Skocz do zawartości

Uwexy na majówce. Camper Camping Czaplinek


uwex

Rekomendowane odpowiedzi

21 minut temu, uwex napisał:

 Wieczorem dzieci w pięknym słońcu pojechały konikami na spacerek - jest to chyba najbardziej rozchwytywana atrakcja dla dzieci na kempingu. Poniżej kilka zdjęć z wczoraj.

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka
 

Potwierdzam że koniki to największa atrakcja. Generalnie uratowały klimat Kempingu. Co do samej organizacji  to pierwszy test przed sezonem raczej na 3+. Wieczny brak prądu, sauna na 45C a o Jacuzzi to już nie ma co gadać...Jeżeli chodzi o opcję ALL Inclusive to powoduje przeniesienie klimatu z zagranicznych kurortów na Polską ziemię (wiadomo co kto lubi - dla jednych będzie to spełnienie marzeń). Całe szczęście na rodzinnym jest to mniej odczuwalne. Ale Szeryf miał dużo roboty z pilnowaniem. Mają jeszcze czas żeby wyciągnąć wnioski przed sezonem głównym. Najważniejsze że dzieciaki były zadowolone i z takim odczuciem wyjechaliśmy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz obiecana opinia o kempingu, ktora nie jest niestety łatwa do napisania. Generalnie bardzo nam sie podobało, miejsce ma ogromny potencjał i co chyba najważniejsze właściciela-Szeryfa otwartego na wszystkie propozycje i głosy od gości oraz nie bojącego się krytki. Człowieka ktory chce stworzyć tam na prawdę wyjątkowe miejsce i któremu moze sie to na prawdę udać.
Wstęp dlugi bo do stworzenia tego miejsca w 100%jest jeszcze duzo pracy - wszystkie uwagi ktore Wam tu napisze zgłosiliśmy Szeryfowi ktory wziął je pod uwagę- z tego co wiemy niektóre nawet w trakcie majówki skonsultował juz z swoim elektrykiem.
Kemping podzielony jest na strefy - strefa ogolna gdzie nie obowiązuje cisza nocna, gdzie znajduje się większość atrakcji, oraz strefę rodzinna dla rodzin z dziećmi gdzie od g 23 obowiązuje cisza nocna. Na środku tej strefy znajduje się plac zabaw dla dzieci, trampolina i piaskownica. Parcele sa wyznaczone na obwodzie tej strefy w związku z czym kazdy widzi swoje dziecko - z takim rozwiązaniem spotkaliśmy się na kempingu w Niemczech i uważamy ze jest ono genialne.
W strefie drugiej sa wyznaczone parcele tańsze i droższe w zależności od bliskości do wody. Nad sama woda znajduje się sauna, w niedalkiej odległości ognisko. Przy recepcji znajdują się 3 łazienki rodzinne, w których sa dwa prysznice toaleta, suszarka do włosów i prostownica . Jest również kilka pojedynczych prysznicow. Pralka i zmywarka do naczyń. Obok recepcji znajduje się domek z jacuzzi i oczko wodne z ławeczkami. Jest boisko do siatkówki i koszykówki. Pod zadaszeniem stol do pingponga. Jest miejsce określane jako strzelnica. Te wszystkie powyższe atrakcje sa w cenie pobytu przy wykupieniu opcji 10zl droższej tzw all - w tej cenie mamy tez darmowe piwo od g 8.-20 w pełnym sezonie opcji płatności i atrakcji z tym związanych jest więcej.Koniki jak juz pisalam wyżej sa odrębnie płatne. Zapisuje się na godzinę w recepcji. Dostępne jest wypożyczenie lodek i sprzętów wodnych oraz samochodu.
