Skocz do zawartości

Przyczepy - pokochać czy porzucić?


Michal07

Rekomendowane odpowiedzi

Masz ciekawy dylemat - około 6 lat temu stałem przed podobnym problemem. Dużo podróżujemy objazdowo - praktycznie codziennie się przemieszczamy i strasznie mnie denerwowało codzienne zwijanie wszystkiego, pakowanie do auta i wieczorem znów rozkładanie. Wtedy wybór padł na przyczepę (kupiliśmy Home Car 395) i to była rewelacja. Byliśmy wtedy w 2 osoby dorosłe i małe dziecko. Przyczepa miała wszystko, łącznie z łazienką i było to mega wygodne. Podczas jazdy praktycznie w ogóle nie czułem, że ciągnę przyczepę, jechało się prawie normalnie, trzeba było tylko pamiętać o prędkości.

Przyczepa daje to o czym napisałeś - bez problemu możesz ją zostawić na kempingu i pojechać na jakieś zwiedzanie tylko autem. W naszych podróżach często wykorzystujemy taką opcję. Ponadto w przyczepie mam fotowoltaikę, akumulator i odpowiednie zbiorniki, więc bez żadnego problemu nocujemy czasem na dziko czy w przelocie na przydrożnych parkingach.

Teraz jest nas już więcej, więc i przyczepę mamy większą, ale ta pierwsza, mała przyczepa była świetna do rozpoczęcia przygody z karawaningiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 32
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

1 godzinę temu, peja76 napisał:

W ile osób będziecie jezdzić tym Voyagerem

Ja z żoną i małym dzieckiem

3 godziny temu, pawel1966 napisał:

Gdybyś jednak nie znalazł miejsca na campingu a chciał mieć możliwość skorzystania z prysznica i WC to za kilkaset PLN możesz taki dodatkowy "komfort" spokojnie skompletować - namiot prysznicowy z Decathlonu, przenośna toaleta chemiczna Thetford i prysznic np. z Brunnera. W obecnej sytuacji trochę Cię to uniezależnia od tzw. "wspólnych częsci" na campingach, albo daje jeszcze większą swobodę jesli jednak zdecydujesz się na pobyt na dziko lub na leśnym polu namiotowym, które poza Toi Toi- em nie ma żadnych urządzeń sanitarnych.

 

My taki zestaw woziliśmy w ubiegłym sezonie i parę razy się  przydał:)

20210410_155225.jpg

20200704_092548.jpg

Dużo to miejsca zajmuje jak jest złożone? Faktycznie niegłupie na "czarną godzinę".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie wróciłem znad J. Rożnowskiego. Wczoraj w nocy a w zasadzie to już dzisiaj pojechałem moim kampervanem. W nocy jak przyjechałem wystarczyło zaparkować, łóżko z pojedynczego zrobiłem na  podwójne i poszedłem spać. Rano wstałem, zjadłem śniadanko i popływałem kajakiem. Po pływaniu wypiłem herbatę i bez zbędnych czynności zasiadłem za kierownicą i o 11.40 byłem już w domu. Teraz obmyślam, zeby rodzinnie pojechać na Velo Raba do Mikluszowic. Zobaczymy, czy się uda?

IMG_20210418_022525.jpg

IMG_20210418_071746.jpg

1618729049027.jpg

1618729293446.jpg

IMG_20210418_091620.jpg

1618731243364.jpg

1618733184237.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Omett napisał:

Dużo to miejsca zajmuje jak jest złożone? Faktycznie niegłupie na "czarną godzinę".

Miejsca nie zajmuje prawie wcale - to jest tzw namiot "2 second". Po złożeniu jest to koło o średnicy może 50-60 cm i grubości 5. Wepchniesz wszędzie/

Zobacz na stronie decathlona

1 godzinę temu, janekorka napisał:

Ja właśnie wróciłem znad J. Rożnowskiego

Kurde - Ty jesteś niesamowity @janekorka super!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, pawel1966 napisał:

Kurde - Ty jesteś niesamowity @janekorka super!!!!!!

