Jump to content
KrystianC

Cieknące górne okienko

Recommended Posts

KrystianC

Cześć. Wiosna w pełni czyli leje nonstop ;)

Ale zona w przyczepie jest i zgłosiła mi problem. Cieknie okienko górne. Ale dosc specyficznie bo ścianki sa suche i twarde, leci po plastiku(patrz zdjecie). Okienka te maja wywietrzniki, moze zbiera sie woda i tamtędy wpada. Ma ktos jakis pomysl ?2ea9fb94a6d75a02539e0ed6d206c05d.jpg

filipert

Tutaj możesz znaleźć wskazówki

ed

Zapewne czeka Cię rozebranie wszystkiego i założenie nowego uszczelniacza między ramę okna a powierzchnię dachu. Wewnętrzna rama mocowana jest na zaciskach  wystarczy lekko ją podważyć i powoli wyjmować z zacisków. Potem odkręć wkręty i wyjmij wewnętrzna ramkę i delikatnie z zewnątrz oderwij od dachu to co na nim jest. Masę klejąco-uszczelniajcą usuń i reszki oczyść benzyną. Na ramę części zewnętrznej nałóż uszczelniacz i poskładaj w odwrotnej kolejności.

pajel

podepnę się pod temat

podpowiedzcie proszę czym to uszczelnić? wiem, że pewnie już gdzieś to było, ale ciężko się wyszukuje.

sikaflex 251, ?sikaflex 221? sikalastomer 710? czy np dekalin?  czy coś innego? ciężko wybrać odpowiedni. 

filipert
4 minuty temu, pajel napisał:

sikalastomer 710? czy np dekalin

Ja używam tych dwóch a wolę Dekalina

pajel

dziękuję :)

KrystianC
W dniu 18.04.2021 o 11:46, ed napisał:

Zapewne czeka Cię rozebranie wszystkiego i założenie nowego uszczelniacza między ramę okna a powierzchnię dachu. Wewnętrzna rama mocowana jest na zaciskach  wystarczy lekko ją podważyć i powoli wyjmować z zacisków. Potem odkręć wkręty i wyjmij wewnętrzna ramkę i delikatnie z zewnątrz oderwij od dachu to co na nim jest. Masę klejąco-uszczelniajcą usuń i reszki oczyść benzyną. Na ramę części zewnętrznej nałóż uszczelniacz i poskładaj w odwrotnej kolejności.

I tak też zrobiłem
rozłożyłem, poczyściłem (moje biedne palce , usuwanie sika to jakaś kara boska) . Co ciekawe - nie było nawet śladu wilgoci. Czary jakieś
Wszystko zostało uszczelnione jeszcze raz dekaseal'em który w mojej opinii jest nieporównywalnie bardziej przyjazny w użyciu niż Sika.(także pajel, idź w Dekalin)
Okienko już przetestowane bo lało oczywiście na maxa, ani śladu kropelek