Skocz do zawartości

Alternatywa dla revoluta


Michal07

Rekomendowane odpowiedzi

Po ostatnich zmianach revolut dla celów turystycznych przestaje się opłacać. Zna ktoś jakąś alternatywną kartę wielowalutową do okazjonalnego używania?

 

Wysłane z mojego motorola one vision przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Po ostatnich zmianach revolut dla celów turystycznych przestaje się opłacać. Zna ktoś jakąś alternatywną kartę wielowalutową do okazjonalnego używania?
 
Wysłane z mojego motorola one vision przy użyciu Tapatalka
 
 
Sprawdź curve
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Po ostatnich zmianach revolut dla celów turystycznych przestaje się opłacać. Zna ktoś jakąś alternatywną kartę wielowalutową do okazjonalnego używania?
 
Wysłane z mojego motorola one vision przy użyciu Tapatalka
 
 


Napisz coś konkretnego czemu mamy szukać alternatywy?!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karta wielowalutowa Kantoru Internetowego Alior Banku. Przelicznik z euro minimalnie gorszy /4 miejsce po przecinku/ przy wypłatach z bankomatu powyżej 100 euro zdecydowanie lepsza od Revoluta. Polski bank dostępna obsługa,  wyplata dolarów, euro w kasie, a nie jak Revolut bez kontaktu. Przy zmianie telefonu w Revolucie brak możliwości logowania. Niestety przerabiałem już to, od roku nie mogę zalogować się do Revoluta. Chcą ponownej identyfikacji, skanów, niech się ugryzą. Przy obecnej likwidacji polskiego konta Revolut niekonkurencyjny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karta wielowalutowa Kantoru Internetowego Alior Banku. Przelicznik z euro minimalnie gorszy /4 miejsce po przecinku/ przy wypłatach z bankomatu powyżej 100 euro zdecydowanie lepsza od Revoluta. Polski bank dostępna obsługa,  wyplata dolarów, euro w kasie, a nie jak Revolut bez kontaktu. Przy zmianie telefonu w Revolucie brak możliwości logowania. Niestety przerabiałem już to, od roku nie mogę zalogować się do Revoluta. Chcą ponownej identyfikacji, skanów, niech się ugryzą. Przy obecnej likwidacji polskiego konta Revolut niekonkurencyjny.


Co znaczy zmiana telefonu? Numeru czy aparatu?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie to zmiany i dlaczego przestaje być atrakcyjny?
Ograniczenie do 5 wypłat z bankomatów lub 800 zł. Szału nie ma. W Europie może i da radę ale gdzieś dalej już zaczynają się problemy.

Wysłane z mojego motorola one vision przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Likwidacja/odinstalowanie apki Revoluta w telefonie, czy to z powodu wymiany telefonu, czy resetu ktora powoduje potrzebe ponownej instalacji apki.

Po ponownej instalacji nie mozna sie zalogowac do niej, nie dziala rowniez chat. Nie ma do kogo dzwonic jest podobno mozliwosc w tej nowej apce wlaczyc chat

ale skutkuje tym ze obsluga zada skanow i selfa jak przy nowej instalacji.  Ostrzegam gdy z jakiegos powodu zablokuje sie apka w trakcie wyjazdu to - umarł w butach !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ograniczenie do 5 wypłat z bankomatów lub 800 zł. Szału nie ma. W Europie może i da radę ale gdzieś dalej już zaczynają się problemy.

Wysłane z mojego motorola one vision przy użyciu Tapatalka



Korzystam na codzień, nigdy się nie zawiodłem. Ograniczenia wypłat w planie darmowym były od początku, ale kiedy ja miałem gotówkę w ręku? Ja nie działa karta R to i bankowe często mają problem … nie ma co się obrażać na usługę.
Likwidacja/odinstalowanie apki Revoluta w telefonie, czy to z powodu wymiany telefonu, czy resetu ktora powoduje potrzebe ponownej instalacji apki.
Po ponownej instalacji nie mozna sie zalogowac do niej, nie dziala rowniez chat. Nie ma do kogo dzwonic jest podobno mozliwosc w tej nowej apce wlaczyc chat
ale skutkuje tym ze obsluga zada skanow i selfa jak przy nowej instalacji.  Ostrzegam gdy z jakiegos powodu zablokuje sie apka w trakcie wyjazdu to - umarł w butach !


