Skocz do zawartości

Ekspres 1300, przetwornica 1200/2400 i nie działa :(


Weekend

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Ekspres na kapsułki Boscha wg specyfikacji ma 1300W. Wg przetwornicy ciągnie ponad 2kW no i niestety mi się wyłącza.

Co z tym fantem zrobić? Rozumiem ze wymiana przetwornicy na inny model?

Czy to ma związek z tym hasłem „soft start”?

 

 

e3404355260374364e3a5552fc8a50fd.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za słaba przetwornica.

Przetwornica musi mieć zapas, do ekspresu 1300w przetwornica 1500/3000w i będzie ok.

 

+ oczywiście odpowiednie kable i aku bo jak będzie duży spadek napięcia pod obciążeniem to też nie pójdzie default_wink.png

 

Wysłane z mojego SM-G980F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za słaba przetwornica.
1500/3000w i będzie ok.
 
+ oczywiście odpowiednie kable i aku bo jak będzie duży spadek napięcia pod obciążeniem to też nie pójdzie
 


A takiego fajnego Victrona sobie kupiłem :(
Cholera stracę pare stówek teraz. Nie wiem czy nie lepiej będzie kupić druga przetwornice do ekspresu ;)

Kable 35mm będą OK? Teraz mam właśnie takie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta kawa z ekspresu sporo Cię już kosztuje. Myślę, że z kawiarki smakuje tak samo a ile taniej. No ale cóż to tylko moje zdanie - Ty zrobisz jak piszesz i brniesz dalej w koszty. Smacznej kawusi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta kawa z ekspresu sporo Cię już kosztuje. Myślę, że z kawiarki smakuje tak samo a ile taniej. No ale cóż to tylko moje zdanie - Ty zrobisz jak piszesz i brniesz dalej w koszty. Smacznej kawusi.

To dla małżonki, a wiadomo ze kobiety kosztują ;) Ja w życiu nawet łyka kawy nie spróbowałem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, staszko napisał:

Proponuję Aeropres zmyślne urządzonko ,kawa pycha . Są nawet urządzane mistrzostwa w parzeniu kawy z aeropresu.

Potwierdzam, sami używamy aeropres w przyczepie i kawa w nim przygotowana niewiele się różni od tej z ekspresu ciśnieniowego. Do tego spieniacz ręczny do mleka i cappuccino lepsze jak w kawiarni  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, ed napisał:

Myślę, że z kawiarki smakuje tak samo a ile taniej. No ale cóż to tylko moje zdanie

I ja tak sądzę i tak praktykuję

Ale

22 godziny temu, Weekend napisał:

To dla małżonki, a wiadomo ze kobiety kosztują ;)

Moja żona takie coś sobie zażyczyła 

https://allegro.pl/oferta/kawiarka-bialetti-mukka-express-2tz-ec1-10605087717

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Nie kombinuj kawiarka plus taki spieniacz

Zobacz ofertę: Spieniacz do mleka TUTTOCREMA 450 BIALETTI CZARNY https://allegro.pl/oferta/spieniacz-do-mleka-tuttocrema-450-bialetti-czarny-8444866486

I robisz wszystko lepiej niż w ekspresach za 2 tysie które trzeba odkamienić i zajmują miejsce. Sam sobie zdecydujesz jak sztywna ma być piana no i bez prądu działa :)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, witus napisał:

Zobacz ofertę: Spieniacz do mleka 

Mam urządzenie działające na tej samej zasadzie, tylko "no name" za 1/3 ceny ;) Pianka wychodzi dokładnie taka sama

2 godziny temu, witus napisał:

robisz wszystko lepiej niż w ekspresach za 2 tysie które trzeba odkamienić i zajmują miejsce. Sam sobie zdecydujesz jak sztywna ma być piana no i bez prądu działa :)

Kawa w obu przypadkach wychodzi podobna, tylko w eksperesie jest to kwestia wciśnięcia jednego guzika, a mając aeropress lub kawiarkę i ręczny spieniacz, robi się z tego cala ceremonia... która też jest fajną sprawą, bo ja, jak rano robię kawę "rytualną", to wiem, że jestem na wakacjach. W domu wciskam tylko guzik ;)

Jak już robimy i tak OT, bo temat jest o przetwornicy, a nie o kawie, to kluczowym elementem jest nie tylko sposób "wydobycia" smaku kawy, tylko przede wszystkim bardzo dobra, najlepszej jakości świeżo zmielona kawa. Ja do kompletu aeropress + spieniacz, mam jeszcze mały, ręczny młynek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kawa w obu przypadkach wychodzi podobna, tylko w eksperesie jest to kwestia wciśnięcia jednego guzika, a mając aeropress lub kawiarkę i ręczny spieniacz, robi się z tego cala ceremonia... która też jest fajną sprawą, bo ja, jak rano robię kawę "rytualną", to wiem, że jestem na wakacjach. W domu wciskam tylko guzik
Jak już robimy i tak OT, bo temat jest o przetwornicy, a nie o kawie, to kluczowym elementem jest nie tylko sposób "wydobycia" smaku kawy, tylko przede wszystkim bardzo dobra, najlepszej jakości świeżo zmielona kawa. Ja do kompletu aeropress + spieniacz, mam jeszcze mały, ręczny młynek.


Wiadomo, że ma być z sercem. Też zabieram ziarno, mały młynek ręczny mieszczący się w aeropresie i spieniacz na tej zasadzie co wyżej ale za ułamek ceny jak mówisz. W zależności od nastroju i zapotrzebowania na kofeinę parzymy przelewowo, kawiarką lub aeropresem.

Zawsze znajomi są zaskoczeni, myślą, że w przyczepach to rozpuszczalną pijamy ;)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kawa w obu przypadkach wychodzi podobna, tylko w eksperesie jest to kwestia wciśnięcia jednego guzika, a mając aeropress lub kawiarkę i ręczny spieniacz, robi się z tego cala ceremonia... która też jest fajną sprawą, bo ja, jak rano robię kawę "rytualną", to wiem, że jestem na wakacjach. W domu wciskam tylko guzik
Jak już robimy i tak OT, bo temat jest o przetwornicy, a nie o kawie, to kluczowym elementem jest nie tylko sposób "wydobycia" smaku kawy, tylko przede wszystkim bardzo dobra, najlepszej jakości świeżo zmielona kawa. Ja do kompletu aeropress + spieniacz, mam jeszcze mały, ręczny młynek.


Wiadomo, że ma być z sercem. Też zabieram ziarno, mały młynek ręczny mieszczący się w aeropresie i spieniacz na tej zasadzie co wyżej ale za ułamek ceny jak mówisz. W zależności od nastroju i zapotrzebowania na kofeinę parzymy przelewowo, kawiarką lub aeropresem.

Zawsze znajomi są zaskoczeni, myślą, że w przyczepach to rozpuszczalną pijamy ;)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.