Nic dodać nic ująć ???:ok::ok::ok:

2 godziny temu, Omett napisał:

Ja z żoną i małym dzieckiem

Kiedyś dawno takim autkiem jezdziłem do Belgi tylko 2.8CRDI, też miałem wyciągnięte tylne fotele i zrobione spanie, jak spałem sam było w miarę ale jak w dwójkę już tak se, bardzo mocno na szybach skraplała się woda, zrób jakąś wentylację bo inaczej słabo to widzę, ogrzewanie był zrobione z ogrzewacza silnika, tak to super wygodne i zwinne autko, bardzo miło go wspominam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, KrzysztofCC napisał:

Michał, szukaj niewiadówki!

No myślę, myślę. Chodzi mi to po głowie. Dobrze, że jeszcze dużo czasu.

 

19 godzin temu, tantalos napisał:

Ja bym celował w niewiadówkę model N126nt

A są inne modele z prysznicem? Bo tak właśnie tylko ten widziałem i nie mogę za bardzo innego znaleźć ale może mam zbyt małe rozeznanie.

 

@pawel1966 @Omett @janekorka No zgadzam się z wami tylko na razie nie dysponuję budżetem na takie wymagania jakbym miał. Chciałbym jednak żeby to minimum. Na początek to chciałbym coś co ma:

  • prysznic
  • duże łóżko
  • ogrzewanie najlepiej gazowe (ale to zawsze można dorobić, więc też nie jest obowiązkiem przy zakupie)
  • kuchenka gazowa + jakiś mały zlew
  • DMC <1000
  • dwuosobowe w zupełności wystarczy

Wiem, że da się takie rzeczy i w campervanie bez problemu zrobić. Jeżeli się spodoba to myślę, że będę działał w tym kierunku ale na obecnym moment i fundusze trochę mnie przerasta taki projekt. Ale nie wykluczam, bo widzę, że naprawdę ludzie budują takie auta i wygląda to świetnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Michal07 napisał:

Na początek to chciałbym coś co ma:

  • prysznic
  • duże łóżko
  • ogrzewanie najlepiej gazowe (ale to zawsze można dorobić, więc też nie jest obowiązkiem przy zakupie)
  • kuchenka gazowa + jakiś mały zlew
  • DMC <1000
  • dwuosobowe w zupełności wystarczy

Niby wymagania w sumie niewielkie ale...łatwo nie będzie, tym bardziej,że teraz na rynku jest bardzo mały wybór. Więc skoro szukasz w bardzo niskim budżecie to celuj, tak jak Ci tutaj ludzie podpowiadają w Niewiadówki. Szukaj przyczepki w jak najlepszym stanie  i zrób ją po swojemu . To o wiele lepsze rozwiązanie niż kupowanie nawet nieznacznie większej przyczepy o klasycznej konstrukcji i zagranicznej - bo taką ciężko Ci będzie znaleźć w budżecie do 20 tys. Ale cuda się zdarzają ! powodzenia!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Michal07 napisał:

A są inne modele z prysznicem? Chciałbym jednak żeby to minimum. Na początek to chciałbym coś co ma:

  • prysznic
  • duże łóżko
  • ogrzewanie najlepiej gazowe (ale to zawsze można dorobić, więc też nie jest obowiązkiem przy zakupie)
  • kuchenka gazowa + jakiś mały zlew
  • DMC <1000
  • dwuosobowe w zupełności wystarczy

W wersji z prysznicem występował jeszcze model n132t ale już długo nie jest produkowany, obecnie bardzo rzadki i poszukiwany. Są mniejsze modele tzw.zapiekanki z prysznicem ale to już twórczość ich właścicieli. Piszę o starych rocznikowo przyczepach bo nowe są produkowane z łazienkami większe i mniejsze. Szukaj N126nt bo tą trafisz szybciej.Co do reszty wymagań to niewiadówka ogarnie bez problemu. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat laminatu to zapraszam tutaj https://fanklub-niewiadowek.com/forum/index.php

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, mundek28 napisał:

Pawel nowy ocean to marzenie ale używany jakby wyłapać. Ten twój też budzi zazdrość.