Dobra to teraz rzeczy wg nas do poprawy:
1. Słupki elektryczne - sa to zwykle lampki ogrodowe z miejscem podpięcia dwóch wtyczek (jeden na dwie parcele) nie do końca bezpieczne i spełniające normy - mamy nadzieję że będą zmienione
2. Za mało toalet - sa trzy toalety w łazienkach rodzinnych i 3 przy wodzie w baraku - przy dużym oblozeniu to zdecydowanie za mało
3. Prysznice - jak dla mnie mało higieniczne jest zastosowanie domowych kabin w takim miejscu- zdecydowanie wolałabym prostsze brodziki - ale to moja subiektywna ocena.
4. Strzelnica - na zdjęciach z pelni sezonu wygladala zdecydowanie lepiej niż teraz- zdjecia poniżej- wiec moze ja poprawia. Do tego uważam że powinna być trochę bardziej pilnowana- ja wiem ze to jest na własną odpowiedzialność ale jednak- troche więcej kontroli nie zaszkodzi.
5. Zrzut szarej wody - kratka na środku wjazdu do kempingu - w ogóle nie oznaczona, nie oslonieta i mało reprezentacyjna, kurek z wodą 10 m dalej
6. Zrzut chemii- zwykla rura przy ścianie budynku przy wjeździe, nie osłonięty, nie oznaczony, brak wody przy samym zrzucie.
7. Brak planu kempingu i brak oznaczen gdzie co się znajduje
8. Podłoże jak narazie błotniste- brakuje czasu aby zarosło trawa.
9. Zdecydowanie za mało myjalni naczyn - sa dwa zlewy jeden przy barakach bliżej wody drugi przy otwartej kuchni
Z mych rzeczy dostępne do pożyczenia duza ilosc gier planszowych i całkiem pokaźna biblioteka. W recepcji napoje, przekąski i lody. Można też kupic świeże ryby i marynaty rybne miejscowe, oraz miejscowe piwa. W sezonie funkcjonuje bar w strefie rodzinnej - ekipa ktlra to prowadzi ma knajpe w Czaplinku z której zamawialiśmy pizze i dania obiadowe z przywozem - pizzy nie polecamy ale obiady domowe pyszne jak od babci. Poznizej zdjecia tego co Wam opisałam. Planujemy wrocic we wrześniu i sprawdzić co się zmieniło. O cenach nie pisze bo zgadzają się z cennikiem ze strony. Pozdrawiamyc458c0543a6427488b80981ed1876529.jpg6275a946b5361ba527454c4cb4fc381d.jpg2d1509e16b697ecb489309b29b6e4346.jpg858d492ba03f644b73b654fb8d5a6ee1.jpg11987a7c01a88327f782b80a2bb8de09.jpge47b79212f59dd198dad3880c472b36b.jpg0d868ec32c87c16bdcddeecf179345d5.jpgbb4fff923eebb6c48602e4dc9dc2809a.jpgf6b66ba3641e0fb92ab379b7461424e5.jpg970d8ac8c09ea54548475f305b5d328c.jpg66811a20fe85689d0f4d5ba3a33375c6.jpg502d5ab26eed1c79dbb2b3e611c28d0e.jpgbe659f1e656bb62cdb3d7248d9ac00fb.jpg1d0b337554d9fa5dbb60bc68ae2017fe.jpg83654e6c574833ef450403c0be3f3bb3.jpg87c15607192885a39101cb01fddb8c36.jpgc35f5e1bd884e3190d6b3d8059b018d0.jpgf550e6cde99afbd3d8c4d508562d899b.jpg93500dde66e6b140886d08b4a4d654af.jpgb936e758940870eac175474da422d5e1.jpg2cb46377db1e5743d129cac4effa8306.jpg916f29ac5c27785b770d98a212ced4da.jpgf55bc6f2f7b88dd9ff46220a06d6ec24.jpg