Mam revoluta od początku, kilka telefonów wymieniłem w tym czasie, kilka system się zmieniło, nadal działa. Reset telefonu to domyślam się jest jakaś większa jazda, nie próbowałem.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karta wielowalutowa Kantoru Internetowego Alior Banku. Przelicznik z euro minimalnie gorszy /4 miejsce po przecinku/ przy wypłatach z bankomatu powyżej 100 euro zdecydowanie lepsza od Revoluta. Polski bank dostępna obsługa,  wyplata dolarów, euro w kasie, a nie jak Revolut bez kontaktu. Przy zmianie telefonu w Revolucie brak możliwości logowania. Niestety przerabiałem już to, od roku nie mogę zalogować się do Revoluta. Chcą ponownej identyfikacji, skanów, niech się ugryzą. Przy obecnej likwidacji polskiego konta Revolut niekonkurencyjny.
Jak przy zmianie telefonu masz brak logowania? Instalujesz apkę, podajesz kod, na mail przychodzi link i tyle
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Revo ludzie mają takie problemy przy przenoszeniu z telefonu na telefon... niestety...

Masz bardzo dużo alternatyw do Revo.

Curve (sam używam od lat, jest super).

Potem karty debetowe Visa z Getin banku, Visa z Banku pocztowego (założenie konta na poczcie to był dramat kiedyś, może teraz panie w okienku już się ogarneły). Karty debetowe PEKAO S.A. VISA jak i Mastrercard do konta "Przekorzystne", transakcje są rozliczane od razu, nie ma blokad i widzisz ile wydałeś.Debetówka z mBank'u - Visa Świat Intensive. Debetowa Karta Otwarta na Świat z BNP Paribas, opłata 10zł miesięcznie, ale masz wypłaty za darmo z bankomatów Global Alliance, przydatne gdy jedziesz poza UE, a nie masz innych kart (np:Curve) wraz z kontem Jakże Osobiste robi robote (aktywowanie przewalutowania bez prowizji, są dzięki temu kursy średnie NBP, a nie organizacji płatniczej ? )

Kredytowe rozliczane po kursie organizacji wydającej:

Mastercard Citi Ultime, Visa Getin (mam, działa ok, aby była za darmo trzeba 5 razy wykonać jakąkolwiek płatność w miesiącu, może być doładowanie Revoluta lub DiPocket (potem zwracasz na konto,lub wypłacasz w bankomacie).

Karty kredytowe PKO BP: Platinum (mam, świetne ubezpieczenie podróżne zagranicą, oraz ubezpieczenia w Polsce, sprawdź OWU), oraz Visa Infinite z ogromnymi kwotami ubezpieczeń, darmowymi wejściami do saloników na lotniskach itd (można ją otrzymać nawet jak się ma niewielką zdolność kredytową, są na to patenty). Jednak sama obsługa w tym ZBOWiD banku to dla mnie dramat... Za to na darmowe wypłaty z bankomatów jest patent z nadpłatą, ale nadpłatę trzeba zrobić w dniu w którym wypłacasz kasę z bankomatu, aby nie ponosić kosztów nadpłaty na koncie karty kredytowej w PKO BP ?

Karty od fintechów (podobnie jak od Revoluta): DiPocket, Up and Go, Bunq

 

Niemiecki bank N26, gdzie kartę masz za darmo, konto za darmo, kilka wypłat z bankomatów za darmo, jak chcesz aby było taniej € kupujesz je w Revolucie (albo innym kantorze walutowym, gdzie taniej) i przelewasz do N26. Przewalutowanie też masz po kursie organizacji. Zaletą jest to że mi płatności przechodziły we wszystkich punktach gdzie płaciłem (np; karta Alior Banku nie działała mi na automatycznych stacjach benzynowych, nie mogłem zapłacić za przejazd mostem na Dunaju Widin-Calafat więc przestałem jej używać w rezultacie ).

Są jeszcze kredytówki Infinite wydawane do kont private bankig (ING, mBank, Millenium, Noble itd), ale tam są warunki dość wysokie od 500 tyś na koncie, do kilku milionów aby taką kartę otrzymać. Łatwiej taką kartę dostać w PKO BP.

