Skocz do zawartości

Routery LTE, Anteny WI-FI, Internet i Inne


dobrzan

Rekomendowane odpowiedzi

Hello,

słuchajcie, chciałbym zamontować sobie w przyczepie antenę LTE i podpiąć ją do routera wifi, żeby sobie na campingu czy tam gdzieś korzystać z netu.

Nie mam talerza sat na dachu, ale mam maszcik. Znalazłem taki zestaw, ale nie widzę tego w PL do kupienia: https://www.youtube.com/watch?v=PCOHiImm6iw&t=24s

Czy możecie coś polecić? Jestem mało techniczny, optymalnie chciałbym antenę, którą mogę mieć na dachu bez żadnego kombinowania...

Będę wdzięczny za każdą wskazówkę. Jaka antena? Jaki router? Dzięki. Optymalnie byłoby móc korzystać z naszego LTE z karty SIM, ale także z campingowego wifi gdzieś tam zagranicą - kiedyś w Serbii odpaliłem Maps na chwilę w telefonie, tałzena mnie to kosztowało ;)

Szerokości!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 75
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Cześć.

Mam zwykły ruter mobilny LTE jaki można kupić. Codzienne stoi w domu a na wyjazd idzie do budy. Nigdy nie zawiodł...

 

O taki

 

https://m.euro.com.pl/routery-gsm-3g/huawei-huawei-cat4-router-b311-221.bhtml?gclid=Cj0KCQjwoaz3BRDnARIsAF1RfLclmUnXF0xiYc2B_9oVbD4-K_7eEoLoBeJqXYTsjgf-0Y5GlJGWTcQaAu_zEALw_wcB&gclsrc=aw.ds

Nie ma co kombinować

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem że chodzi o modem z routerem z możliwością podpięcia zewnętrznej anteny? 

Jak stoisz w miejscu gdzie jest słabszy sygnał ze stacji bazowej wewnątrz cepy nie łapie LTE /łapie tylko gprs/edge? Czasem router umieszczam pod kopułą okna  dachowego, i daje radę nawet bez dodatkowej anteny (wskazany byłby biały, żeby się nie nagrzewał od słońca).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak dokładnie. Chciałbym podpiąć antenę w fabryczny maszt w Hobby, żeby to po prostu wysunąć na parceli, i tyle. I do anteny router z wifi na stałe w cepie, żeby wokół przyczepy łapać sygnał. Pracuję zdalnie i się przeprowadziłem wakacyjnie nad morze, więc muszę to ogarnąć jakoś pilnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak dokładnie. Chciałbym podpiąć antenę w fabryczny maszt w Hobby, żeby to po prostu wysunąć na parceli, i tyle. I do anteny router z wifi na stałe w cepie, żeby wokół przyczepy łapać sygnał. Pracuję zdalnie i się przeprowadziłem wakacyjnie nad morze, więc muszę to ogarnąć jakoś pilnie.


Też pracuję zdalnie prawie 2 tydzień, ale zmieniam telefony jak nie Plus to Orange ... zależnie co lokalnie ma lepszą przepustowość. Nie musisz stawiać anten bardziej dostęp do trzech operatorów by się przydał. No i zanim zostaję na campingu to dwie krechy minimum LTE muszą być. Na szczęście wszystko śmiga bez zająknięcia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, dobrzan napisał:

Hello,

słuchajcie, chciałbym zamontować sobie w przyczepie antenę LTE i podpiąć ją do routera wifi, żeby sobie na campingu czy tam gdzieś korzystać z netu.

Nie mam talerza sat na dachu, ale mam maszcik. Znalazłem taki zestaw, ale nie widzę tego w PL do kupienia: https://www.youtube.com/watch?v=PCOHiImm6iw&t=24s

Czy możecie coś polecić? Jestem mało techniczny, optymalnie chciałbym antenę, którą mogę mieć na dachu bez żadnego kombinowania...

Będę wdzięczny za każdą wskazówkę. Jaka antena? Jaki router? Dzięki. Optymalnie byłoby móc korzystać z naszego LTE z karty SIM, ale także z campingowego wifi gdzieś tam zagranicą - kiedyś w Serbii odpaliłem Maps na chwilę w telefonie, tałzena mnie to kosztowało ;)

Szerokości!

Witaj!

Podobnie, jak u niektórych Kolegów, mnie również na ogół wystarcza modem wbudowany w laptopa lub router telefonu, jednak gdybym miał Twój dylemat, to zapewne swoje zainteresowanie skierowałbym na router mobilny, koniecznie z dwoma wyjściami dla anten oraz z wbudowanym akumulatorem, mającym dosyć rozbudowane pasma, WiFi a, b, g, n, repeater WiFi i przy tym umiarkowaną cenę. Te wymagania spełnia moim zdaniem "ZTE MF910". Można go kupić choćby w popularnym serwisie All ..., wpisując nazwę w wyszukiwarkę.

Anteną zewnętrzną do tego routera, powinna być antena dualna np. panelowa lub ewentualnie dwu-polaryzacyjna (moim zdaniem lepsza opcja w trudniejszym "terenie").