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka

Potwierdzam że koniki to największa atrakcja. Generalnie uratowały klimat Kempingu. Co do samej organizacji  to pierwszy test przed sezonem raczej na 3+. Wieczny brak prądu, sauna na 45C a o Jacuzzi to już nie ma co gadać...Jeżeli chodzi o opcję ALL Inclusive to powoduje przeniesienie klimatu z zagranicznych kurortów na Polską ziemię (wiadomo co kto lubi - dla jednych będzie to spełnienie marzeń). Całe szczęście na rodzinnym jest to mniej odczuwalne. Ale Szeryf miał dużo roboty z pilnowaniem. Mają jeszcze czas żeby wyciągnąć wnioski przed sezonem głównym. Najważniejsze że dzieciaki były zadowolone i z takim odczuciem wyjechaliśmy. 
Co do braku prądu- to faktycznie kilka razy go nie było- ale co poniektórzy grzali swoje przedsionki farelka - to mysle ze żadna instalacja tego nie wytrzyma

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, uwex napisał:

Teraz obiecana opinia o kempingu, ktora nie jest niestety łatwa do napisania. Generalnie bardzo nam sie podobało, miejsce ma ogromny potencjał i co chyba najważniejsze właściciela-Szeryfa emoji6.png otwartego na wszystkie propozycje i głosy od gości oraz nie bojącego się krytki. Człowieka ktory chce stworzyć tam na prawdę wyjątkowe miejsce i któremu moze sie to na prawdę udać.
Wstęp dlugi bo do stworzenia tego miejsca w 100%jest jeszcze duzo pracy - wszystkie uwagi ktore Wam tu napisze zgłosiliśmy Szeryfowi ktory wziął je pod uwagę- z tego co wiemy niektóre nawet w trakcie majówki skonsultował juz z swoim elektrykiem.
Kemping podzielony jest na strefy - strefa ogolna gdzie nie obowiązuje cisza nocna, gdzie znajduje się większość atrakcji, oraz strefę rodzinna dla rodzin z dziećmi gdzie od g 23 obowiązuje cisza nocna. Na środku tej strefy znajduje się plac zabaw dla dzieci, trampolina i piaskownica. Parcele sa wyznaczone na obwodzie tej strefy w związku z czym kazdy widzi swoje dziecko - z takim rozwiązaniem spotkaliśmy się na kempingu w Niemczech i uważamy ze jest ono genialne.
W strefie drugiej sa wyznaczone parcele tańsze i droższe w zależności od bliskości do wody. Nad sama woda znajduje się sauna, w niedalkiej odległości ognisko. Przy recepcji znajdują się 3 łazienki rodzinne, w których sa dwa prysznice toaleta, suszarka do włosów i prostownica emoji6.png. Jest również kilka pojedynczych prysznicow. Pralka i zmywarka do naczyń. Obok recepcji znajduje się domek z jacuzzi i oczko wodne z ławeczkami. Jest boisko do siatkówki i koszykówki. Pod zadaszeniem stol do pingponga. Jest miejsce określane jako strzelnica. Te wszystkie powyższe atrakcje sa w cenie pobytu przy wykupieniu opcji 10zl droższej tzw all - w tej cenie mamy tez darmowe piwo od g 8.-20 w pełnym sezonie opcji płatności i atrakcji z tym związanych jest więcej.Koniki jak juz pisalam wyżej sa odrębnie płatne. Zapisuje się na godzinę w recepcji. Dostępne jest wypożyczenie lodek i sprzętów wodnych oraz samochodu.
Dobra to teraz rzeczy wg nas do poprawy:
1. Słupki elektryczne - sa to zwykle lampki ogrodowe z miejscem podpięcia dwóch wtyczek (jeden na dwie parcele) nie do końca bezpieczne i spełniające normy - mamy nadzieję że będą zmienione
2. Za mało toalet - sa trzy toalety w łazienkach rodzinnych i 3 przy wodzie w baraku - przy dużym oblozeniu to zdecydowanie za mało
3. Prysznice - jak dla mnie mało higieniczne jest zastosowanie domowych kabin w takim miejscu- zdecydowanie wolałabym prostsze brodziki - ale to moja subiektywna ocena.
4. Strzelnica - na zdjęciach z pelni sezonu wygladala zdecydowanie lepiej niż teraz- zdjecia poniżej- wiec moze ja poprawia. Do tego uważam że powinna być trochę bardziej pilnowana- ja wiem ze to jest na własną odpowiedzialność ale jednak- troche więcej kontroli nie zaszkodzi.
5. Zrzut szarej wody - kratka na środku wjazdu do kempingu - w ogóle nie oznaczona, nie oslonieta i mało reprezentacyjna, kurek z wodą 10 m dalej
6. Zrzut chemii- zwykla rura przy ścianie budynku przy wjeździe, nie osłonięty, nie oznaczony, brak wody przy samym zrzucie.
7. Brak planu kempingu i brak oznaczen gdzie co się znajduje
8. Podłoże jak narazie błotniste- brakuje czasu aby zarosło trawa.
9. Zdecydowanie za mało myjalni naczyn - sa dwa zlewy jeden przy barakach bliżej wody drugi przy otwartej kuchni
Z mych rzeczy dostępne do pożyczenia duza ilosc gier planszowych i całkiem pokaźna biblioteka. W recepcji napoje, przekąski i lody. Można też kupic świeże ryby i marynaty rybne miejscowe, oraz miejscowe piwa. W sezonie funkcjonuje bar w strefie rodzinnej - ekipa ktlra to prowadzi ma knajpe w Czaplinku z której zamawialiśmy pizze i dania obiadowe z przywozem - pizzy nie polecamy ale obiady domowe pyszne jak od babci. Poznizej zdjecia tego co Wam opisałam. Planujemy wrocic we wrześniu i sprawdzić co się zmieniło. O cenach nie pisze bo zgadzają się z cennikiem ze strony. Pozdrawiamy