Z polskich masz jeszcze Zen, Igorie, kantor Aliro Banku, Cinkciarz.

Gdzieś na forum powiesiłem posta z bardziej szczegółowymi opisami części z tych usług i linkami.

Visa lepsza w Azji środkowej, czy wschodniej, tam Mastercarda prawie nie znają. W innych częściach świata to nie ma większego znaczenia.

Jest takich rozwiązań duuużo teraz, niektóre bezpłatne, w niektórych trzeba spełnić jakieś warunki aby były bezpłatne, a za cześć musisz zapłacić. Wybieraj co Ci bardziej odpowiada.

Ja używam Visa z Getin Bank, PKO BP Mastercard Platinum (będę wnioskował o Infinite za niedługo), Curve, Revo, N26. Mi to wystarcza na każdy kraj który odwiedziliśmy.

Odkąd mam kredytówki to N26 już rzadziej używam....

 

Edytowane przez tamtam (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, tamtam napisał:

Z Revo ludzie mają takie problemy przy przenoszeniu z telefonu na telefon... niestety..

 

No ale szczerze to jakie problemy? Ostatnio przenosiłem apkę bo oddawałem telefon na gwarancję. Swój telefon musiałem przywrócić do ustawień fabrycznych i w zastępstwie używałem starego jakiegoś telefonu - instalacja i włączenie Revoluta to może jakieś 5 minut. To samo po powrocie telefonu z gwarancji. Więc nie wiem jakie mogą być problemu i o jakim przenoszeniu telefonu na telefon mówisz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale szczerze to jakie problemy? Ostatnio przenosiłem apkę bo oddawałem telefon na gwarancję. Swój telefon musiałem przywrócić do ustawień fabrycznych i w zastępstwie używałem starego jakiegoś telefonu - instalacja i włączenie Revoluta to może jakieś 5 minut. To samo po powrocie telefonu z gwarancji. Więc nie wiem jakie mogą być problemu i o jakim przenoszeniu telefonu na telefon mówisz?


Ludzie dziwne rzeczy wymyślają, w większości przypadków działa, pewnie jakiś promil się wywali ale jak wczytać się w szczegóły to telefon był z niewspieranym Androidem lub numer telefonu się zmienił ale nikt tego nie zgłosił, kwiatków może być tysiące. Tak samo jest z aplikacjami banków, nie widzę tu różnicy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, jacek00 napisał:

No ale szczerze to jakie problemy? Ostatnio przenosiłem apkę bo oddawałem telefon na gwarancję. Swój telefon musiałem przywrócić do ustawień fabrycznych i w zastępstwie używałem starego jakiegoś telefonu - instalacja i włączenie Revoluta to może jakieś 5 minut. To samo po powrocie telefonu z gwarancji. Więc nie wiem jakie mogą być problemu i o jakim przenoszeniu telefonu na telefon mówisz?

 

4 godziny temu, witus napisał:

 


Ludzie dziwne rzeczy wymyślają, w większości przypadków działa, pewnie jakiś promil się wywali ale jak wczytać się w szczegóły to telefon był z niewspieranym Androidem lub numer telefonu się zmienił ale nikt tego nie zgłosił, kwiatków może być tysiące. Tak samo jest z aplikacjami banków, nie widzę tu różnicy.

 

Jak nie miałeś problemów, to nie podważaj co piszą inni.

Na moim nowym smartfonie (Note 10 z Andkiem 11tką) nie instalowałem Revo bo go nie używałem przez kilka miesięcy i samej karty też nie używałem przez kilka miesięcy.

Wkońcu zainstalowałem apkę Revo, ale nie mogłem zalogować się do Revo. W końcu po mękach z supportem udało się to zrobić i musiałem przechodzić weryfikację z dowodem osobistym i selfi.

Stary smartfon to był LG V30 z Andkiem 8kmą.

A krótko po tym jak uporałem się z instalacją Revo, to się okazało że Revo stracił konta bankowe w Polsce, bo DNB mu je wypowiedział, a nikt inny nie chce dla Revo robić takich usług w PL.

Więc założyłem konto w DiPocket, bo tam mają konta z polskim IBAN i tak się zastanawiam na co mi to Revo teraz... chyba jedynie dla jednorazowych kart wirtualnych do płacenia w sklepach internetowych go zostawię.

Edytowane przez tamtam (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.