Przypuszczam, że taki zestaw sprawdzi się w większości sytuacji, a mając własny, wbudowany akumulator, da radę pracować również kilka godzin bez zasilania sieciowego (konieczny laptop również z własnym akumulatorem). Oczywiście mając zasilanie sieciowe non stop, pracujemy wtedy na zasilaczach.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój zestaw do internetu mobilnego ( wifi na kempingu prawie nigdy nie działa zadowalająco ) 

router huawei e5577e, antena zewnętrzna +7db (taka niewielka w kształcie kwadratu 20x20cm zamocowana na ori maszcie ), karta z pleja ( dlatego ta sieć bo internet mam zawsze i wszędzie ). Zestaw działa kilka lat w zasadzie mieszka w przyczepie.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra. panowie ale w temacie wątku jest o LTE a nie o ściąganiu/wzmacnianiu wifi. Sam obserwuję temat, żeby się coś dowiedzieć a tu schodzicie na manowce. Jak stoję na dziko (a tylko tak jeżdżę) to mnie żadne wifi nie obchodzi. Chcę złapać LTE. Wiem że przy braku zasięgu to raczej na to szans nie ma ale zazwyczaj jest właśnie tak, że jako tako dzwonić się da ale internetu szybkiego nie uświadczę.

Filozofie o 5G też ni grzeją ni ziębią bo nie wiadomo kiedy i jak to będzie działać. Co mam siedzieć w domu do tej pory? Nie. Chcę rozwiązanie na dziś. Nie na "kiedyś tam". 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra. panowie ale w temacie wątku jest o LTE a nie o ściąganiu/wzmacnianiu wifi. Sam obserwuję temat, żeby się coś dowiedzieć a tu schodzicie na manowce. Jak stoję na dziko (a tylko tak jeżdżę) to mnie żadne wifi nie obchodzi. Chcę złapać LTE. Wiem że przy braku zasięgu to raczej na to szans nie ma ale zazwyczaj jest właśnie tak, że jako tako dzwonić się da ale internetu szybkiego nie uświadczę.
Filozofie o 5G też ni grzeją ni ziębią bo nie wiadomo kiedy i jak to będzie działać. Co mam siedzieć w domu do tej pory? Nie. Chcę rozwiązanie na dziś. Nie na "kiedyś tam". 


Obawiam się, że jak możesz dzwonić, a internet nie działa, to poprostu nie będzie działał. Miałem tak tydzień temu z Plusem w Borach Tucholskich. Przełączyliśmy się wtedy na Orange i było wszystko super.

Pomyśl o tym, żeby nie wszystkie telefony w rodzinie były w tej samej sieci. To da Ci więcej możliwości niż zakup routera LTE. No chyba, że faktycznie Play umożliwia przełączanie się pomiędzy instalacjami innych operatorów?!?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, marek230482 napisał:

Dobra. panowie ale w temacie wątku jest o LTE a nie o ściąganiu/wzmacnianiu wifi. Sam obserwuję temat, żeby się coś dowiedzieć a tu schodzicie na manowce. Jak stoję na dziko (a tylko tak jeżdżę) to mnie żadne wifi nie obchodzi. Chcę złapać LTE. Wiem że przy braku zasięgu to raczej na to szans nie ma ale zazwyczaj jest właśnie tak, że jako tako dzwonić się da ale internetu szybkiego nie uświadczę.

Filozofie o 5G też ni grzeją ni ziębią bo nie wiadomo kiedy i jak to będzie działać. Co mam siedzieć w domu do tej pory? Nie. Chcę rozwiązanie na dziś. Nie na "kiedyś tam". 

pisałem o tym w innym temacie napiszę kolejny raz.

Chcesz mieć dobre LTE to sprawdź przed wyjazdem czy w okolicy masz nadajnik swojej sieci :

http://beta.btsearch.pl/

osobiście mam na stałe router LTE - Wifi na USB Huawei E8372 - jego zaletą jest to że jest mały i zużywa niewiele energii - można go zasilać nawet z powerbanku.

Modem posiada wyjścia zewnętrznej anteny , używam chińskiej anteny panelowej (przykładowy link) zamontowanej do przyssawki zaadoptowanej z uchwytu do mocowania telefonu do szyby , nie chciałem wiercić na stałe i przepuszczać kabli więc zrobiłem gniazdko USB na jednej z górnych półek  z którego zasilany jest modem i puszczam kabel przez okno dachowe i przyklejam do dachu antenę "na przyssawce" , do netflixa, pracy czy videkonferencji przez zooma czy librusa wystarcza w 100% 

Robiłem kilka testów z różnymi antenami zewnętrznymi i chińska antena za kilkadziesiąt zł wypada o dziwo bardzo dobrze, pomimo że mam lepszą antenę kierunkową polskiego producenta stwierdziłem że przy obecnym pokryciu LTE w Polsce nie ma sensu jej wozić (jest duża o ciężka i wymaga mocowania do masztu) .

w Polsce internet LTE działa na różnych pasmach (800, 900, 1800, 2100, 2600 mHz) w zależności od operatora i konkretnej stacji BTS więc przy doborze anteny należy kierować się nie tyle zyskiem (który często w opisach jest zawyżany) ale głównie  zakresem częstotliwości na jakich dana antena pracuje (anteny kierunkowe o wysokim zysku z reguły nie obsługują wszystkich pasm).

Dlatego wielopasmowa antena panelowa pokrywająca pasma w zakresie 800-2600 mHz jest moim zdaniem do kampera/przyczepy dobrym rozwiązaniem ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Voku zmienił(a) tytuł na Routery LTE, Anteny WI-FI, Internet i Inne

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.