Skocz do zawartości

Routery LTE, Anteny WI-FI, Internet i Inne


dobrzan

Rekomendowane odpowiedzi

Dokładnie to samo tylko trzeba mieć lokalną kartę sim, lub duży pakiet danych w roamingu lub kartę np Simglob.

Wysłane z mojego SM-G980F przy użyciu Tapatalka

Ja za granicę kupiłem kartę z UK gdzie mamy 45 GB w całej UE za 20 funtów
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 75
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

  • 2 tygodnie później...
OK antena zewnętrzna na maszcie bezwzględnie, myślałem o jednej kierunkowej ale z tego co piszesz, to dwie były by lepsze?

Największy problem to jednak wybór routera, bo rozstrzał cenowy jest gigantyczny a nie potrafię ocenić jakości, bo jestem kompletnym laikiem. Nawet nie wiem jak odczytać z danych "agregację pasm"... że ma 1, 2 czy 3 

Jesteś w stanie coś podpowiedzieć.

Nie wiem jaki przedział cenowy jest sensowny. Czy do 500 zł jestem w stanie coś dobrego skompletować, czy potrzeba 1000 zł aby zestaw miał sens a może jeszcze więcej?

Czy takie coś było by OK?

Archer MR600 | Dwupasmowy, bezprzewodowy router gigabitowy 4G+ Cat6, AC1200 | TP-Link Polska

Dwie anteny to kierunkowe więc to są duże anteny. Raczej tego nie zamontujesz, poza tym obudowy są z tworzywa sztucznego i można je łatwo uszkodzić. Trzeba je montować pod kątem 45 stopni względem siebie aby uzyskać najlepsze parametry i skierować na nadajnik. Słabo to widzę w przyczepie czy kamperze... dać się da, ale montowanie tego, ustawianie za każdym razem, demontowanie przed jazda...

Lepiej jedna antena kierunkowa o dużym zysku.

 

Co do tego tplinka to nie znam go.

Najczęściej mam doczynienia z Huawei, że starszych to ZTE.

Wysłane z mojego SM-N970F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, tamtam napisał:

Dwie anteny to kierunkowe więc to są duże anteny. Raczej tego nie zamontujesz, poza tym obudowy są z tworzywa sztucznego i można je łatwo uszkodzić. Trzeba je montować pod kątem 45 stopni względem siebie aby uzyskać najlepsze parametry i skierować na nadajnik. Słabo to widzę w przyczepie czy kamperze... dać się da, ale montowanie tego, ustawianie za każdym razem, demontowanie przed jazda...

OK, zrozumiałem :)

1 godzinę temu, tamtam napisał:

Lepiej jedna antena kierunkowa o dużym zysku.

Co to znaczy "duży zysk"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ZTE to marka osobna. Ten MiFi jest starym modelem z 5 lat temu go instalowaliśmy u klienta. Na pewno nie ma agregacji pasm.
Nowego nie kupisz a stare maja problem z bateriami - puchną po ok 3 latach używania. Wiele takich routerkow konfigurowalismy. Ma jedna zaletę gdy jest problem z podłączeniem po WiFi z komputerem Windows to podłączony po kablu USB jest widoczny jako modem USB.
Poza tym nie ma zalet...

Wysłane z mojego SM-N970F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.05.2021 o 20:14, tamtam napisał:

ZTE to marka osobna. Ten MiFi jest starym modelem z 5 lat temu go instalowaliśmy u klienta. Na pewno nie ma agregacji pasm.
Nowego nie kupisz a stare maja problem z bateriami - puchną po ok 3 latach używania.

OK, czyli ZTE nie ma nic godnego uwagi?

A możesz cos polecić, jakiś konkretny produkt?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Widzę że wątek padł :(
Koledzy, podpowiedzcie pls. W międzyczasie sprzedałem cepkę, w pn. odbieram kampera, i czym prędzej muszę jakiś net ogarnąć. 

Jak router wifi polecicie teraz, coś wyszło nowego godnego uwagi?

W dniu 11.05.2021 o 20:29, Voku napisał:

Udało mi się dorwać E5785 w normalnych pieniądzach, zobaczymy czy lepszy od poprzedniego huaweja :D Ma też wejście na zewnętrzną antenę.
 

IMG_20210511_191025.jpg

Kolega Voku kupił E5785 - sprawdza się?
Chciałbym aby sprzęt miał ciut więcej niż podstawowe 150Mbps, Wifi 5, zasilanie 12V i wejście na 2 anteny.

Antena do tego będzie taka: https://allegro.pl/oferta/antena-dual-signaflex-ii-3g-4g-lte-46dbi-huawei-7793218871 (chyba, że polecicie coś innego)

Edytowane przez dobrzan (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, dobrzan napisał:

Udało mi się dorwać E5785

Od lat wyjazdowo - głównie na jachtach - używam to urządzenie - głównie Szwecja, Dania i Niemcy i sprawdza się doskonale.

Myślałęm o ODU-IDU 300 - bardzo dobro rozwiązanie - używam w domu i jestem mega zadowolony - ale jak to powyższe urządzenie się cały czas sprawdza to po co kombinować?

Pzdr

Włodek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, dobrzan napisał:

Antena do tego będzie taka: https://allegro.pl/oferta/antena-dual-signaflex-ii-3g-4g-lte-46dbi-huawei-7793218871 (chyba, że polecicie coś innego)

Ja cały czas mam router i anteny na liście zakupowej ;)

Ta antena może i dobra, ale może być trochę za wysoka jeśli na maszcie antenowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że wątek padł
Koledzy, podpowiedzcie pls. W międzyczasie sprzedałem cepkę, w pn. odbieram kampera, i czym prędzej muszę jakiś net ogarnąć. 
Jak router wifi polecicie teraz, coś wyszło nowego godnego uwagi?
Kolega Voku kupił E5785 - sprawdza się?
Chciałbym aby sprzęt miał ciut więcej niż podstawowe 150Mbps, Wifi 5, zasilanie 12V i wejście na 2 anteny.
Antena do tego będzie taka: https://allegro.pl/oferta/antena-dual-signaflex-ii-3g-4g-lte-46dbi-huawei-7793218871 (chyba, że polecicie coś innego)
Mam podobne anteny zamontowane na stałe do routera Huawei.
To jest kawał anten i mocowanie też musisz mieć odpowiednie. Wg mnie nie nadaje się do przyczepy/kampera. Za duże i ciężki, kłopotliwe w montażu i ustawianiu względem nadajników. Owszem uzysk na nich jest bardzo duży w miejscu gdzie jest bardzi kiepski zasięg, ale to raczej do zarosowan stacjonarnych.
Ja bym szedł w jakiś router 5G teraz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, tamtam napisał:

Ja bym szedł w jakiś router 5G teraz.

Jak jest dobry zasięg, to telefon jako router spokojnie obsługuje u mnie wszystkie sprzęty.

Antenę potrzebuję wtedy, kiedy jest słaby zasięg, a wtedy nie ma 5G.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Kupiłem router B525, prąd na zasilaczu (out) to 12V 2A. 

Mam w przyczepie LifePo4, który w pełni naładowany ma coś w okolicach 14V. 

Akumulator jest odizolowany od holownika i ładowany tylko prostownikiem z sieci 220V.

Czy wystarczy, że router podłączę do akumulatora na jakimś niewielkim bezpieczniku, czy też muszę mięc coś dodatkowo, co zbije napięcie?

Czy coś takiego będzie git? https://allegro.pl/oferta/ubec-bec-fpv-stabilizator-napiecia-12v-3a-11233244051

A może jeszcze inaczej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.