Skocz do zawartości

HITCH DRIVE- pomoc hydrauliczna


mondzio

Rekomendowane odpowiedzi

Wciagarka nie wjedziesz do garażu :przyczepa: .i tu jest przewaga napędów..

 

do garażu to wprowadzam jedną ręką  :yes:  , problem zaczyna sie w terenie  :ee: jak cięższe podłoże, albo miejscówka jakaś wymagająca 

Edytowane przez chris_66 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzysiu (Sosek), nowy to odpada ;) , bardziej myslalem o jakiejs uzywcze z DE lub UK. Bedzie troche taniej. Gdybym myslal o nowym to wiadomo ze mover.

Ja wiate koncze (tylko to juz tak od lata) ale dach na zime bedzie ;), nie mniej wjazd do niej bedzie delikatnie pod gorke i po trawie/ziemi.

Mover wiem ze da rade, to nie mam pojecia. Na kempie ez wolabym byc samowystarczalny przy ustawianiu a poki co sie nie da (dwie kobiety w zalodze) a czasem nie ma kogo poprosic o pomoc bo np. jestesmy sami lub jest taka godzina ze pozostali spia.

Pytanie moze postawic trzeba takie:

- Czy mamy na forum kogos to to ma w cepce?

Moze pokaz nagrany niekomercyjnie nam pomoze, a moze czasem razem na zlocie jestesmy i mozna by to w realu o obejrzec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 może takie cóś  :hmm:

 

poza elektryką niczym się to nie różni od hiczdrajwa na korbę - tak samo nie sprawdzi sie w terenie skoro na kostce dziadek musiał dociążać kółko 

 

ogólnie to jakaś lipa jest z napędzanym kółkiem manewrowym 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do zastosowania w przyczepach towarowych i kempingowych 
• Masa całkowita przyczepy 1200 kg
• Waga produktu / kół 13,2 kg/5,6 kg 
• Wysokość bez kół: ca. 98 cm 
• profil kół 2 x Ø 20 cm  
• Kolor srebrny 
• Dokładne manewrowanie co do centymetra jak i obrót o 360 stopni 
• Obsuga pryey jedną osobę
• Napęd zastępuje 2 dodatkowe osoby 
• Latwe i lekkie zaczepienie  
• Szybki montaż bez narzędzi 
• Antypoślizgowe koła 
• Przystosowany do lekkich pochyłów podłoża  
• Może być zamontowany na czas jazdy

• Możliwość odczepienia kół

 

 

masa około 20kg czyli 12kg mniej niż Mover (wiec pytanie czy warto)?? zwłaszcza ze tylko do 1200kg.

:hmm: traktorek kosiarka... czyżby wyjście..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

masa około 20kg czyli 12kg mniej niż Mover (wiec pytanie czy warto)?? zwłaszcza ze tylko do 1200kg.

:hmm: traktorek kosiarka... czyżby wyjście..

 

to by musiałby być bardzo solidny i ciężki traktorek. Ja używam takiego o masie 140kg i mocy 12KM, nadaje się do ciągania przyczepy towarowej, lub swojej dedykowanej, w "papierach" ma 500kg uciągu. Więcej jak 400kg nie podpinałem, dawał radę - ale napęd " sprzęgło " dostaje za swoje - nówka sztuka jeszcze na gwarancji a już zaczyna się "ślizgać". Camping po równym i twardym trawniku dałby radę pociągnąć... ale już lekko pod górkę a szczególnie z górki.... nie ma mowy - a do hamulca ręcznego będziesz miał za daleko - musiałby ktoś drugi na testach siedzieć na dyszlu....

 

no chyba że jadąc z górki zadziałałby najazd w przyczepie - jest na to szansa bo z kierowcą to już mamy 200kg, a to jest jakaś tam siła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No oczywiscie moj ma 17,5km i automatyczna skrzynie/hydrokinetyczna i z 1500kg dawal rade nawet na podjazdach bez zajakniecia. Tylko hak z przodu i kogos na czujce bo nic nie widac. Dzisiaj przymiarka haka do ramy ciagnika. Przyczepy jeszcze nie mam a niewiadowce musiabym kola zalozyc. Nagram film jak juz bedzie budka na placu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.