Skocz do zawartości

Komunikatory


Commander

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

Pewnie każdy z nas ma na telefonie zainstalowane jeden lub więcej komunikatorów.. Zrobiła się aktualnie wielka nagonka w necie na Łocapa. Wielu moich znajomych rezygnuje z niego. Ja się na tym nie znam więc pytam Was, co o tym sądzicie, ile w tym prawdy no i co polecacie.

Pozdrawiam.

Edytowane przez Commander (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nagonka była, ale nie zauważyłem niczego niepokojącego, co byłoby powodem, aby przenieść się na inny komunikator, który jak nie teraz, to za pół roku będzie tak samo łupał dane użytkowników. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rezygnowanie z whatsapa jest spóźnione. Należało zrezygnować z rejestracji. Żeby się tam zarejestrować - trzeba było im oddać nr. telefonu, więc już po ptokach. Został odsprzedany lub wykradziony z ich bazy. (dlatego się tam nie rejestrowałem xd)


Ja sugeruję założyć śmieciowe konto email na fikcyjne dane i na nie dokonywać wszelkich rejestracji podając zawsze przy zakładaniu innych kont - to śmieciowe konto i wymyślone dane. W ten sposób gdy dane zostaną wykradzione lub sprzedane (a zostaną z prawdopodobieństwem graniczącym z pewnością) to będą bezużyteczne. 

No i nie rejestrować się nigdzie, gdzie chcą prawdziwe dane, np. telefon.

Na moim śmieciowym koncie jest kilka tyś niechcianych wiadomości xd. Stąd wiem jaka jest skala handlu danymi i wycieków.

Edytowane przez Łza Włóczynutka (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I signal jest teraz najlepszym rozwiązaniem.
Telegram odpada po tym jak łatwo nim rozsiewa się trojany i robi c&c dzięki temu.
Jest jeszcze Viber, ale wg mnie signal najbezpieczniejszy pod względem gromadzenie danych osobowych.


Wysłane z mojego SM-N970F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, witus napisał:

tylko po co mieć komunikator z którego nikt nie korzysta?! wybieramy taki komunikator gdzie jest nasza rodzina i znajomi .. więc raczej nie uda się uniknąć whatsappa

Mam znajomych po różnych krajach. USA to Viber, zachodnia Europa też. Więc go mam. Wts robił furorę w PL. Signal się rozpędzi w maju jak sądzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Commander napisał:

Mam znajomych po różnych krajach. USA to Viber, zachodnia Europa też. Więc go mam. Wts robił furorę w PL. Signal się rozpędzi w maju jak sądzę.

Też mam kilka, ale statystynie widzę gdzie do mnie piszą rodzice, bracia czy znajomi ... WhatsApp jest drugi po applowym iMessage. Dla zwracających uwagę na prywatność od lat Apple wydaje się najrozsądniejszym wyborem ... ale wywołuje skrajne emocje więc nie odważę się zaproponować ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, tamtam napisał:

Nie ma go na Androida i nie będzie w najbliższym czasie. Środowisko zamknięte tylko dla iOS.

Wysłane z mojego SM-N970F przy użyciu Tapatalka
 

... zapomniałem dopisać, że iPhone wywołuje te skrajne emocje ... ale jeżeli prywatność jest istotna kierunek jest jeden.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

??? przytulała motyka gracy

 

Oskarża FB o zbieranie danych, a sam na dzień dobry chce wyssać wszystkie maile, telefony i adresy z książki adresowej:

IMG_20210505_220936.thumb.jpg.7a454e2ff932be3402d21535872e4bcb.jpg

I oczywiście obowiązkowy scam nr. Telefonu: 

IMG_20210505_220820.thumb.jpg.6efd0403dfdadc4f9cdde3271962dc9e.jpg

 

Odradzam, tekst na spiderze to kolejna reklama..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Commander napisał:

Mam już signal. Coraz więcej osób przechodzi. Zrezygnuje z zielonej aplikacji.

Tak naprawdę jesteśmy cały czas inwigilowani. Musimy z tym żyć. Weź przykładowo na Samsungu,  zaprzestań aktualizowania telefonu i stracisz możliwość wykonywania połączeń.  Korzystam z aplikacji WattsApp, Messenger i Signal. Żadna nie jest bezpieczna. W dobie rozwoju technologicznego jednak jest to coś, co ułatwia komunikację i przesyłanie ważnych czy ciekawych treści.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak naprawdę jesteśmy cały czas inwigilowani. Musimy z tym żyć. Weź przykładowo na Samsungu,  zaprzestań aktualizowania telefonu i stracisz możliwość wykonywania połączeń.  Korzystam z aplikacji WattsApp, Messenger i Signal. Żadna nie jest bezpieczna. W dobie rozwoju technologicznego jednak jest to coś, co ułatwia komunikację i przesyłanie ważnych czy ciekawych treści.


Nie koniecznie

2110b67ee359c657e8630b7de4059622.jpg


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.