Skocz do zawartości

Butla DOM LIGHT , szybko złączka , przewód CS połączenie.


Rekomendowane odpowiedzi

Nie znalazłem takiej kombinacji więc nowy temat. 

Jak podłączyć butle z reduktorem na szybkie złącze z wężem bezpieczeństwa CS ?

Reduktor ma króciec do nałożenia wężyka skręcanego opaską. A wężyk CS ma z obu stron nakrętki ?

Docelowo chce mieć dwie butle w bakiście więc przy okazji sprawdzilem osobiście co niżej \/

3 rodzaje butli sprawdziłem u dystrybutora (wytłoczone na nich) ile ważą puste. 

1.Pusta zwykla stalowa pojemność 11kg waży 12.6kg

2.Pusta półkompozyt DomLight pojemność 10kg waży 6.8kg

3.Pusta kompozyt NANO pojemność 8kg waży 6.5kg 

Biorąc pod uwagę ze NANO ma mniejszą pojemność i jest mniej punktów wymiany , a waży podobnie jak DomLight 

Wydaje mi sie ze najlepsza jest opcja 2. DomLight 10kg. Sprzedawca twierdzi ze można je wymieniać na stacjach Shell i BP.

 

Screenshot_2021-04-20-20-17-40-057_com.android.chrome.jpg

Screenshot_2021-04-20-20-20-27-651_pl.allegro.jpg

Screenshot_2021-04-20-20-20-46-934_pl.allegro.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, DarekSłupsk napisał:

Nie znalazłem takiej kombinacji więc nowy temat. 

Jak podłączyć butle z reduktorem na szybkie złącze z wężem bezpieczeństwa CS ?

Reduktor ma króciec do nałożenia wężyka skręcanego opaską. A wężyk CS ma z obu stron nakrętki ?

Bo masz domowy reduktor do butli

Tutaj jest wszystko wyjaśnione

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki bardzo ,  tego wlasnie szukałem  i nie mogłem znaleźć na forum.

To jeszcze raz żeby inni nie szukali.

Zaczynając od butli 

1.Adapter Kamperfit klik-on

2.Reduktor z gwintem wejścia W21,8"LH  i gwintem wyjścia 1/4'"LH 

3.Wąż CS 

4. Instalacja w przyczepie

 

 

 

 

 

 

Edytowane przez DarekSłupsk (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, DarekSłupsk napisał:

2.Reduktor z gwintem wejścia W21,8"LH  i gwintem wyjścia 1/4'"LH 

niezbyt rozumiem co tu piszesz...

Chcesz mieć 2 butle to Duocontrol CS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Misio napisał:

niezbyt rozumiem co tu piszesz...

Chcesz mieć 2 butle to Duocontrol CS

Sam sie pogubiłem , w błąd mnie wprowadził reduktor domowy. Taki zamontował w mojej cepce poprzedni właściciel. 

Dwie butle tylko na dłuższy wyjazd raz w roku więc Duocontrol w moim przypadku nie będzie konieczny. 

 

Edytowane przez DarekSłupsk (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, DarekSłupsk napisał:

Sam sie pogubiłem , w błąd mnie wprowadził reduktor domowy. Taki zamontował w mojej cepce poprzedni właściciel. 

Dwie butle tylko na dłuższy wyjazd raz w roku więc Duocontrol w moim przypadku nie będzie konieczny. 

 

Czyli do wywalenia. Jak już podchodzi do tematu to zamontuj sobie zawór GOK, dzięki temu będziesz mógł mieć mieć włączona lodówkę na gaz w czasie jazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Gizbern napisał:

Czyli do wywalenia. Jak już podchodzi do tematu to zamontuj sobie zawór GOK, dzięki temu będziesz mógł mieć mieć włączona lodówkę na gaz w czasie jazdy.

Taki ? + ten adapter na klik-on

IMG_20210420_232305.jpg

IMG_20210420_232629.jpg

Edytowane przez DarekSłupsk (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, DarekSłupsk napisał:

Taki ?

