa przed starymi konstrukcjami i wielkim boom, duże koszta serwisu w porównaniu do zakupu nowego urządzenia i jego zamontowania itd ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jakie masz umiejscowiony zlew i kuchenkę ale pewnie obok siebie więc nawet wymieniając blat -na pewno coś kolorystycznie dobierzesz -  można zamontować wpuszczane w blat te urządzenia .Zapewne wyjdzie taniej niż remont i szukanie części. Do tego nowy wąż z reduktorem bo one też mają  okres bezpiecznego użytkowania i będzie ładnie i bezpiecznie.

Ale wiem czytając wyżej ,że masz zdroworozsądkowe podejście do tych urządzeń :ok:  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Maras napisał:

Nie wiem jakie masz umiejscowiony zlew i kuchenkę ale pewnie obok siebie więc nawet wymieniając blat -na pewno coś kolorystycznie dobierzesz -  można zamontować wpuszczane w blat te urządzenia .Zapewne wyjdzie taniej niż remont i szukanie części. Do tego nowy wąż z reduktorem bo one też mają  okres bezpiecznego użytkowania i będzie ładnie i bezpiecznie.

Ale wiem czytając wyżej ,że masz zdroworozsądkowe podejście do tych urządzeń :ok:  

Powoli zaczynam zastanawiać się nad użyciem webasto (z zbiorniczkiem diesel) lub folii uv 12v, aczkolwiek chyba bardziej to webasto ze względu na mniejsze zapotrzebowanie na prąd. Już wystarczająco obciążam solar, przy dzisiejszej pogodzie i 20% mocy z pełnym aku 100Ah potrafił podtrzymać lodówkę na pełnym ustawie przez 14h z 2x P21W na oświetleniu kuchni, więc wynik i tak dobry. Standardowo lodówka idzie w gazie, choć i tutaj mam mieszane odczucia co do bezpieczeństwa. Fakt, wycieku nie ma, jest szczelnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.