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka
 

Co do braku prądu- to faktycznie kilka razy go nie było- ale co poniektórzy grzali swoje przedsionki farelka - to mysle ze żadna instalacja tego nie wytrzyma emoji2368.png

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka
 

Nic dodać nic ująć...to może tylko tyle że na dzień dzisiejszy cena nieadekwatna do standardu. Ale liczymy na to że kiedyś tak będzie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, uwex napisał:

Co do braku prądu- to faktycznie kilka razy go nie było- ale co poniektórzy grzali swoje przedsionki farelka - to mysle ze żadna instalacja tego nie wytrzyma

Wystarczy osobne zabezpieczenie ograniczające na każde przyłącze ;)

Co jak najedzie komplet gości i zaczną kuchenki, czajniki i klimy odpalać?

Dzięki za szczegółową opinię. Dopytam o dostępność toalet dla osób na wózkach, czy są schody?

Ta strefa rodzinna jest na kompletnej patelni?

Wygląda jakby drenaż się tam prosił.

Generalnie widać, że sporo pracy i czasu jeszcze zanim kemping będzie w pełni świetności. Fajnie, że widzicie chęci ze strony właściciela.

17 minut temu, uwex napisał:

wszystkie uwagi ktore Wam tu napisze zgłosiliśmy Szeryfowi

? super

6 minut temu, Gizbern napisał:

może tylko tyle że na dzień dzisiejszy cena nieadekwatna do standardu.

Dzięki za tą opinię, bo taka myśl mi się pojawiła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taolety ani kemping nie są w ogóle przystosowane dla osób niepełnosprawnych- w każdym prysznicu wysoki brodzik. Zeby dojść do toalety musisz minąć wąskie miejsce pomiędzy prysznicem a sciana i wózek sie tam nie zmiesci.
Strefa rodzinna to patelnia.
Co do pradu - dokladnie takie same uwagi o jakich wspomniales przekazaliśmy Szeryfowi

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękujemy za opis. Byłem tam rowerem dwa lata temu i stwierdziłem że to miejsce nie dla mnie a te zdjęcia jeszcze mnie w tym upewniły otoczenie popegeerowskie.Znacznie fajniej jest po drugiej stronie jeziora, bo samo jezioro jedno z piękniejszych w naszym kraju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

już miałem pisać, że chętnie bym się wybrał, ale zobaczyłem to:

image.png.4f29a6ab16c2bb805a6f032cb7125972.png

 

i jednak wybiorę kwaterę bo wychodzi 150zł taniej od strefy vip, a tyle samo co w zwykłej strefie. Na a to jednak budynek a nie kawałek trawnika...

