Skocz do zawartości

Co wkręcać żeby nie zniszczyć - montaż dodatkowych urządzeń w nowej przyczepie?


Rekomendowane odpowiedzi

W czerwcu potrzymam nową przyczepę Weinsberga. Chciałbym się Was poradzić czym montować do ścian, podłóg dodatkowe wyposażenie?

Czy używać wkrętów? Jeżeli tak to jakiej długości? Czy używać nitów (np w bakiście)?

Proszę o rady, generalnie co wkręcać żeby nie zniszczyć :-).

Edytowane przez Tommylee1 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy do czego kręcisz ale zasadniczo mini wkręciki.

Jak w ścianę/podłogę/sufit i wiesz, że jest za płytą drewno, to można solidnie, reszta to tylko lekkie rzeczy.

4 godziny temu, Tommylee1 napisał:

Jeżeli tak to jakiej długości?

Dostosowanej do grubości podłoża i przykręcanego elementu. Warto znać grubość przegród aby nie przekręcić na wylot.

Czasem jednak można coś do podłogi na przelot.

4 godziny temu, Tommylee1 napisał:

Czy używać nitów (np w bakiście)?

Nie bardzo rozumiem, co chciałbyś nitować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Tommylee1 napisał:

W bakiście chciałbym zamontować do ściany uchwyt koła zapasowego. Dlatego pomyślałem o nitach. Może Ktoś ma inny radę? 

Uchwyt to jedno - drugie to podparcie koła na dole. Producenci robią to tak że ściana tylko przytrzymuje koło na swoim miejscu, a ciężar koła spoczywa na podłodze bakisty. Nie każda podłoga bez problemu "przełknie" takie 20 kg. Co to za przyczepa? 

Nie mam lepszego zdjęcia, u mnie jest od spodu przykręcona solidna blacha ze 3mm. Zakładam że blacha przykręcona jest przez ścianę do stelaża podłogi. Będę na dniach ogarniał przyczepę, mam zamiar wyjąć zapas to mogę zrobić lepsze zdjęcie.

IMG_20190407_145531.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Tomii napisał:

Nie mam lepszego zdjęcia, u mnie jest od spodu przykręcona solidna blacha ze 3mm.

To jest oryginał czy sam to zrobiłeś? Właśnie przymierzam się do wymiany podłogi w bakiście i myślałem o dobrej sklejce, ale krata pomostowa to też fajny pomysł...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja sie podczepie pod temat, bo sam bedac nowicjuszem i nie chce niczego zniszczyc. Zakupilem zewnetrzny na smieci na zaczepy i zastanawiam jak takie zaczepy jak ponizej moge na stale przyczepic. Konstrukcja sugeruje by to przykrecic, ale mam obawy co do wkrecania czegos w zewnetrzne poszycie przyczepy. Mysle o jakies tasmie dwustronnej i zobaczyc jak to sie sprawdzi. Zakladam ze jesli juz stosowac jakies wkrety to trzeba to uszczelnic i boje sie by tego nie spierniczyc. Ktos ma jakis patent ?

 

IMG_3777.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Analog82 napisał:

zastanawiam jak takie zaczepy jak ponizej moge na stale przyczepic. Konstrukcja sugeruje by to przykrecic, ale mam obawy co do wkrecania czegos w zewnetrzne poszycie przyczepy. Mysle o jakies tasmie dwustronnej i zobaczyc jak to sie sprawdzi. Zakladam ze jesli juz stosowac jakies wkrety to trzeba to uszczelnic i boje sie by tego nie spierniczyc. Ktos ma jakis patent ?

Nie ma patentów raczej.

Taśma na zewnątrz raczej puści. To sie mocuje na wkręty i pod spód dajesz uszczelnienie z butylu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Cichy56 napisał:

Jak mocowanie do blachy to mogą być nitonarętki i uszczelnienie.

Ale to stworzy połączenie nierozbieralne a uszczelnienie należy wymieniać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, filipert napisał:

Nie ma patentów raczej.

Taśma na zewnątrz raczej puści. To sie mocuje na wkręty i pod spód dajesz uszczelnienie z butylu.

 

Czyli na dobra sprawe oszczelnienie daje pod uchwyt i wtedy dociskam wkretami. A mozesz polecic jakies wkrety, konkretnie jakie oraz jaka dlugosc? Co wiecej wspominasz cos o wymianie uszczelniacza? Jak to czesto robic? Jak sa bagazniki rowerowe na tylnej scianie to tez to uszczelnienie nalezy wymeiniac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, filipert napisał:

Ale to stworzy połączenie nierozbieralne a uszczelnienie należy wymieniać.

Nie bardzo rozumiem przecież śruby można wykręcić z nitonakrętki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, Analog82 napisał:

 

Czyli na dobra sprawe oszczelnienie daje pod uchwyt i wtedy dociskam wkretami. A mozesz polecic jakies wkrety, konkretnie jakie oraz jaka dlugosc? Co wiecej wspominasz cos o wymianie uszczelniacza? Jak to czesto robic? Jak sa bagazniki rowerowe na tylnej scianie to tez to uszczelnienie nalezy wymeiniac?

żeby zastosować wkręty musiałbyś wiedzieć w który miejscu przebiega wzmocnienie i wkręcić wkręty do wzmocnienia.

W przeciwnym razie przewiercisz poszycie i wkręcisz się w styropian, wkręty wypadną przy obciążeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.