Dzięki @mundek28 - ale ten mój to zwykły Transporter z 2011 roku z dość porządnie zrobioną zabudową w 2014 ( ta firma działa zresztą do dziś )

Powiem szczerze, że ten mój  chyba jest bardziej funkcjonalnie urządzony i łatwiej to będzie za jakiś czas nawet wyremontować czy zmodyfikować, bo w nowoczesnej w wskroś Californii wszystko jest już zdigitalizowane jeśli chodzi o elektrykę,  a cała zabudowa to fabryczny moduł gdzie nie ma już zbyt wielkich możliwości zmian pod siebie. Tak więc mojemu nic nie brakuje...ale to nie California....;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem przyczepę mając 23 lata, od dwóch lat jestem posiadaczem Caravelair Brasilia 330, oryginalnie 3 osobowa. Jednoosobowe łóżko zmieniliśmy na "mokrą łazienkę" z użyciem toalety turystycznej i paru innych materiałów z marketu budowlanego/ikei, przeróbka wykonana z możliwe jak najmniejszym budżetem.
Jesteśmy z dziewczyną bardzo zadowoleni z niej, małe rozmiary (zabudowa 3,30 m + dyszel) i DMC 750 nie sprawiają żadnych problemów ani niedogodności przy jeździe i manewrowaniu na kempingach. 

Przyczepa wygrała ponieważ daje komfort większy od namiotu, pozwala ze spokojem spać na dziko oraz używać jej przez cały rok.
 

Kamper bądź kamper van na pewno byłby też bardzo fajną opcją jednak koszty utrzymania o wiele większe niż takiej lekkiej przyczepki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, peja76 napisał:

Nic dodać nic ująć ???:ok::ok::ok:

Kiedyś dawno takim autkiem jezdziłem do Belgi tylko 2.8CRDI, też miałem wyciągnięte tylne fotele i zrobione spanie, jak spałem sam było w miarę ale jak w dwójkę już tak se, bardzo mocno na szybach skraplała się woda, zrób jakąś wentylację bo inaczej słabo to widzę, ogrzewanie był zrobione z ogrzewacza silnika, tak to super wygodne i zwinne autko, bardzo miło go wspominam.

Uchylne tylne szyby nie wystarczą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już nie nadążam za tymi cenami. Żeby do 20 tys. Nie kupić przyczepy to koniec świata. Ja pamiętam, budżet miałem ograniczony do 5 tys. Tu dopiero szału nie ma. Ale koło 2-2,5 roku ją  miałem. Służyła mi dzielnie. Gdybym o nią bardziej dbał to by jeszcze w lepszym stanie była. Jednak w porównaniu do zapiekanki z Niewiadowa to była już kobyła. 

Co do kampervana, ja za swojego dałem 7800zł. Po półtora roku gdy podlicze naprawy, blacharkę, nowe opony to już pod 20tys dochodze. Tylko, że nie na raz płatność tylko co jakiś czas się robiło. Dziś mi dużo radości sprawił. Po nocy nad J. Rożnowskim i porannym kajakowaniu, po obiedzie o 15.00 pojechaliśmy do Mikluszowic na miasteczko rowerowe i na ścieżkę rowerową Velo Raba. Przejechaliśmy parę kilometrów i wrócili do kampervana. Szkoda, że sciezka szutrowa a nie asfaltowa. Po jeździe żoną i dzieci siedzieli w kampervanie, coś zjedli , ja w tym czasie zapakowałem rowery i wróciliśmy na 18.05 do domu

1618754600513.jpg

1618755766126.jpg

IMG_20210418_172958.jpg

IMG_20210418_173216.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@janekorka bardzo fajny ten twój kamper. Masz naprawdę o co dbać, żeby utrzymać  go jak najdłużej w dobrej kondycji. Byle nie zżarła go ruda. Ale generalnie to mi się ten Twój bardzo podoba, bo naprawdę możesz nim wygodnie zwiedzać świat a do szczęścia naprawdę nic więcej nie potrzeba niż takie, w pełni sprawne i wyposażone auto. Byle siętoczył jak najdłużej!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.