W PL karawaning zdecydowanie nie jest dla mnie, w Szwajcarii płaciłem mniej...

Edytowane przez Łza Włóczynutka (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

już miałem pisać, że chętnie bym się wybrał, ale zobaczyłem to:
image.png.4f29a6ab16c2bb805a6f032cb7125972.png
 
i jednak wybiorę kwaterę bo wychodzi 150zł taniej od strefy vip, a tyle samo co w zwykłej strefie. Na a to jednak budynek a nie kawałek trawnika...
W PL karawaning zdecydowanie nie jest dla mnie, w Szwajcarii płaciłem mniej...
Kwatere na tym kempingu? Jak tak to nie polecam

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Łza Włóczynutka napisał:

jednak wybiorę kwaterę bo wychodzi 150zł taniej od strefy vip, a tyle samo co w zwykłej strefie.

chyba porównujesz najdroższą parcelę do najtańszej kwatery

image.png.19df03ad495f4a10efb6246940ec8609.png

Niemniej, karawaning do tanich nie należy. Jak kupisz przyczepę, to tez zaczniesz płacić więcej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to domek wychodzi i tak taniej niż postawienie tam kampera/czyczepy z 6-osobową załogą xd;
patrzyłem na inne kwatery, jakieś randomowe.
 

8 minut temu, filipert napisał:

Jak kupisz przyczepę, to tez zaczniesz płacić więcej

Nie kupię raczej ;) ale, zależy gdzie: na tych kempingach co mają wydzielone placyki to płace tyle samo, na innych to część kampingów nalicza mi opłaty jak za osobówkę a część jak za campera. Nigdy nie wiem, dopóki w recepcji nie zobaczą auta i przydzielą mnie do kategorii obowiązującej na danym campie. ;) Tak to jest jak się ma coś większego niż osobówka a mniejszego niż kamper ? pewnie większość "busiarzy" zna to zagadnienie..

Edytowane przez Łza Włóczynutka (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A poza tym te domki tam to dwa stare domki holenderskie - na żywo niestetybwygladaja troche gorzej niż na zdjęciach. Zaglądałam tylko przez okno i mocno widać juz ze sa wyeksploatowane. Jest jeszcze "domek szeryfa" czyli stara przyczepa obudowana z przodu przedsionkiem z dykty- nie wiem jak jest w srodku bo nie zaglądałam ale zachęcająco nie wygląda @Łza Włóczynutka Twoj Van bardziej się nada

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, uwex napisał:

Kwatere na tym kempingu? Jak tak to nie polecam

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka
 

Czekaj to nie wszystko. Jak przyjeżdżasz przyczepą to dochodzi jeszcze pozycja:

Postój samochodu na parkingu strzeżonym - 20 zł (ta opłata nie występuje gy będziesz camperem, lub gdy auto będize parkowane poza kempingiem)

Stojąc na rodzinnym nie wiem w jaki sposób samochód miał stać na parkingu strzeżonym. Chyba że  droga w wzdłuż rodzinnego to strzeżony parking  bo dla mnie to raczej wyglądało na teren poza kempingiem. W takim razie nie wiem czemu płaciłem 20zł.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Łza Włóczynutka napisał:

 

W PL karawaning zdecydowanie nie jest dla mnie, w Szwajcarii płaciłem mniej...

Widzisz bo ty nie jesteś karawianingowiec tylko zwykły turysta:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostęp do pralki w pakiecie z darmowym piwem jest dla mnie bardzo na plus :D (chyba, że zdjęcie błędnie zinterpretowałem). 
Nie doczytałem czy dzieci są liczone w pełnej kwocie bez względu na wiek. 

 

W naszym przypadku wychodzi mi 50 + 80 + 20 = 150 zł  / doba gdybyśmy ustawili się w strefie rodzinnej. Nie jest jakoś ekstremalnie dużo, ale za tę kwotę można już chyba wybrzydzać ;) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.