IMG_20210420_232305.jpg

Nie. To ma być reduktor Zderzeniowy (odcina gaz w czasie jazdy). Link poniżej. Jest też Truma Mono Control ale nie ma co przepłacać bo efekt ten sam.

 

https://sklep.kampi.pl/pl/p/GOK-Caramatic-DriveOne-CS-1%2C5-kgh%2C-30-mbar%2C-pionowy/6674

Edytowane przez Gizbern (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Gizbern napisał:

To ma być reduktor Zderzeniowy (odcina gaz w czasie jazdy). Link poniżej. Jest też Truma Mono Control ale nie ma co przepłacać bo efekt ten sam.

 

https://sklep.kampi.pl/pl/p/GOK-Caramatic-DriveOne-CS-1%2C5-kgh%2C-30-mbar%2C-pionowy/6674

Czyli każdy z oznaczeniem CS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, DarekSłupsk napisał:

Taki ? + ten adapter na klik-on

IMG_20210420_232305.jpg

IMG_20210420_232629.jpg

Tak ten adapter co na zdjęciu  Klik ON

 

Link do tego samego sklepu co GOK

 

https://sklep.kampi.pl/pl/p/Adapter-do-reduktora-na-butle-BP-Amerigas-Klik-On-27mm/3324

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja planuje jeździć z zakręcona butlą. Pod lodówkę zalozylem hak z rozszerzoną instalacją 13pin.  W takim przypadku również musi  być reduktor "zderzeniowy" ? Czy on jest wymagany tylko do jazdy z odkręcona butlą ?

Edytowane przez DarekSłupsk (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, DarekSłupsk napisał:

Ja planuje jeździć z zakręcona butlą. Pod lodówkę zalozylem hak z rozszerzoną instalacją 13pin.  W takim przypadku również musi  być reduktor "zderzeniowy" ? Czy on jest wymagany tylko do jazdy z odkręcona butlą ?

1. Najpierw sprawdź czy lodówka będzie ci działała pomimo że zamówiłeś rozszerzoną instalację 13pin. Może w ogóle nie działać albo tylko przy włączonym silniku. 2. Lodówka na gazie jest bardziej wydajana niż na 12V. 3. Odpowiadając na twoje pytanie - zawór jest potrzebny tylko jak chcesz mieć zasilony gaz w czasie jazdy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, DarekSłupsk napisał:

Ja planuje jeździć z zakręcona butlą. Pod lodówkę zalozylem hak z rozszerzoną instalacją 13pin.

Nie jest to dobry pomysł, lodówka słabo chodzi na 12v z auta, najlepiej podczas jazdy na gazie, zakładasz taki zestaw jak poniżej i spokój, możesz nawet z włączonym ogrzewaniem jechać.

 

20201024_145445.jpg

Edytowane przez peja76 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, peja76 napisał:

Nie jest to dobry pomysł, lodówka słabo chodzi na 12v z auta, najlepiej podczas jazdy na gazie, zakładasz taki zestaw jak poniżej i spokój, możesz nawet z włączonym ogrzewaniem jechać.

 

20201024_145445.jpg

?  Tylko że ja będę mial nową lodówkę w nowej zabudowie kuchennej wysuwaną z szufladą podłączoną wężem elastycznym. Dlatego puki co wolę jeździć z zakręcona butlą. Nie chcę tu pisać o tym szeszej bo mnie zaraz znowu będą hejtować. Może kiedyś przedstawię to rozwiązanie w innym temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, DarekSłupsk napisał:

?  Tylko że ja będę mial nową lodówkę w nowej zabudowie kuchennej wysuwaną z szufladą podłączoną wężem elastycznym. Dlatego puki co wolę jeździć z zakręcona butlą. Nie chcę tu pisać o tym szeszej bo mnie zaraz znowu będą hejtować. Może kiedyś przedstawię to rozwiązanie w innym temacie.

Całkowie cię rozumiem :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.